Skocz do zawartości

Koła do samochodu


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

BBS, Ronal, OZ - to szło na felgi do Mercedesów. Ronal to chyba cały czas do tej pory większość felg standardowych, opcjonalnych i usportowionych wersji (większy cal itp). OZ zrobił skręcany wzór do AMG, ale pewnie coś jeszcze...

Swoją drogą z tego co kojarzy mi się, to Ronal ma fabrykę w Polsce. Mając dojścia można dorwać u nich w dobrej cenie fajne akcesoryjne koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tam jestem tego zdania, że najładniejsze felgi do danego modelu to felgi dedykowane przez producenta.

A ja jestem przeciwnego zdania. Tylko felgi marek felgowych.

 

a ja powiem, że moim zdaniem zależy to od konkretnego modelu, są auta które moim zdaniem najlepiej wyglądają na "fabrycznej" feldze, a są też takie gdzie można dopasowac coś znacznie ciekawszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Mitsu Borbet min. jakieś tam felgi robił. A jeżeli chodzi o firmy w Polsce to Momo ma taką. Kolega który tam pracował mówił że wszystkie felgi które od nich wyjeżdżają mają grawer ''made in Italy'' Więc jeżeli ktoś ma Momo to możliwe że są z podkarpackiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO najladniejsze koło Mazdy to te z modelu RX-8. Świetnie wygladaja na Mazdzie 6, pozostaje tylko kwestia opon (18") ale za to same felgi nie sa strasznie drogie. No i jak przystało na oryginalne koła są świetnej jakości, znajomy jezdzil 2 lata RX-8 na tych felgach latem i zima po dziurawych drogach i zadna sie nie pokrzywiła.

 

http://moto.allegro.pl/oryginalne-felgi ... 82363.html (pierwsze z brzegu, mozna sporo taniej kupic)

 

IMG_2467.jpg

 

413sm.jpg

 

DSC02147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie ma się co oszukiwać, felga oryginalna to felga jak każda inna a jej wytrzymałość bierze się zwykle z jej dużej wagi. Felgi dla opla robi z tego co pamiętam speedline i borbet.

 

Dla przykładu 18-tka oryg z fabryki waży 13,6 kg (!)

 

Borbet XL 18x8 to już tylko 10,5kg

 

Z kolei nowe alu, które zakupiłem DOTZ Roadster 20x8,5 ważą 12,5kg

 

Układ ramion i waga felgi zwykle idą w parze z jej twardością jeśli chodzi o felgi markowe bo przy chińskich to już inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matherr, masz racje, wczoraj przytargałem jedno koło ori z piwnicy do domu i rzeczywiście ciężkie jak diabli.

 

Coś w takim razie innego trzeba by kupić na wiosnę a te co mam dać na zimówki a stalówki pogonić - taki mam plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już teraz jeżdżę po mieście i koduję każdą dziurę żeby na wiosnę być przygotowanym do walki :D różne alternatywne drogi dojazdu do domu obmyślam,

pierwsze słowa gdy powiedziałem żonce o nowym zakupie brzmiały "jak na 20" kołach po takich dziurach będziesz jeździł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.