Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

O ile w/w Parnis jest OK, to MM jest (lub chce być) niczym innym, jak kopią Panerai'a.

 

trudno było by się z tym nie zgodzić, niestety ceny PAMów mocno odstraszają :wallbash: a na rynku wtórnym są rzadkością.

 

Ale wg mnie to nie kopia a wzorowanie się na danej marce, b. dużo producentów (nie chińskich) zaczyna stosować ten zabieg.

 

Wszyscy wkurzają się na Marine bo jest chińska, a gdyby Seiko zrobił coś podobnego nikt by się tego nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panerai koperty, które stosuje i do których roszczy sobie prawa też zajumał bo to nie były ich autorskie projekty. Macałem na żywo oryginalnego Panerai i szczerze mówiąc nie dałbym za niego 2000 - ot dobrze wykonany zegarek, ładnie świeci i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał Parnisa: http://allegro.pl/parnis-nurek-diver-au ... 63535.html nie mogę znaleźć info czy to ktoś z forum, możliwe że z China Watches, próbowałem się tam zarejestrować ale przy podawaniu daty \bitwy pod Grunwaldem non top wywala, że źle :o przez chwilę zasugerowałem się paskiem i myślałem że to michal, sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał Parnisa: http://allegro.pl/parnis-nurek-diver-au ... 63535.html nie mogę znaleźć info czy to ktoś z forum, możliwe że z China Watches, próbowałem się tam zarejestrować ale przy podawaniu daty \bitwy pod Grunwaldem non top wywala, że źle :o przez chwilę zasugerowałem się paskiem i myślałem że to michal, sprzedaje.

 

trzeba wpisać " tysiąc czterysta dziesięć"

 

a ten to nie mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
michal, ten Epos fajny, coś jak IWC Big Pilot, ale tym razem w pozytywnym znaczeniu :)

 

Napiszesz o nim coś więcej? Pasek jest oryginalny?

 

Ten epos linia sportive Ref. 3397. W środku podstawowa ETA 2824-2.

Średnica 43mm, wysokość 11mm, szkiełko szafirowe z antyrefleksem.

Pasek jest oryginalny, miękki. Bardzo wygodny w codziennym noszeniu.

Zegarek jest starannie i dokładnie wykonany. To klasyczny pilot, nawiązujący lub nawet można użyć słowa kopiujący IWC Pilota.

 

ps. najlepsze jest to że kiedyś kosztował w PL około 2500zł, z rabatem kupiłem go za 2200zł. Teraz mógłbym spokojnie sprzedać go za tą samą cene za którą go kupiłem bo ceny zaczynają się od 3300 :)

 

 

Teraz szukam jakiegoś Diverka, czegoś minimum 45mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś w ostatnim okresie kupował Parnisa lub innego chinola? Gdzie wychodzi najkorzystniej?

 

najkorzystniej w Hong Kongu, w zależności jaki model - w różnych sklepach różne ceny. Jak mi powiesz jaki model parnisa chcesz kupić to mogę poszperać po sklepach w których zazwyczaj kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomóżcie proszę w wyborze prezentu na odejście pracownika na emeryturę.

Plan jest kupić zegarek ze wskazówkami, reprezentacyjny za kwotę do 600pln (taką zrobiliśmy zrzutkę).

Co kupić osobie która ma 67lat, spadło to na mnie a ja jestem zielony w temacie zegarków i trendów z tym związanych.

Z góry dziękuję, czasu mam nie wiele bo do końca miesiąca...więc jeśli można to modele dostępne na rynku polskim żeby zdążyć na czas.

Dzięki raz jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.