Skocz do zawartości

politura do srebrnego lakieru (pod wosk)


wujek600kv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanko, która politura na srebrny lakier będzie najlepsza ? A mianowicie, po umyciu, nastepnie wyglinkowaniu i zastosowaniu maszynowo UC chcę położyć politurę która pogłębi blask. No i mam tu dylemat ponieważ mam w szafie 3 środki :

1. Poor Boys Diamond White

2. CG Wet Mirror Finish

3.Ultimate Polish Meguiar's

Wosk na tą politurę to CG Lava. Pytanie który z tych środków będzie najlepszy do srebrnego metalika BMW ? Który najlepiej będzie współpracował z tym woskiem ?wiem,że podobno pod sealantem/politurą uwydatniającą blask wosk się krócej trzyma ale jednak zależy mi na pogłębieniu blasku.

 

P.S rozumiem,że jeśli po glinkowaniu użyję UC maszynowo to pomijam stosowanie cleanera ? w końcu UC to chyba też cleaner ?

 

dzięki z góry za poradę. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Według mnie jak zrobisz auto glinką i ręcznie UC trikolorem (dość dobrze się przykładając) to po użyciu odżywki/politury nie będzie żadnej różnicy. Też mam srebrny lakier więc chętnie zobacze fotki. Jakbyś "smalcował" jakąś odżywką to zrób fotki 50/50 :)

 

Nakładałem DC2 na czarny lakier po użyciu UC i różnica była na tyle mała, że więcej tego nie zrobie (chyba, ze ktoś chcę przykryć trochę rysek bo te politury mają pewnie sporo wypełniaczy)

 

rozumiem,że jeśli po glinkowaniu użyję UC maszynowo to pomijam stosowanie cleanera ? w końcu UC to chyba też cleaner ?

to nie jest cleaner tylko mleczko polerskie ale po nim użyj IPA i możesz woskować(lub używać politury) pomijając cleaner (ja tak robiłem wielokrotnie i #476 miał pancerną wytrzymałość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Ja na srebrnym uzywalem UC, #476 bez żadnych odżywek. Teraz mam #845 i go wypróbuje natomiast chcę kupić na lato coś lekkiego naturalnego zeby fajnie sie z tym pracowało (zapach itp.) ale jak czytam, ze do jasnego tylko syntetyki hmm z drugiej strony to pewnie tak mała różnica, ze może jednak warto kupić np. Chemical Guys Pete's 53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak warto kupić np. Chemical Guys Pete's 53

 

ja mam srebrną Madzię i właśnie na sezon czeka Pete's. Niestety o zapachu nie ma co w tym wypadku mówić, o wyglądzie pogadamy jak temperatura podskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś lubi pastę do butów ...

 

nie no jajca se robisz Paweł - super zapach kokosa :shock::o

 

właśnie tak siedzę i wącham i ja tu kokosa nie czuję. Dla porównania mam SW Smart Dressing i tam kokos pełną gębą .. :o

 

a może to tylko moja wersja CG Pete's 53 LE :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemarzł??? :o:oops:

 

ciężko powiedzieć, odbiór osobisty więc nie wiem co było w dostawie. fakt faktem, że zbity trochę i lata po puszce jak worek kartofli ... :o

 

jak będę się wybierał w stronę WWL to zabiorę to poniuchamy razem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po przeanalizowaniu tego tematu po UC sprawdze IPA , pozniej wet mirror i na koniec LAVA. Też myslalem o Pete's, bardzo fajny wosk ale czegoś nowego grzech nie spróbować. z tego co na YT widziałem to ta Lava na srebrnym tez wyglada świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek600kv, od dawna widzę Cię na forum - jak możesz się sugerować tym, jak coś wygląda na YT?

a sam wet mirror na srebrnym jest dobrym rozwiązaniem, choć ja i tak wolałbym pójść w stronę dobrego cleanera (jeśli są jakieś defekty, to ściernego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.