Skocz do zawartości

Kryteria wyboru/testu wosku


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ciąg dalszy rozważań z ostatniego spotkania w Warszawie:

 

Wpisujcie proszę kryteria, jakimi sugerujecie się przy wyborze wosku lub jesteście zdania, iż inni się tym sugerują.

Pozwoli to wybrać NAJWAŻNIEJSZE KRYTERIA, które będą brane pod uwagę podczas dalszych testów wosków.

 

Podam trzy kryteria z prośbą o dopisywanie

 

1. Cena

2. Łatwość aplikacji

3. Czas wytrzymałości wosku na lakierze

 

 

Piszcie proszę kryteria, które tutaj jeszcze nie zostały wymienione.

Na sam koniec zrobimy ankietę, która pozwoli nam wybrać najważniejsze kryteria. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
CleanerFreak, a wygląd zewnętrzny? :lol:

Nie wiem co tu do miechu :D - dla mnie jedno z ważniejszych kryterii :shock: .

 

POWAŻNIE :lol:

 

 

Uaktualniona lista:

 

1. Cena

2. Łatwość aplikacji

3. Czas wytrzymałości wosku na lakierze

4. Obecnosc lub brak dodatkowych skladnikow (cleanery, fillery) majacych wplyw na wlasciwosci wosku

5. Wosk naturalny/sealant/mieszanka

6. Połysk

7. Kropelkowania

8. Dostępność w Polsce

9. Procentowa zawartość Carnauba

10. Zapach

11. Wosk miękki/twardy

12. Opakowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CleanerFreak, nie ustaliłem jeszcze ścisłego związku pomiędzy kropelkowaniem a sheetingiem, ale myślę, że (generalizując) większość wosków dobrze kropelkujących pozwala na suszenie auta wodą, wiec dla mnie ta katgegoria to już sztuka dla sztuki. będzie nam bardzo cieżko ogarnąc tak rozległy obszar testowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CleanerFreak, może się mylę, ale wydaje mi się, że woski, które nie sią mistrzami kropelkowania (np. nxt 1.0) jednak mają dość dobry sheeting, ale może to przypadek, lub za bardzo się doktoryzuje...

 

julian, rozumiem, że póki co zbieramy wszystkie możliwe kryteria, z któych potem (ankietą?) wybierzemy kilka najistotniejszych do testowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, rozumiem, że póki co zbieramy wszystkie możliwe kryteria, z któych potem (ankietą?) wybierzemy kilka najistotniejszych do testowania...

 

Wydaje mi się, że takie podejście do sprawy będzie dobre, bo jakbyśmy mieli wziąć pod uwagę wszystkie spisane punkty to może być problem zarówno organizacyjny jak i czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.