Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Chochlik437 napisał(a):

Panowie potrzebuję pomocy, poszukuje na prezent dla przyjaciela zegarek do garnituru, wymagania ma być na pasku skórzanym brązowym, coś w deseń takiego Daniela wellingtona 

IMG_0202.png.97a4f231b719206903f58f22d9a51436.png

Budżet 800-1000 zł

Zerknij na zegarownia.pl.  mają fajne promocje teraz. Dziś dostałem od nich 3 Orisa do kolekcji.  Polecam sklep i obsługę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz129-hindenburg-8046-5 

Co sądzicie @gprzesniak @MMCzysci ? Zeppelin marka znana i chyba jakościowo spoko, mechanizm kwarcowy i przede wszystkim design, przykuwa uwagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochlik437 niestety nie znam z autopsji,  chociaż markę jako taką oczywiście poznałem.  Zadzwoń do nich i pogadaj.  Zawsze możesz negocjować, nawet te zegarki z promo. Ja Orisa wczoraj dostałem z dodatkowym rabatem 500 zł,, a był przeceniony o 4k na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochlik437 Zeppelin to marka widmo, ale ma kilka fajnych tarcz, za 1000 zł szukałabym jednak zegarka automatycznego...pytanie czy obdarowany będzie w nim chodził stałe bo po 2 dniach automat staje i trzeba go ustawiać od nowa, jak jest jeszcze datownik to jednak trochę czasu schodzi.....kwarc daje ten plus że pochodzi rok czy więcej ale nie wyobrażam sobie zegarka kwarcowego

 

Tu masz Orient 40 mm, wcsam raz pod koszule.

Automat....

https://countup4.com/pl/products/zegarek-orient-classic-automatic-bambino-fac00009n0-730.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=4ab53585-c46a-2e8d-ada0-793b1d31fc66

Tu masz 41 mm najbardziej z klasycznych 

https://countup4.com/pl/products/zegarek-orient-mechanical-classic-watch-ra-ap0003s10b-877.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=84e83cb8-28de-cdd7-25d5-eb11e02f6855

Tu masz chyba najlepsze co można trafić w tych pieniądzach ...Certina, choć kwarcowa.

https://wsliwinski.pl/pl/p/Zegarek-Certina-DS-Podium-C0014101603701/5883?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwhb60BhClARIsABGGtw-QMZ0_lwaoj7g2YkTEnInoaBR-7o9hZR9ozOM_2ucYKMujnRi8RuIaArRGEALw_wcB

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak Certina ma dużo fajnych modeli, ale trochę nie ten budżet...

Jednym z ładniejszych ten brązowy DS.

Ogólnie jak się ma znajomego w USA to warto kupić tam, Orisa który w Polsce kosztował 15 tys a na przecenie 12 tys udało mi się kupić za 1000 dolarów , niestety okazało się że plus podatek :-) ale za to wysyłkę miałem gratis bo znajomi wysyłali paczkę i dorzucili do swojej.Zegarek automatyczny chronograf wyszedł jakieś 4500 zł....

Sporo fajnych sikorów można tam znaleźć.

Screenshot_2024-07-11-17-33-24-813_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke Prawda. Mam brata e NY i ceny za sikory tam to.poezja.  Wczoraj dostałem od zegarowni takiego Orisa, którego kupiłem za 6k po przecenie i dodatkowym rabacie, także nie jest źle i u nas jak się powalczy :-)3 Oris Aquis w szufladzie.  Kocham ten brand za wykonanie i genialne automatyczne mechanizmy. 

Screenshot_20240711-181802_Chrome.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke tak, dokładnie waniliowy zapach. Mam 2 na gumie i jeden na branzolecie i kazdy gumowy pasek jaki mam czy widziałem tak właśnie pachnie.  Piękna sprawa. Ps. Wrzuć fotkę swojego jeśli ciągle go masz.

Tutaj najnowszy zakup już ze zdjęciem mojego autorstwa.  

20240711_185145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak mój poszedł w świat, niestety sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży 80% kolekcji między innymi Orisa.Zostały ulubione i te mniej warte.....

Ale miałem dokładnie taki , Williams F1.

Screenshot_2024-07-11-20-32-56-123_com.android.chrome.jpg

Aktualnie moim ulubionym zegarkiem jest chińczyk sprzed lat, na home made pasku zamówionym na forum KMZiZ, automat z rezerwa chodu, połączenie powodu perły z niebieskim, to mój typ ostatnich lat.

IMG_20240711_203612.jpg

IMG_20240711_203619.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke Obydwa ładne, zarówno Oris jak i Chińczyk, który trochę designem przypomina mi czasomierze naprawdę  zacne, jak A. Lange & Söhne. Oris F1 Williams Team to klasa. Kolejne edycje tego cuda trafiały na rynek, a ja jakoś nie miałem albo kasy, albo głowy do tego. Ja zostawiłem sobie tylko 3 Orisy, a resztę kolekcji oddałem synom. Poszły do nich :3 Tagi,- Limitka Senny , F1 Limitowany Kimi Raikonen , F1 Gulf, Longiness Oposition, Maurice Lacroix Pontos i Alkon, Movado, Atlantic po dziadku i kilka Tissotów. Mam teraz 3 i dla mnie aż za dużo. Koniec kolekcji...no chyba, że znowu jakiś Oris, typowa pasówka wpadnie mi w oko, bo do garnituru mam tylko ten na bransolecie. Niby uniwersalny, ale zawsze fajnie mieć typowe do garniaka na pasku i z płaską kopertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sobie człowiek o zegarkach przypomniał to pomóżcie...

Syn ostatnio zajawkę chwycił na sikorki , podbiera mi moje, ale tak trochę mi żal..

Młodzież młoda 14 lat, upodobał sobie mojego Crotona, dziadkowy zegarek, niestety jak to małolat wszystko niszczy i drogie jest bez sensu.

 

IMG_20240712_150142.jpg

Na urodziny jest plan kupić mu własny zegarek, jakiś tak zarys mamy, budżet ok 300 zł , celuje w Casio ale chętnie posłucham propozycji?

Niby mu się klasyki podobają ale chyba dla młodego jakieś chrono było by też ok....

Orient za wysoka półka cenowa, Citizen nie znalazłem nic fajnego....

No i najlepiej na gumie, ewentualnie pasek, bransoletka za ciężka.

Może być ekstrawaganckie byle nie w myszkę Miki.

Screenshot_2024-07-12-11-40-52-973_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-12-11-46-07-206_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-12-11-46-24-579_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W edifice bardzo rysuje się szkło, bransoletka zresztą także. Jest relatywnie ciężki. Mój pierwszy zegarek, lubię go, ale quality feeling to nie tu Nie wiem, co lepszego w tej kasie.
Ciekawostka - Mama Tacie kupila Perfecta na pasku jako zakup na szybko za całe 150 zeta, bo nie mógł przeżyć braku zegarka po awarii swojego Citizena. Jak na taką kasę, naprawdę ładnie wygląda.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję bardzo za propozycję, pierwotnie miał być „ambitniejszy” sikor ale po małym wywiadzie obdarowywany miał na celowniku markę Daniel Wellington więc nie było wyjścia. Na żywo bardzo fajne wrażenie robi, najważniejsze że prezent się udał 👍🏻

IMG_0221.jpeg.3b75845f818893a368ccb06ded0842e5.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.