Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Salwinek91, Nie znam sie na ozonatorach,ale jesli pisza ze 60 min wystarczy, sprawdzam to i jest tak jak napisali to moim zdaniem maszynka sie sprawdzila.

Test- Samochod po wakacjach(male dziecko i duzy pies )

a w bagazniku kombiaka wylala sie butelka aromatycznego srodka do prania tapicerki(ok 500ml). :good:

Sprzatanie i ozon dalo rade, zapachy zlikwidowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, teraz i tak muszę zaczekać na telefon z serwisu bo myjkę oddałem i ciekawe co tam się stało i ile trzeba zapłacić :/

 

Muszę się przejechać u siebie w mieście zobaczyć jakie urządzenia mają w tych zakładach zajmujących się klimą. Czy coś takiego jak te co podałem czy coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faraon...odgrzybiam klimę i ozonuje tym auta od ponad roku,choć bardziej nastawiony jestem na pomieszczenia.

Uprzedzę wątpliwości......z tapicerką materiałową i skórzaną nic się po takim zabiegu nie dzieje.Przynajmniej mi sie nie zdarzyło nikomu nic zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak generatory o mniejszej wydajności,ale ja pracuje na generatorze o wydajności 13500mg/h i usuwa się nawet zapachy po pożarach...Jak do tej pory zero reklamacji.

 

Kozak sprzęt jak o takiej wydajności, można wiedzieć jakiej firmy i jak się sprawuje? Zasilany atmosferycznym czy z butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generator polskiej firmy Korona(pewnie znajda sie zwolennicy jak i przeciwnicy,ale przynajmniej nie muszę po świecie szukać serwisu) zasilany z otaczającego powietrza,ale jest możliwość zaadoptowania butli.

 

Zabieg odgrzybiania trwa 30 min (standard) jeśli nie śmierdzi z klimy,w razie uporczywego zapachu wydłużam czas.

 

I wierzcie mi że przy takim stężeniu jakie powstaje przez te 30 min. nie można wysiedzieć w aucie,a kiedyś jak ozonowałem swoje auto w serwisie klimatyzacji to przy 400mg nawet go nie wyczułem po 30 min., pomimo tego że pobierał powietrze z zewnątrz,a gość który to robił nie wspomniał że nie można wsiadać przez jakiś czas do auta,ani żeby wietrzyć.

 

Raz zaryzykowałem wejście bez maski do pomieszczenia po 3 godzinach ozonowania i wylądowałem u lekarza z podrażnionymi gałkami ocznymi i gardłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg odgrzybiania trwa 30 min (standard) jeśli nie śmierdzi z klimy,w razie uporczywego zapachu wydłużam czas.

Potwierdzam, gdyż też używałem ozonatora dużej mocy. Warto dodać, że idealnie jak auto przed ozonowaniem jest wysprzątane a najlepiej wyprane :)

No i jeszcze jedne - nawet kilkugodzinne ozonowanie nie poradzi sobie z mega zapuszczonym parownikiem klimy - wtedy tylko demontaż i mycie/odkażanie parownika.

A pianki wpuszczane w kanały robią tam taki syf/gnój, że aż strach - unikajcie tego jak ognia!!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedne - nawet kilkugodzinne ozonowanie nie poradzi sobie z mega zapuszczonym parownikiem klimy - wtedy tylko demontaż i mycie/odkażanie parownika.

A pianki wpuszczane w kanały robią tam taki syf/gnój, że aż strach - unikajcie tego jak ognia!!!

 

Pozdrawiam!

 

Zgadzam się z tobą w 100%Jeśli ktoś nie dbał o klime albo nie używał długi czas to ciężko zlikwidować smród siedzący głęboko.Łatwiej zlikwidować zapach moczu kota niż zagrzybiałego/zaniedbanego parownika.

Osobiście w zeszłym tygodniu spotkałem się z zapachem jak u stomatologa i to nie z klimatyzacji a z samego nawiewu,po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego (nowego/czystego)zapach ustał,po włożeniu filtra znów to samo, dodam ze sam filtr nie śmierdzi wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sider, i co bys chcial tym robic przy samochodzie? :dontknow:

 

co masz na myśli, że ma słaby czy za mocny? Bo wg mojej wiedzy to na auto to jest to nawet za wiele. Dla aut są w sam raz 5000mg, ale nie znaczy że nie można użyć mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generator który posiadam można zredukować z 13,5grama do połowy tej wartości,wyłączając jedną lampę,ale ze względu na to że zależy mi na jakości usług a nie mam czasu na poprawki to jadę cały czas na pełnej mocy.

Takie pytanie z ciekawości ......Czy po ozonowaniu wspomina wam gość od klimy żeby nie wsiadać zaraz do auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falon, .Wystraszyla mnie troche moc tego ozonatora, ale jesli nic zlego sie nie dzieje to ok .Choc pewnie po jednym czy dwoch ozonowaniach trudno to oceniac.Ja bym sie nie odwazyl na 30 min z taka maszynka ;) .

Generator który posiadam można zredukować z 13,5grama do połowy tej wartości,wyłączając jedną lampę,ale ze względu na to że zależy mi na jakości usług a nie mam czasu na poprawki to jadę cały czas na pełnej mocy.

Bez urazy, ale to troche tak jak z korekta u lakiernika.

Takie pytanie z ciekawości ......Czy po ozonowaniu wspomina wam gość od klimy żeby nie wsiadać zaraz do auta?

Na zdrowy rozum to powinien oddawac auto wywietrzone i bezpieczne dla wlasciciela :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum to powinien oddawac auto wywietrzone i bezpieczne dla wlasciciela :dontknow:

 

No ja to wiem doskonale,ale ludzie którzy przyjeżdżają do mnie robią wielkie oczy,bo nigdy wcześniej nie czekali aż sie wywietrzy.

Mam klientów którzy przyjeżdżają raz na kwartał i ani ja ani właściciele nie widza problemu z tapicerka czy plastikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe problemy mogą być ze skórą w autku, plastiki aż tak nie są narazone, bardziej działa na nie słońce.

 

Co do wietrzenia, to mimo wszystko po kilku dniach od ozonowania czuć i to mocno w aucie jak się wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo dla przykładu...Pacjent Audi S6 ze skóra jak widać...czas ozonowania wnętrza 1 godzina(odświeżenie wnętrza),do dzis nie otrzymałem skargi by coś złego się wydarzyło we wnętrzu

 

dscf4199.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sider, nie mam takiej wiedzy wiec nie chce sie wypowiadac za ani przeciw, chodzi mi o wieksza ilosc tak intensywnych zabiegow.

Od jednego papierosa raka raczej nikt nie dostal a "palenie zabija" :P.

Czytalem o zlym wplywie ozonu na rozne materialy, tyle ze to byly informacje z "trzeciej reki"

Szukam konkretnych informacji z jakiegos miarodajnego zrodla. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.