Skocz do zawartości

politura do srebrnego lakieru (pod wosk)


wujek600kv

Rekomendowane odpowiedzi

Też kombinowałem co wybrać do niewdzięcznego srebrnego lakieru.Poszperałem trochę na zagranicznych forach i dużo ludzi poleca sealanty np. Werkstatt acrylic jett, Zaino Z2.

Potem pomyślałem o politurze przed sealantem, ale na forum dowiedziałem się żeby nic nie kłaść jedynie dedykowany cleaner. Do podkręcenia efektu chciałbym przetestować płynne woski.Jako pierwszy Duragloss Aquawax.Jeśli nie będę zadowolony to może Dodo Juice Red Mist i Zaino Z8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli coś ma zrobić różnicę na srebrnym, to zdecydowanie pójście w stronę syntetyków (wolf's paint sealant, CG JetSeal 109, Collinite, Sonus SFX4, choćby) i zastosowanie później jakiegoś również syntetycznego QD, np. Acrilic Blitz z CG czy V7 Hybrid tego samego producenta. Dla mnie najciekawszy efekt daje ReLoad, ale on wymaga albo położenia CQuartza albo nie kładzenia niczego i używania go na goły lakier.

Miłośnikom naturalnych wosków polecałbym te dedykowane do ciemnych lakierów. Różnica w samym wosku nie jest jakaś ogromna, ale zwykle powodują one, że lakier staje się bardziej wyrazisty i kontrastowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, :lol: nie przestajesz mnie zaskakiwać. niedługo zaskoczeń będzie więcej, miłościwy Panie.

 

126tomek, oba wymienione przez Ciebie są świetne na zimę, z racji ich nieprzeciętnej trwałości. ja bym brał JetSeal, bo jest go dużo (na prawdę dużo) i jak już Ci się znudzi na lakierze, to przez kilka kolejnych lat zabezpieczysz koła sobie i rodzinie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM63, to już się zrobił OT, bo temat był o politurach. Żeby nie było, że niszczę temat, to powiem coś bliżej politur. od prawie 6 lat mam srebrne auto, zdążyłem na nim wypróbować już bardzo wiele, przez CQuartz, kilkanaście wosków naturalnych, XX sealantów, a na Glare skończywszy. sądzę, że taka baza do odniesienia uprawnia mnie do podania moich ulubionych zestawów - bez podziału na lepsze i gorsze:

Zymol HDC + carbon (o dziwo nie glasur czy titatnium, te są lepsze na zupełnie innych lakierach) - to kombinacja punktująca wysoko w każdej dziedzinie.

Menzerna SF4000, IPA, Wolf's Chemicals Paint Sealant - świetny efekt "lustra", super kropelki i dobra trwałość (tak z 5 miesięcy zaobserwowałem).

benzyna ekstrakcyjna i R222 Concours Look - 9000KM utrzymał się na lakierze i jak na srebro, to nawet wyglądał w miarę głęboko.

Collinite 845 położony na IPA - zestaw na srogą zimę.

Race Glaze Cut&Cleanse + carbon - zestaw na lakiery nadgryzione przez ząb czasu.

CQuartz jest ok, ale mnie zachwyca na szarościach, na srebrnych mniej, no i na polskim rynku nie żadnej politury, którą można by pod niego położyć...

 

z tego wszystkiego najczęściej stosuję TarX i ReLoad, bo akurat na to auto czasu nie mam wcale i też jestem zadowolony :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CQuartz jest ok, ale mnie zachwyca na szarościach, na srebrnych mniej, no i na polskim rynku nie żadnej politury, którą można by pod niego położyć...

 

Julian, czy możesz rozwinąć myśl o politurach pod CQ? Czy takowe w ogóle istnieją? Według dotychczasowych informacji na temat CARPRO, podstawą była "nieskażona podstawa".

Na przykład ja mam taka ów politurę, która oparta jest głownie na alkoholu i pewnego rodzaju pigmentach. Nie ma w niej wypełniaczy i innych cząstek, które tendencyjnie mogłyby osłabić wiązanie... Czy taka zda egzamin pod CQ?

 

Musze spróbować... ;)

 

btw. Jak to jest z tym FINESTem? Pewnie kładłeś... to ewolucja czy marketingowa dywersyfikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, narazie w temacie poruszam się nieco po omacku, ale drążę. nie mam nic konkretnego na oku, ale uważam, że coś musi być. ;)

 

a Finest to długi temat, zależy który tak na prawdę. Pierwsza wersja jaka wyszła na rynek, jeszcze testowa, była zupełnie inna niż to, co jest teraz. inny zapach, inny czas schnięcia, inne ścieranie, inna konsystencja. Teraz testuję najnowszego Finesta (ten pierwszy, testowy, miał taką formułę, że trudno było go dobrze wytestować), wygląd bardzo ok, trwałość - ciężko mi powiedzieć.

Nie sądzę natomiast, w przypadku obecnej wersji, żeby było to tylko rozwinięcie zwykłego CQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnie moje pytanie bo jutro zamawiam kosmetyki i zakończą się moje problemy. Czy Coli 915+CHEMICAL GUYS BLITZ ACRYLIC SPRAY SEALANT będzie ok czy lepiej tego Wolf's Chemicals Paint? Czy może oba są równie skuteczne i dają podobny efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dają podobnego efektu - 915 będzie znacznie cieplej wyglądał na lakierze niż WOlf's, będzie też mniej kontrastowy. Wystarczy za to na więcej aplikacji. Wolf's to mała buteleczka, ale też zużycie produktu jest symboliczne. Trwałość WOlf's będzie miał wyższą niż 915, stawia za to znacznie wyższe wymagania wobec przygotowania powierzchni, odtłuszczenia, usunięcia rys(choć to nie jest kluczowe, tak jak przy CQ).

Do 915 brałbym jednak CG Pro Detailer. Do Wolf's PS już blitza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam srebrny lakier i powiem że nie zgadzam się z niektórymi opiniami że na srebrny lakier lepszy jest wosk syntetyczny, w tamtym roku stosowałem FINISH KARE 1000P natomiast w tym roku stostuje Politure WHITE DIAMOND + naturalny wosk WORLD NATTY'S WAX RED i efekt jest o wiele lepszy niż przy zastosowaniu FINISH KARE, lakier ma o wiele większą głębie koloru, poprawił się kontrast lakieru który stał się bardziej wyrazisty no i efekt lustra jest rewelacyjny. Stosowałem również sam wosk WORLD NATTY'S WAX RED bez politury i efekt był bardzo dobry ale jednak politura nadaje kilka procent głębi i dla nie zdecydowanych doradzam że naprawdę warto ją zastosować!

jedyną wadą stosowania WHITE DIAMOND + WORLD NATTY'S WAX RED jest to że aplikacja wytrzymuje na aucie około 2 miesięcy, jednak dla mnie to nie przeszkadza ponieważ woskuje autko co półtora miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

zip48 dobrze prawi, mam srebrną honde zauważyłem najlepszy efekt wizualny przy kombinacji dodo LP + White Diamond + red niestety trwałością nie zachwyca ale wynagradza nam fajnym lustrem na lakierze

foto-> 1 2

 

z sealentów sprawdzałem tylko hard wosk z BMW (podobno produkowany jest przez sonax) oraz rejex, na żadnym z tych wosków nie osiągnąłem takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

u mnie na moim sreberku politura to PB white diamond+PB red.Wcześniej lezal coli 476 różnica jest i to spora na korzyść Reda kolega też to zauważył że bardziej się świeci lakier ;) długo się zastanawiałem nad tą politurą i nie żałuje wyboru.Na sreberko polecam PB white diamond :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.