Skocz do zawartości

50/50 - zdjęcia forumowiczów


Rekomendowane odpowiedzi

żadko tu piszę, ale, że jakoś coraz więcej znajomych coś tam ode mnie chce, to i Ja coś wkleje.zdjęcia robione tylko tel.robię to bardzo hobbystycznie więc nie traktuje tego zarobkowo i staram się przykładać jak tylko mogę.

używam tylko maszyny DA o dość dziwnej pewnie dla was kombinacji: do cięcia futro Wurth+FG 400.na finish NAT + średni, lub wykończeniowy pad, a na koniec przeważnie HD + jakiś Zymol.W zasadzie nie ma zdjęć po finishu ponieważ przeważnie nie mam już siły na to ;)

efekty oceńcie sami:

 

Grande punto VAN, biały akryl:

 

B1plUTX.jpg

 

Focus kombi 2010r

tutaj poszła tylko pasta(jeszcze wtedy) Urban plus biały tnący pad Flexi

 

mPOk6LB.jpg

 

audi A4 2000r.spory bałagan co prawda zrobiła glinka Gyeon, ale auto ma 500 tys.km. przebiegu, więc lakier swoje też przeżył.Właściel totalnie nie ma czasu w jakikolwiek sposób zadbać o swoje daily car, więc zwróćił się do mnie z tekstem: weź mi to ogarnij, tak, żeby było ładnie

 

dULNsvs.jpg

 

Wil0YyR.jpg

 

tutaj co prawda nie pół na pół na zdjęciu, ale raczej przed i po(jeśli jest taki temat proszę o przeniesienie), ale póki co jestem najbardziej dumny z tego auta.

jak przyjechało to ręce mi opadły. bo było lakierowane całe(aczkolwiek wg mnie do dachu się gość nie dotknął), ale lakiernik oczywiście musiał dołożyć swoje polerowanie:

 

i to co udało mi sie wypracować przez około kilkanaście godzin.właściciel chciał, żeby położyć jego wosk(mequiars mirror glaze):

 

wszystkie zamieszczone zdjęcia są oczywiście po obfitym wymyciu, także jest beź ściemy

 

a tu wg mnie najciekawsze 50/50 z tego co umieszczam

 

w lutym kupiłem dziewczynie honde civic 5 gen w sedanie.około 1,5 miesiąca temu 2 dni przed zlotem ckpl powoli kończyłem autko żeby wyglądało jak należy.zaciekawił mnie spojler, który jest wykonany nie wiem, z gipsu, gównolitu czy czegoś.w każdym razie był czarny jak był nowy( w dodatku waży z 10kg), w naszych rękach miał już kolor szary.postanowiłem zrobić mały test: Zymol HD + Zymol Ital vs. Race Glaze Signature Series + Race Glaze 42.

niestety nie mam zdjęć zaraz po nałożeniu, mój tel nie dał rady nic zrobić przy słabym świetle, natomiast dziś w nocy będąc na myjni rzuciło mi sie to w oczy.na wstępie dodam, że sam wosk RG bez jakiegokolwiek cleanera leży żenująco krótko jak na produkt za 250zł oraz nie propelkuje tak spektakularnie, raczej woli zrzucać wodę taflą.

zaraz po nałożeniu szok, cleaner RG ściemnił tak, że spojler wyglądał jak pomalowany, Zymol tez przyciemnił, ale dużo gorzej.przedstawiam zdjęcie przed mycie po 1,5 miesiąca czasu:

 

940KuV2.jpg

 

zymola w sadzie nie ma, RG jak widać, tez ma ubytki, ale wciąż trwa

 

auto po umyciu za 5zł:

 

ePqTrG4.jpg

 

test powtórzę, tym razem zamiast Itala położę Titanium'a, aczkolwiek bardzo obiecująco wypada zestaw RG do ciemnych lakierów

 

dużo gadania, ale mam nadzieje, że z sensem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciecie/polerowanie zmarnowanego lakieru przez myjnie szczotkowe oraz ostrą chemie ,brak jakiegokolwiek odbicia w lakierze czysty MAT ;)

Ciecie na FP Twardy+Meguaris 101

Finish Pad CzarnyMeguaris 7''+Meguaris 205

Dodatkowo polozony wosk reczny Carnauba Formuła 1

 

Pacjent auto cieżarowe same siodło

MAN :ad:

 

20150725_124223.jpg

 

20150725_121614.jpg

 

Drugie ciecie:

VW Passat b5

 

20150706_171312.jpg

 

Skóra moje e39

Nawet nie wiedzialem ze taka roznica moze byc :o

Środek tanner's preserve

1 butelka do czyszczenia

2 do zabezpieczenia

 

20150721_231421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie prace robie na rotacji, a na systemie Megsa robie juz kolo roku i za każdym razem efekt mam taki jak chce ;) na dniach będę robił lampy opel astra bo temat do 50/50 będzie bardzo dobry, nie wiem czy zdjęcia oddadzą to jak są zniszczone ale myślę że będzie fajny efekt :)

także będę używał meguarisa 101 ,meguaris plast x ,meguaris headlight protect. Papierki ścierne od 300 lub od 500 800 1200 1500 2000 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pf2500 nie dawał rady 2 podejściami ściąć rys ze względu na 25-30 stopni w garażu i wiadomo dość spore nagrzewanie karoserii a futrem można jednym podejściem ściąć defekty - tutaj mierzyłem miernikiem i defekty były w skali 4-6 mikronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.