Skocz do zawartości

Swissvax finest...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W związku z tym że wraz z _Makkim_ przyleciał do Polski mój Insignis, postanowiłem go sprawdzić jak sobie poradzi z dwoma najlepszymi woskami Swissvaxa, Divine i Crystal Rockiem. Warunki testu są jakie są i napewno woski lekko mieć nie będa.

 

Oba te woski w zasadzie zostały przeze mnie dość dobrze "rozpracowane", podczas gdy Insignis to przynajmniej dla mnie ciągle nowosć. Idealnie byłoby dobrać do porównania Mystery, ale firmowy słoik jest na występach gościnnych, więc może kiedy indziej.

 

 

Przygotowania zacząłem dzisiaj o 7.00 , idealna pora na mycie auta , trochę tylko trzeba było sobie przyświecać :D Do mycia poszło : Magifoam z Glorii, szampon Presta Sudzz ( absolutna rewelacja w tych pieniadzach, dzięki Paweł ;) ) , koła bezdotykowo Rim Cleanerem + od 4 Nano. Zdjęc z przed mycia nie ma, ale dość łatwo wyobrazić sobie nie myte od 3 tygodni czarne, niegarażowne auto w zimowych warunkach.

 

 

isdsc00636.jpg

isdsc00633.jpg

isdsc00637.jpg

isdsc00639.jpg

isdsc00640.jpg

 

 

Auto zostało wtoczone na hale, osuszone etc. Glinki nie było, lakier był glinkowany 3 tyg temu więc nie było takiej potrzeby.

 

 

Przygotowanie pod w wosk przebiegło w następujący sposób :

 

 

-całe auto Scholl S40/czarny pad Urban Honey + IPA

-maska Carpro Fixer/twardy pad Festool , S40 oraz ręcznie CF Regular

-dach S40 + CF Regular

 

 

Maska i dach zostały potraktowane CFem, z tego względu że to tam będzie się odbywał test, więc zrobiliśmy wszystko jak SV przykazał :)

 

 

isdsc00651.jpg

isdsc00653.jpg

isdsc00656.jpg

isdsc00659.jpg

isdsc00661.jpg

isdsc00679.jpg

isdsc00682.jpg

 

 

Ok, Leon gotowy na przyjęcie zawodników,krótka charakterystyka każdego z nich :

 

 

isdsc00711.jpg

 

 

Patrząc od przodu, z lewej strony SV Divine

 

 

isdsc00714x.jpg

 

 

-zdecydowanie najtwarszy wosk ,nie tylko z tej trójki ale z całej gamy SV w ogóle

-60% carnauby

-słodki zapach, inny niż wszystkie inne woski SV, bez owocowych nut

-stosunkowo ciężki jak na SV w użyciu, przez swoją twardość nabranie go na aplikator nie jest łatwe, nawet po uprzednim rozgrzaniu.

-polerowanie najłatwiejsze z całej trójki, przy czym różnice są niedostrzegalne jeśli ktoś nie pracuje często z ww. woskami

-mój faworyt jeśli chodzi o wyniki trwałości ;)

-cena za 2x200ml - 10500zł

 

 

Na środku Crystal Rock :

 

 

isdsc00713.jpg

 

 

-konsystencja dość twarda, jak reszta SV lubi się "zgranulować" , bardzo fajnie topi się pod aplikatorem , w przeciwieństwie do np Mystery/Concorso, CR nie traci w raz z upływem czasu tej charakterystycznej oleistości.

-76% carnauby

-słodki, cytrusowy zapach

-aplikacja banalna , wosk się przyjemnie topi po kontakcie z lakierem

-polerowanie 0,1% gorsze od Divine, ale to i tak absolutny top wśród wysokiej półki.

-ze wszystkich 3 wosków, lakier po CR był chyba najbardziej śliski

-cena 4000 zł

 

Po prawej, Insignis :

 

 

isdsc00712.jpg

 

 

-konsystencją bliżej mu do Divine niż CRa, natomiast na lakierze jest niesamowicie oleisty, ani Hubert ani ja nie znamy w tej kwestii bardziej oleistego wosku Swissvaxa.

-52 % carnauby

-zapach ananasa, w miare podobny do Divine

-ze względu na wspomniana oleistosć najprzyjemniej się go aplikowało

-polerowanie cienkiej warstwy takie jak w przypadku CRa, jak kogoś poniesie to lubi się pomazać, ale oznacza to poprostu że zamiast jednego ruchu MF, trzeba zrobić aż dwa :P

-lepsza śliskość od Divine'a, ciut gorsza od CRa

-cena...no dla mnie bezcenny, ostatni wosk który chciałem mieć :D ceny zza granicy to w zależności od kraju/kursu 1500-1350 zł.

 

 

Dodatkowo na dach poszedł Divine i Insignis :

 

 

isdsc00736.jpg

 

 

Cała reszta auta dostała warstwe Insignisa :

 

 

isdsc00733.jpg

 

 

Temperatura przy aplikacji :

 

 

isdsc00693.jpg

 

 

Następnie wygrzaliśmy maske do 50 stopni :

 

 

isdsc00717.jpg

isdsc00718.jpg

isdsc00719.jpg

isdsc00723.jpg

 

 

Ostatni szlif SV Micropolish :

 

 

isdsc00731.jpg

 

 

Proforma zdjęcia skończonego auta, zaraz przed wyjazdem w piękną, zimową pluche, aż serce rosnie :D

 

 

igp9793.jpg

igp9796.jpg

igp9795.jpg

dsc00753fp.jpg

isigp9792.jpg

isigp9799.jpg

isigp9800.jpg

isigp9803.jpg

isigp9805.jpg

 

 

No, to tyle. Dziękuje wax-masterowi za pomoc w machaniu aplikatorem i Justynie za wyszukiwanie miejsc z niewypolerowanym woskiem :P Naturalnie poważny test nie może się obyć bez filmików z bidingiem i szitingiem, więc jutro z drugą połową "teamu SV" jedziemy obowiązkowo na bezdotyk, zamieszać :D Postaram się wrzucać w miarę częste aktualizacje, sam jestem bardzo ciekaw wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No, to tyle. Dziękuje wax-masterowi za pomoc w machaniu aplikatorem
Nie ma za co, sama przyjemność wrócić do starych czasów gdzie się ręcznie namaszczało przy takich rytuałach ;) ps. bardzo fajny wosk, z resztą jak każdy SV :P ale chyba będę musiał jeszcze trochę poczekać ,żeby jakaś "nowość" zauroczyła mnie na nowo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do konkurentów, czy tak generalnie ?

 

Generalnie. Przewiduje, że będzie bardzo poprawnie. Mając okazję korzystać z kilku wosków swissa wiem, że nie ma co się spodziewać zawodu. Tam nic przypadkiem nie przechodzi. ;)

Ogólnie to z produktów Swissvaxa, to jak dotychczas jedynie efekt po PNEU mi nie podszedł... ale to z racji upodobań to innego looku. ;)

 

Evo - a tak szczerze... ten INSINGNIS to jakaś przelewka pod inna nazwą - czy całkowicie nowy twór? :o (sugeruje się historią z "Best of show")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nowy twór , powiedzmy że SV lubi "wynagradzać" dobrze prosperujące rynki,a rynek norweski... :song:

Pozatym mimo że woski SV są do siebie generalnie podobne, to żaden nie jest taki jak Insignis , to wiem z autopsji, nie jest to z resztą tylko mój wniosek. Niewykluczone że jest to podkręcona formuła już istniejącego wosku, ale napewno nie jest to już istniejący wosk SV ze zmienonym zapachem.

 

 

Sytuacja z BoSem też nie jest taka prosta, to nie jest przebrandowane Concorso,mimo że SV tak to pozycjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.