Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

tazman :good:

 

Ja też jakoś nie za bardzo lubię wszelkiego rodzaju mniej lub bardziej udane podróbki/imitacjie itd. To takie trochę oszukiwanie siebie...

Co do zegarków to rozglądałem się za jakimś LORUSem, marką tutaj szeroko polecaną i fajne modele mają w dobrej cenie. Marka pozycjonowana wyżej od TIMEXA, w którym skorodowało mi łączenie koperty z bransoletą :roll: i muszę wymienić na coś innego...

Wybieram pomiędzy CASIO, TIMEX, LORUS... Co jeszcze warte uwagi do ok 450zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecę Lorusa, miałem z 6 lat, ale bransoleta mi pękła i jakoś nie szukałem drugiej - nietypowa w budowie. A, jedno co się stało, to przy stoperku wskazówka się trochę wychyliła (mimo że użyłem go z 10 razy przez te 6 lat) i na starcie pokazywała z 1-2 sekundy.

Kupiony był za walutę: 45 albo 50 funtów brytyjskich. Jak za tą cenę, to bardzo ok.

Mniej więcej taki jak ten pierwszy: http://uhrforum.de/lorus-rf345ax9-seiko ... 4w6-t69814

 

Mam "wąski" nadgarstek, więc poszukuję od jakiegoś czasu zegarka z małą kopertą... Już ze dwa lata - jak widać marny ze mnie hobbysta zegarków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Parnis jest niezły, mało kto będzie wiedział, że to podróba Schaffhausena

Ja :D Po pierwsze nie znam tej marki. Po drugi ja jestem zdania, że jak zegarek to tylko jakiejś powiedzmy znanej manufaktury, mam tu na myśli marki z tradycją, ewentualnie nowe aspirujące do tego miana, a nie marki modowe :/ U nich płaci się tylko za nazwę marki i ewentualnie design, a podzespoły to najgorszy szmelc. Siostra miała kiedyś jakiś tam zegarek Diesla i nagle się okazało, że nie ma jak do niego dokupić paska bo nic nie pasuje :? Wtedy to kopertę można sobie do kieszenie wrzucić albo na szyi powiesić. Co do zegarków na co dzień to wszystko zależy od pracy jaką się wykonuję. To tak jak z butami, jedni niszczą w rok, a inni nie mają jak ich zmęczyć i szkoda wyrzucać :D Z autami sami wiemy, że jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Zegarek dotarł dzisiaj.

Jestem zadowolony. Bardzo mi się podoba. Wykonanie jak dla mnie bardzo pozytywne. Pasek trochę sztywny ale będzie ok.

Chinole spisali się na medal.

18 dni i paczka wylądowała u mnie.

20150119_164407.jpg.5bc3b6a1bf8c5350a23fb626815c388e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a macie może jakieś doświadczenia ze skórzanymi paskami? Oryginalny orienta posłużył mi 2 lata i pękł. Później kupiłem u zegarmistrza pasek ze skóry naturalnej za 40zł i wytrzymał niecałe 2 miesiące. Słyszeliście o czymś dobrym na 22mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł dzisiaj.

Jestem zadowolony. Bardzo mi się podoba. Wykonanie jak dla mnie bardzo pozytywne. Pasek trochę sztywny ale będzie ok.

Chinole spisali się na medal.

18 dni i paczka wylądowała u mnie.

Tak z ciekawości ile mniej więcej kosztują te zegarki? Design mi się podoba, ale czuć od niego ten feeling podróbek czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a macie może jakieś doświadczenia ze skórzanymi paskami? Oryginalny orienta posłużył mi 2 lata i pękł. Później kupiłem u zegarmistrza pasek ze skóry naturalnej za 40zł i wytrzymał niecałe 2 miesiące. Słyszeliście o czymś dobrym na 22mm?

 

PATTINI ma niezłe opinie: http://www.pattini.pl/

Z własnego doświadczenia nie potwierdzę - wprawdzie mam pasek tej marki ale w zegarku, którego noszę nie częściej niż kilka razy w roku... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak z ciekawości ile mniej więcej kosztują te zegarki? Design mi się podoba, ale czuć od niego ten feeling podróbek czy nie?

 

Ja nic nie czuje ;) Nie mam parcia na jakieś wypasy. Ten mi się podoba i tyle a ,że ma niepopularną nazwę... Mechanizmy mają dobre opinie i są bardzo dokładne.

Ten wyszedł 308 zł z przesyłką. Inna opcja to zakup w Polsce tylko,że za troszkę inne pieniądze http://tomsky.com.pl/?88,zegarek-parnis ... ite-de-lux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Ja brałem nową ze swiss.com.pl. Ogólnie we wszystkich butikach z zegarkami w Arkadii straszyli, że szykują się podwyżki na szwajcarskie zegarki w związku z kursem CHF, więc nie czekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.