Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

tomek909, jak będziesz marolexował ;) tylko zwykłe piany, czasem z dodatkiem apc to nie opłaca się. Przez prawie dwa lata takiego używania nic nie zniszczyło się. Opryskus płukany po każdym umyciu, 2-3 razy smarowany. Jakby trzeba było wymienić uszczelki to akurat mam szeroki wybór w pracy. A takie oringi można kupić za kilkanaście-dziesiąt groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś pierwszy raz testowałem swojego Marolexa na aucie. No i jednak nie jest tak spoko jak myślałem. Piana jest faktycznie super ale czas pianowania jest chyba za krótki, nie mierzyłem stoperem ale na oko około 10s potem robi się rzadki strumień już. No i roztworu idzie bardzo dużo, na forda mondeo hb zużyłem dziś 1,5 l a i tak mi troszkę brakło.

 

W czym może być problem? Jedyne co mi przychodzi do głowy, że może za duża dziurka w rurce - była robiona pinezką :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marolex 2000.

Zrobiłem wczoraj roztwór 1,5l + 60ml FS wychodzi 1:25 do tego dwa filce z podkładek do mebli (docięte do średnicy oringa-wewnętrznej) i płynie jak woda. Zero gęstości utrzymywania się na elemencie.

 

Jak wrzucę 3 filce to znowu pryska kropkami czyli robi za gęstą.

Co radzicie zostać przy 3 i zmniejszyć poziom Detergentu np. do 50-55ml?

Czy jakieś inne rozwiązanie?

Testowałem wcześniej na wkładkach od butów i podobnie.

 

Dodam iż dziurka wypalona porządnie dopływ powietrza jest.

 

Ogólnie strasznie filce się zbijają - czy w lancy ten problem nie występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knzz, musisz wypracowac sobie odpowiednie ustawienie.

Ja bazuje na jednym filcu meblowym i jest ok.

Ilosc chemii ma byc taka zeby byla skuteczna na aucie, a do tego odpowiebnia ilosc filcu zeby dobrze ja spienilo.

Ogólnie strasznie filce się zbijają - czy w lancy ten problem nie występuje?

W lancy jest znacznie wiecej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knzz, musisz wypracowac sobie odpowiednie ustawienie.

Ja bazuje na jednym filcu meblowym i jest ok.

Ilosc chemii ma byc taka zeby byla skuteczna na aucie, a do tego odpowiebnia ilosc filcu zeby dobrze ja spienilo.

Ogólnie strasznie filce się zbijają - czy w lancy ten problem nie występuje?

W lancy jest znacznie wiecej miejsca.

 

Dzięki za pomoc ;)

 

Czy mógłbyś zdradzić przy jednym filcu meblowym jakie stężenie robisz? ile ml ile l spróbował bym ze swoim i będę miał odniesienie :)

 

co do mojego stężenia 60ml/1l pomimo tego że spływało Autoko nie myte tydzień. Kilka razy zaliczyło deszcz - jazdę, postój. Domyło się elegancko ;) tylko pytanie jak by się to sprawdziło przy większym brudasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem część wątku (na cały zabrakłoby chyba dnia;) i postanowiłem zrobić taką pianownicę. Przejechałem się po kilku sklepach ogrodniczych. Znalazłem opryskiwacze Marolexa, jednak dyszy nie mogłem nigdzie znaleźć. Wobec tego mam prośbę do forumowiczów śledzących dany wątek, jeśli macie zbędną niebieską końcówkę herbicydową Marolex, albo będziecie w sklepie w którym są takie końcówki to proszę dajcie znać. Chętnie odkupię od Was taką końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy strasznie ciężko mi się pianowało moim Marolexem. Piana może i fajna, ale dosyć mocno pluło i nie nadążałem pompować. Dzisiaj wywaliłem jeden filc (zostały dwa) i zrobiłem takie gały :shock: Piana rewelacja, z odległości pół metra od samochodu mogę opianować od progu pod szybę na drzwiach. W końcu kąt oprysku jest jak trzeba. Miałem wymieniać na nowe filce, ale opłacało się zrobić prosty eksperyment :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy radza niebieską dysze, czyli te dwie (czewona i żóła) nie spawdzają się? a moze wtedy ten zestaw 3 dysz niebieskich

 

 

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... 16cK6KArYw

 

chyba ze sa to jakies inne dysze, nie takie jak ta niebieska w poprzednim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy radza niebieską dysze, czyli te dwie (czewona i żóła) nie spawdzają się? a moze wtedy ten zestaw 3 dysz niebieskich

 

 

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... 16cK6KArYw

 

chyba ze sa to jakies inne dysze, nie takie jak ta niebieska w poprzednim zestawie?

Niedawno kupowałem i te trzy niebieskie dysze są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.