Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nosze Casio EQW-500. Bardzo dobry zegarek i bardzo mi się podoba, ale też głównie zależało mi na tym sygnale radiowym do synchronizacji z zegarem atomowym. Jak jest zmiana czasu to przestawia się sam i co 24h o 2 w nocy zawsze się automatycznie aktualizuje dzięki temu jest mega dokładny ;)

 

 

f_2329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Forest, :good:

Ja od roku używam EQW-M710. Synchronizacja z wzorcem atomowym to świetna sprawa. Wiem, że zawsze mam dokładny czas i nie muszę przestawiać, zastanawiać się czy miesiąc ma 28, 30 czy 31 dni. Za tą kasę nie ma chyba nic lepszego, biorąc pod uwagę wygodę i bezobsługowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie co sądzicie o takim zegarku??

TISSOT T17.1.526.52 PRC 200

LXf1.jpg

 

Nie znam się wogóle. Po prostu mi się podoba - jedyne zastoswanie to czytanie godziny bez nurkowania i wiązań krawata :mrgreen:

 

VS

 

18218_1.jpg

 

Z kupnem zegraka zleciało :lol::lol::lol: W międzyczasie przestawiłem się bardziej w kierunku Seiko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz przeglądam ten temat i zauważyłem że kilka osób zainteresowany jest tym modelem:

Posiadam go około 3 lata i nie ma on ani jednej ryski. Co sie wytarło to troche pasek w miejscu zapiecia. Siadła w nim bateryjka po około 1.5 roku ale została wymieniona na gwarancji. Podobno rozładowała ja duża wskazówka stopera bo chodziła caly czas:).

Zegarek z białą tarcza sprawia wrażenie eleganckiego.

59442a9fec2b4_2012-11-1218_48_05.jpg.0f6a480a3ecb8bb044301f9521237b21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru 123, w 1995 roku kupiłem dokładnie taki model

img_1994_02.jpg

używałem go jakieś 6-7 lat, później kolejne 5 przeleżał w szufladzie.

W końcu postanowiłem go podarować znajomemu instruktorowi

i jakie moje było zdziwienie jak podczas mycia obudowa rozleciała się na kilka kawałków,

został sam środek ze sterczącymi przyciskami i śrubkami z paska :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały_dżon, pierwsze słyszę o takim przypadku.

 

też jeszcze o czymś takim nie słyszałem... mam G z ok 92-93 r i jest w super stanie :o

 

a w jakich warunkach go używałeś? bo np. różne oleje mogą przyspieszyć starzenie się gumy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem tego Swatcha (z identyczną bransoletą ale z czerwonym cyferblatem):

images?q=tbn:ANd9GcQj5doCu2aGBHQWScEa9NW31_eH1eMMKmipS5-sVLxsexkoo0axxw

Leży gdzieś sobie w szafie, na emeryturze. Pamiętam, że był wygraną w jakimś konkursie L&M (choć nie paliłem i nie palę fajek) :D . Do tej alu bransolety dokupiłem sobie materiałowo-piankową. Ogólnie zegarek bardzo fajny i wodoszczelny do 200m.

 

Obecnie użytkuję tą Festinę:

images?q=tbn:ANd9GcT5w1P6FnlsCFSs1Amw2PqcgS0LPc7gNKIMfeJcDND5Y6Nv_T6lPyc3lWDK

Ogólnie przyjemny sikor ale w porównaniu z tym poprzednim Swatchem Scuba 200 to pancernie ciężki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.