Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

Eco ma zielone napisy na etykiecie i do niczego się nie nadaje, zwykły ma napisy żółto-czerwone i daje radę.

Ja kupuję go na Allegro i jeszcze się nie zawiodłem :)

 

w sklepie nie dostaneisz scansolu normalnego juz od ok roku bo zostal on wycofany p;rzez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no to dupa,gdzies chyba czytałem ze własnie zielony słaby ale tak jak pisze tylko taki był..Ma ktoś sprzedac,bo na allegro tez nie widzę.

Gość w lakierniczym jeszcze bolla polecał.

A ten remosol 300? Czytałem że dobry,mocniejszy od scansola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz próbować taki produkt jak bemixol.

U mnie w mieście również nie było scansola, kobieta w sklepie mi poleciła bemixol i rzeczywiście daje sobie rade. Jak jest ori powłoka to z podkładem będzie miał lekkie problemy, ale to wystarczy drugi raz pociągnąć siuwaksem i tyle. Z elementami z gorsza powłoką lakierniczą daje sobie rade bardzo dobrze. Kilka minut i lakier cały złuszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strong przyszedł dzisiaj,od razu zrobiłem szybkie próby na jednej feldze.Po 15 min farba zaczęła schodzić.Został podkład,drugie smarowanie i po kolejnych 15 min widac gołe amelinium :-]

Jutro zdzieram farbe i trzeba zaczać polerować,4x18" to pewnie troche potrwa :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I znowu problem,felga zrobiona zgodnie że sztuka. Papiery 500,800,1000,1500,2000,2500 wodne. Autosol metal polish na filcu i niestety lustra brak. Rys nie ma czyli papierkowanie dobrze zrobione,ale odbicie mleczne.

Pasta ma 3 lata,straciła właściwości,czy akurat moje felgi potrzebują papieru 3000? Swieży autosol już zamówiony.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że te felgi da się zrobić,kolega z forum MS Pajko który zresztą jest na KA miał je wypolerowane.

Polerowalem kiedyś kolektory i pokrywę zaworów i po papierze 2000 + autosol było właśnie metne odbicie.Przelecialem 2500 i było lustro. Może tej feldze papieru 3000 brakuje do idealnego wykonczenia.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wypolerować moje felgi autosolem metal i alu polish, tylko nie posiadam krążków bawełnianych ani flanelowych, chcę to zrobić ręcznie zwykłą szmatką i tutaj moje pytanie jaka szmatka byłaby najlepsza, zwykła z mikrofibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wypolerować moje felgi autosolem metal i alu polish, tylko nie posiadam krążków bawełnianych ani flanelowych, chcę to zrobić ręcznie zwykłą szmatką i tutaj moje pytanie jaka szmatka byłaby najlepsza, zwykła z mikrofibry?

 

chłopie toż się zadziugasz robiąc to ręcznie. a i efekt będzie średni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już wypolerowane papierkami, też dodam że ręcznie i teraz chciałbym przejechać felgi pastami, więc jaka szmateczka była by najlepsza?

 

[ Dodano: 7 Luty 2014, 19:41 ]

chłopie toż się zadziugasz robiąc to ręcznie. a i efekt będzie średni...

To co w grę wchodzi tylko bałwana i flanela? Odpuścić sobie ręczne polerowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vw_golf3, tutaj wyszło :good: uwierz mi ja za cholerę nie mogłem takiego efektu otrzymać kończyłem już na 2000->2500->3000 papierach później filc krążki bawełniane na wiertarce cuda świata i nie wychodziło tak dobrze jak u Ciebie. Zacząłem szukać w 'internetach' i dużo osób twierdziło ze na tych felgach ciężko zrobić lustro. Może jest jakaś różnica w stosowanym aluminium przez kilka lat produkcji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vw_golf3 masz zdjęcie tych borbetów po skończeniu?

Mi wychodzi finał taki jak na ramieniu tego borbeta,czyli słabo.Jutro poprawiam papierem 2000/2500 i zobaczę.Pasta przyszła świeża ale nic sie nie zmieniło.

Zastanawiam sie jeszcze nad autosol aluminium może ona da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.