Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

Śmiem się nie zgodzić ;) firmy takie jak PF, VC, czy AP, zarabiają na serwisie kosmiczną kasę. Zegarki mechaniczne/automaty mają to do siebie, że raz na kilka lat wymagają wizyty w ASO ;)

 

Na YT jest fajny filmik jak gość pokazuje fakturę za naprawę zegarka firmy Audemars Piguet, model Royal Oak - ma chyba z pięć stron i opiewa na kwotę 3 tyś. dolarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do zegarka z filmiku.

Jest to zegarek robiony w ilości 7 szt. i kwocie około 2.000.000$ może 2.600.000$

Proszę mi wierzyć że te zegarki nie mają gwarancji o jakiej myślicie.

Zegarki za takie pieniądze mają już dożywotnie gwarancje i nikt nie pozwoli sobie na mówienie że przy zakupie dokupuje się jeszcze gwarancję.

Jest próg cenowy i marki gdzie o gwarancji się już nie mówi....

To już jest standard w tej klasie zegarka.

Wszystko też zależy jak nabywa się zegarek i u kogo, nieraz dożywotnia gwarancja to np. 50 lat.

Słyszałem też o gwarancji, która była na 60 lat lub do końca życia obdarowanej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTBRABUS, pewnie masz racje za takie pieniadze nikt nie mowi o gwarancji, serwisowaniu itd. poprostu nie wypada. Wszystko wliczone w cene zakupu.

 

Co do breitlinga to niestety jest powiedzmy "masowka" dostepna w wiekszosci przyzwoitych salonikow. Tutaj juz wchodzi w gre wykupienie gwarancji. Chyba, ze kupuje sie edycje limitowana za duza kase gdzie firma musi dbac o renome.

 

Slyszalem (nie pamietam ktora firma) przypomina o serwisowaniu zegarka, przysyla "kuriera" i odbiera zegarek od klienta po serwisie dostarczaja do klienta. "Klient nasz pan." Czasem klient nie wie, ze jego zegarek jest w serwisie, jesli opiekun domu jest ogarniety. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos w tym jest. W/g mnie jak pracuje to ma caly czas smarowanie.

 

Zegarek to nie silnik samochodu, że potrzebuje smarowania. Zegarki czy chodzą czy nie i tak raz na 5 lat muszą być serwisowane w celu uzupełnienia smaru, który po prostu się ulatnia.

 

Co do rotomatu to ja osobiście lubię raz na jakiś czas ustawić sobie zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarków z limitowanej edycji 7 szt. jest więcej np. ten: Vacheron Tour De Lile i tańszy znacznie bo koszt tylko 1.250.000$.

Znam zegarki które są zamykane w próżni, tych zegarków nie trzeba smarować co pięć lat:)

Nie utleniają się w nim smary i nie muszą naprawdę być serwisowane jeśli nie zostały uderzone...

Jednym z takich zegarków jest Jaeger-LeCoultre Gyrotourbillon 1, który posiada mechanizm tzw. wychwytowy, niweluje skutki grawitacji, a więc i balans zegarka działa perfekcyjnie - wręcz jak by można powiedzieć na całe życie:)

Co do szafki nocnej to kocham zegarki i jak bym kładł je na szafkę to bym nie zasnął:) ciągle bym go oglądał:)

Faktycznie coś w tym jest że mężczyzna powinien mieć dobry zegarek, ale ja ciągle zadaje sobie pytanie co to jest dobry zegarek...?

Bo jeśli by ktoś powiedział, że mężczyzna musi mieć drogi zegarek, to wtedy bym odpowiedział, że taki posiadam:)

Jeśli miałbym być szczery to ilość 1 z 7 jest trochę ze dużo jak na tę planetę wolę 1 z 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.