Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nie zalezalo mi na wosku, ale pewnie dostal w tylek ;p

 

Poprawie : idealne rozwiazanie jesli chcemy miec piane ktora wytrzyma pol godziny na samochodzie a bez przeszkod przechodzi przez filce i koncowke ;)

 

Aaalleee, ostatnio jak mylismy scirocco geno, to dostal prewash z glorii okolo 35ml na litr i woskowi nic nie bylo, dopiero po myciu gold classem w stezeniu na oko wyraznie oslabl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie przerobiłem swojego marolexa i leci mleko, 50ml szamponu sonaxa na 1l ciepłej wody. póki co jest 1 dziurka i nie wiem czy wytapiać drugą czy dołożyć filcy - póki co są 2 z czego każdy jest grubości 2mm (białe filce z ikei) :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to jednak wina szamponu :P te filce które posiadam nie są mocno zbite, normalnie ustami mogę oddychać przez nie :P zrobiłem też drugą dziurkę ale nic nie dało :(

 

vp citrus pre wash nada się? pytam bo mam z gratisów ze 100ml :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smalec, Ja odcinam klej i dziala

 

 

standardowo szeroka oferta marolexa jest w obi

lub

http://www.marolex.pl/htm_de/mapka_dealerow.htm

Tylko ze w Szczecinie nie ma OBI a ja potrzebuje opryskiwacze na wtorek najdaleej srode rano.

Czyli tylko sklep na miejscu ( internet odpada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam chwilowo odpuściłem, czekam aż dojdzie piana VP, prawidłowa końcówka i będę się bawił. Ja filce kupiłem w Castoramie coś koło 5zł za 25szt. które nie trzeba wycinać, bo wymiarowo wchodzą. Wyglądają na "bardziej puszyste", więc powinno być ok. S3ci0r, najpierw zakup AB MF i dopiero będziesz myślał o filcach, może te co teraz masz będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3ci0r, miałem to samo, dopóki nie kupiłem Magifoam. Ale pianował się dobrze żel pod prysznic i szampon do włosów ;) A filce mam z wkładek do butów za 2,50 PLN, czyli pewnie kilkadziesiąt kółeczek do Marolexa. Nie miałem styczności z tymi z Glorii, ale na Twoim miejscu raczej bym sobie je odpuścił, przynajmniej do momentu jak Ci piana przyjdzie - jak dalej będzie lipa, to kupisz.

Aha, ważna jest woda jakiej używasz. Jak już tu pisałem, u moich rodziców jest twarda i zażelaziona i jeszcze nie udało mi się u nich nic spianować. A u siebie mam taką miękką wodę, że połowa stężenia i piana taka, że aż trudno uwierzyć :)

Może przetestuj z destylowaną/demineralizowaną, w Auchan są po niecałe 3 PLN bańki 5L, starczy na 4 mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro filc do wkładów filtracyjnych (włóknina - bardzo zbita, koszt 3.50-można z tego zrobić mnóstwo kółek) i próbowałem z różnym ustawieniem i ilością w Kwazarze przerobionym na pianownicę. Najlepszy efekt dało 10 kółek wyciętych z tego filcu, podczas gdy gloria ma 4, ale ten filc który zakupiłem jest o połowę cieńszy. Niemniej na początku testów też miałem "mleko". Ważne jest aby w rurce przepalić otwory , a nie przekłuć, jak ja to zrobiłem na początku. Przekłuty otwór nie spełniał swojej funkcji - zasklepiał się pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.