Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiście mam Iphona 5s i Nokie Lumie 735, szczerze bardziej wolę Lumię, jak dla mnie jest bardziej intuicyjna ;) co do kwestii wyboru, myśle że jest to indywidualna sprawa ;) na pewno samrtphone pracujący na IOS i Windows Phone są płynniejsze od Androida ;) jeżeli komuś na tym zależy, ale to wszyscy wiedzą :D mi osobiście bardziej podchodzi Nokia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprostuje..Zawsze miał androida..Przed zakupem miał lg nexusa 4 i potem wziął iphone tylko nie pamiętam teraz jakiego. Dosłownie tydzień się pobawił i stwierdził że woli androida bo mu bardziej odpowiada interfejs. Dlatego napisałem że "CO KTO LUBI"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, a Ty dalej z tymi swoimi śmiesznymi sugestiami. Nie, mówię o prawdzim kupionym jakoś po premierze. Przez moje ręce przewinęło się więcej Iphone'ów niż Ty miałeś w swoim życiu. Jeśli nie widzisz wad swojego telefonu i nie umiesz się do nich przyznać to albo jesteś ślepy albo fanboy, wybieraj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..Jestem przed przedłużeniem umowy i mam ból głowy jeżeli chodzi o wybór telefonu...Dotychczas używałem nokia n8 wiec podejrzewam że każdy na jaki się przeniosę będzie o niebo lepszy..Waham się między Nokia Lumia 735, Sony Xperia t3, LG G2 mini, No i jeszcze ewentualnie Samsung Galaxy S4 ale tu już bym musiał trochę dołożyć...W sumie najbardziej zależy mi na jako takich zdjęciach no i internecie...:) Co byście z tego wybrali i ewentualnie doradzili jakis inny model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, a Ty dalej z tymi swoimi śmiesznymi sugestiami. Nie, mówię o prawdzim kupionym jakoś po premierze. Przez moje ręce przewinęło się więcej Iphone'ów niż Ty miałeś w swoim życiu. Jeśli nie widzisz wad swojego telefonu i nie umiesz się do nich przyznać to albo jesteś ślepy albo fanboy, wybieraj :D

 

Widzisz nie wątpie w setki iphonów w Twoich rękach i nie jestem ślepy. Ale to Ty wmawiałeś mi i innym że iphone 5 jest wykonany z plastiku. Nie łatwiej przyznać się do błędu niż licytować się ile kto miał telefonów w ręce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 miała aluminiową ramkę, notabene strasznie delikatną, w 5S miał być plastik żeby jeszcze więcej zarabiać samemu inwestując jak najmniej. 5S miałem w rękach, raczej dawno temu bo premiera nie pamiętam kiedy już była i z tego co mogę pamiętać to odczucia w dotyku rzeczywiście były inne. W internecie też raczej pisali o plastiku. Być może potem zmienili to znowu w aluminium, bo na pewno nie w stal, ale tego nie wiem bo telefonu już nie kupiłem. Była chyba wcześniej podobna sytuacja z 4? Mniejsza z tym. O ile 6 wygląda dobrze to z politowaniem słuchałem opowieści osób, którym się telefon wygiął.. To tak jakby kupić Audi/BMW/Mercedesa i modlić się żeby blacha w rękach się nie gieła albo klamki nie poodpadały :D Żenada. Soft po aktualizacjach rzeczywiście ma kilka ciekawych rozwiązań, ale to wszystko. Sytuacja kiedy telefon notorycznie gubi zasięg bo antena jest fatalna, słaba antena wifi, iMessage zjada baterię w kilkanaście minut, jedna 5 nie widzi drugiej przez Bluetooth, taka sobie jakość rozmów, wiecznie psujące się ładowarki ze złączem Lightning, dalej wymieniać? Nawet goście w ispotcie twierdzili, że sorry te ładowarki tak mają i ciągle ludzie przychodzą po nowe. Pomysł złącza ciekawy, ale to wykonanie kabli jakby z premedytacją żeby tylko ludzie ciągle kupowali nowe. iPhone, którego dobrze wspominam i który rzeczywiście był wtedy najlepszym telefonem na rynku to 3GS. O nim złego słowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 miała aluminiową ramkę, notabene strasznie delikatną, w 5S miał być plastik żeby jeszcze więcej zarabiać samemu inwestując jak najmniej. 5S miałem w rękach, raczej dawno temu bo premiera nie pamiętam kiedy już była i z tego co mogę pamiętać to odczucia w dotyku rzeczywiście były inne. W internecie też raczej pisali o plastiku. Być może potem zmienili to znowu w aluminium, bo na pewno nie w stal, ale tego nie wiem bo telefonu już nie kupiłem. Była chyba wcześniej podobna sytuacja z 4? Mniejsza z tym. O ile 6 wygląda dobrze to z politowaniem słuchałem opowieści osób, którym się telefon wygiął.. To tak jakby kupić Audi/BMW/Mercedesa i modlić się żeby blacha w rękach się nie gieła albo klamki nie poodpadały :D Żenada. Soft po aktualizacjach rzeczywiście ma kilka ciekawych rozwiązań, ale to wszystko. Sytuacja kiedy telefon notorycznie gubi zasięg bo antena jest fatalna, słaba antena wifi, iMessage zjada baterię w kilkanaście minut, jedna 5 nie widzi drugiej przez Bluetooth, taka sobie jakość rozmów, wiecznie psujące się ładowarki ze złączem Lightning, dalej wymieniać? Nawet goście w ispotcie twierdzili, że sorry te ładowarki tak mają i ciągle ludzie przychodzą po nowe. Pomysł złącza ciekawy, ale to wykonanie kabli jakby z premedytacją żeby tylko ludzie ciągle kupowali nowe. iPhone, którego dobrze wspominam i który rzeczywiście był wtedy najlepszym telefonem na rynku to 3GS. O nim złego słowa nie powiem.

 

Miałem osobiście 5S gold a w rodzinie jeszcze kilka sztuk i to wszytskie z samego początku produkcji. Nie ma tam ani grama żadnego plastiku. Teraz mam w domu 3 szt. iP6 i żaden nie wygiął się ani milimetra. Nie używam żadnego case'a. Cała reszta rzeczy jakie opisujesz typu ładowarki, jakość rozmów, zjadanie baterii przez imessage to dla mnie, rodziny i znajomych ZUPEŁNA ABSTRAKCJA. Na prawdę nie wiem skąd masz takie traumatyczne przeżycia ale piszę szczerze, nie pracuję w Apple i nie mam z tego tytułu żadnych korzyści. Ip6 to bez wątpienia najlepszy telefon jaki istnieje, zawsze problemem była bateria - teraz już nie jest, nie przypominam sobie kiedy używałem ładowarki samochodowej w ciągu dnia, chyba tylko gdy używałem nawigacji / yanosika. Nie wspomnę już o aparatach, wczoraj miałem w rękach jakąś nowiutką xperię chyba z3, na obudowie 20,7 Mpix, robimy fotkę w półmroku - efekt taki że na super 20 mpix same ziarna i ogólny dramat a mój iP6 3 razy lepiej, co potwierdził użytkownik i zaciekły obrońca Sony. Szajsunga w ogóle nie chcę komentować, koleżka ostatnio pokazuje mi najnowszego Note i mówi zobacz jak jest super wykonany - biorę do ręki kawałek słabej jakości plastiku i nie chcę tego więcej widzieć na oczy. Bawiłe się również HTC tym flagowym, chyba M8 Gold, faktycznie wykonanie bardzo dobre i fajne głośniki Stereo ale troszkę za gruby jak dla mnie no i android :x

 

Jedyny problem szóstki to cena, ale jak się dobrze pomyśli i zgubi VAT to 16GB wychodzi jakieś 2200 pln. Czekam na lincz i pozdrawiam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone nie jest dobry... Jest po prostu modny i to raczej tylko w UK. W Polsce jest kupowany dla szpanu i tyle, już nie wspominając, że jest idiotycznie drogi... Może kiedyś był lepszy od innych telefonów, ale teraz? przy takiej konkurencji? Samsungi ok słabo wykonane, ale Xperie czy HTC? Można oczekiwać czegoś więcej od telefonu? Ja na tą chwilę mam HTC one x za którego zapłaciłem jakoś na wiosnę niecałe 600zł nowy i oprócz tego, że długość pracy na baterii prosi o pomstę do bogów, to jakość wykonania i wydajność jest w zupełności wystarczająca... Cały telefon wygląda jak w dniu zakupu i nie posiada absolutnie żadnego śladu użytkowania, więc to chyba mówi samo za siebie jak ten telefon jest wykonany (nigdy nie używałem etui). Co do wielkości to mam 4,7" i wg. mnie jest to idealny kompromis między wygodnym użytkowaniem, a wielkością telefonu. Większy dla mnie jest nie do zaakceptowania. Gdyby tylko nie ta mikroskopijna bateria to telefon ideał. W tych pieniądzach nie ma sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja kiedy telefon notorycznie gubi zasięg bo antena jest fatalna, słaba antena wifi, iMessage zjada baterię w kilkanaście minut, jedna 5 nie widzi drugiej przez Bluetooth, taka sobie jakość rozmów, wiecznie psujące się ładowarki ze złączem Lightning, dalej wymieniać?

Mam iP5 dwa lata i w tym czasie może raz czy dwa zgubił zasięg, fifirifi działa normalnie, iMessage jakoś nie zauważyłem, żeby mocno zjadał baterię, na złą jakość rozmowy nie mogę narzekać, ładowarka po 2 latach wygląda prawie jak nowa. Hmmm... może kupując w US mam inny telefon niż reszta? :o:)

PS. co do baterii przy normalnej eksploatacji: kilka, kilkanaście telefonów, regularny przegląd FB, Instagram, kalendarz... dzień spokojnie wytrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
iPhone nie jest dobry... Jest po prostu modny i to raczej tylko w UK.

Dobre :D

W Polsce jest kupowany dla szpanu i tyle

Wszyscy hejterzy Apple tak piszą :D

nie wspominając, że jest idiotycznie drogi...

W Polsce wszystko jest drogie. Porównaj sobie jaki procent swojego zarobku musi wydać obywatel naszych zachodnich sąsiadów a ile Polak. W takim kraju żyjemy, więc to również nie jest żaden argument przeciw iP.

 

PS. Sam jestem użytkownikiem HTC One ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i piszą tak hejterzy, ale jestem takiego zdania :) Czym niby ten telefon wybije się spośród innych? Ok, gdy wszystkie telefonu były "normalne" czyli z klawiszami to taki smartfon to był jak mercedes wśród maluchów i syrenek, teraz norma :) No tak zgadzam się z Tobą, że wszystko jest drogie, ale jednak są tańsze telefony co wcale nie oznacza gorsze. Podobnie jak tutaj na forum... To, że coś firmy Sonax, K2 czy innych marketówek niejednokrotnie już oznaczało, że nie jest gorsze, a bije na głowę produkty niejednokrotnie droższe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iOS jest o wiele wydajniejszy niż Android.. co z tego, że samsung ma pierdylion rdzeni itp, o wiele więcej jak Iphone jak to właśnie iPhone dzięki swojemu systemowi się nie zawiesza.. znam wiele użytkowników Iphone i jeszcze nikomu się nie zawiesił.. znam wiele użytkowników Samsunga i się zawieszają, głupieją..

 

i teraz najlepsze.. mam teraz drugi smartfon w życiu i drugi to Samsusng. Pierwszy to SIII a teraz Galaxy Grand 2 LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iOS jest o wiele wydajniejszy niż Android.. co z tego, że samsung ma pierdylion rdzeni itp, o wiele mniej jak Iphone jak to właśnie iPhone dzięki swojemu systemowi się nie zawiesza.. znam wiele użytkowników Iphone i jeszcze nikomu się nie zawiesił.. znam wiele użytkowników Samsunga i się zawieszają, głupieją..

 

i teraz najlepsze.. mam teraz drugi smartfon w życiu i drugi to Samsusng. Pierwszy to SIII a teraz Galaxy Grand 2 LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście 5S gold a w rodzinie jeszcze kilka sztuk i to wszytskie z samego początku produkcji. Nie ma tam ani grama żadnego plastiku. Teraz mam w domu 3 szt. iP6 i żaden nie wygiął się ani milimetra. Nie używam żadnego case'a. Cała reszta rzeczy jakie opisujesz typu ładowarki, jakość rozmów, zjadanie baterii przez imessage to dla mnie, rodziny i znajomych ZUPEŁNA ABSTRAKCJA. Na prawdę nie wiem skąd masz takie traumatyczne przeżycia ale piszę szczerze, nie pracuję w Apple i nie mam z tego tytułu żadnych korzyści. Ip6 to bez wątpienia najlepszy telefon jaki istnieje, zawsze problemem była bateria - teraz już nie jest, nie przypominam sobie kiedy używałem ładowarki samochodowej w ciągu dnia, chyba tylko gdy używałem nawigacji / yanosika. Nie wspomnę już o aparatach, wczoraj miałem w rękach jakąś nowiutką xperię chyba z3, na obudowie 20,7 Mpix, robimy fotkę w półmroku - efekt taki że na super 20 mpix same ziarna i ogólny dramat a mój iP6 3 razy lepiej, co potwierdził użytkownik i zaciekły obrońca Sony. Szajsunga w ogóle nie chcę komentować, koleżka ostatnio pokazuje mi najnowszego Note i mówi zobacz jak jest super wykonany - biorę do ręki kawałek słabej jakości plastiku i nie chcę tego więcej widzieć na oczy. Bawiłe się również HTC tym flagowym, chyba M8 Gold, faktycznie wykonanie bardzo dobre i fajne głośniki Stereo ale troszkę za gruby jak dla mnie no i android :x

 

Jedyny problem szóstki to cena, ale jak się dobrze pomyśli i zgubi VAT to 16GB wychodzi jakieś 2200 pln. Czekam na lincz i pozdrawiam :-]

Znajomemu 6 rozleciała się/zagięła/pękła kilkanaście dni po zakupie więc nie był zadowolony :D Na ten temat akurat dużo w internecie jest więc można poszukać, mniejsza z tym. Śmieszy mnie tylko jak kolega do kieszeni wkłada 6 Plus w obawie przed uszkodzeniem, ja rozumiem że jesteśmy niewolnikami samochodów (i paru innych rzeczy też,już się z tym pogodziłem ;) ), ale żeby telefonów.. Uprzedzam, że sam dbam o telefon i pomimo, że chwalą się Gorilla glaess'em i całą resztą to folię przyklejam i etui kupuję. Ktoś potem kupuje ode mnie nowy telefon. Uprzedzam, że fanem Androida też nie jestem. Ten system mnie interesował kiedy debiutował pierwszy telefon Google i to wszystko. Jakieś tam plusy pewnie ma, ale wyścig na pierdyliard Hz kiedy w dziedzinie baterii nic się nie zmienia jest śmieszny. Telefony robią coraz większe nie po to żeby było nam wygodniej tylko żeby baterie upchnąć :D Do tego faktycznie o ile IOS widzi różnicę w hardware (wystarczy postawić obok siebie 4S i 5 z takim samym softem) to i tak na jednym i drugim działa przynajmniej poprawnie. Parę razy mi się chyba zawiesił, ale mniejsza z tym. Z androidem natomiast jest tak jak moim zdaniem z Windowsem na PC, ile by mu nie dać to i tak zeżre :-] Co do aparatu już w 5 był bardzo dobry więc w 6 podejrzewam, że jest jeszcze lepiej. Umarłem ze śmiechu widząc w ipost'cie na demo fotki ludzi robiących sobie selfie i zostawiających to na tych urządzeniach :lol: Tak samo było kiedyś, Nokia miała Carl Zeiss, a reszta megapiksele. Z3 jest akurat raczej bardzo dobrze wykonana, do tego w jakimś stopniu wodoszczelna. Telefonu nie miałem w rękach więc mowie co sądzi znajomy, która ma Z3 i I6. Ładowarki rozwalają się zaraz za końcem końcówki Lightning (za albo pod tą białą gumką), 4 ładowarki chyba w domu wyrzuciliśmy. Do pozostałych kwestii odniosę się poniżej ;)

 

Mam iP5 dwa lata i w tym czasie może raz czy dwa zgubił zasięg, fifirifi działa normalnie, iMessage jakoś nie zauważyłem, żeby mocno zjadał baterię, na złą jakość rozmowy nie mogę narzekać, ładowarka po 2 latach wygląda prawie jak nowa. Hmmm... może kupując w US mam inny telefon niż reszta? :o:)

PS. co do baterii przy normalnej eksploatacji: kilka, kilkanaście telefonów, regularny przegląd FB, Instagram, kalendarz... dzień spokojnie wytrzyma :)

Co do wad przeze mnie opisanych. Na początku eksploatacji miałem kilka sytuacji w których ktoś próbował puścić mi sygnał żebym potem zapisał sobie jego numer. Stoję obok tej osoby, a w jego słuchawce poczta głosowa :D Ciekawe bo na wyświetlaczu 3 kreski.. W domu ogólnie mam raczej słaby zasięg, ale wcześniej to była porażka, dosłownie :/ Musiałem biegać po domu i szukać zasięgu. Po zmianie telefonu normalnie prowadzę już rozmowy, nawet tam gdzie wcześniej nie było jak, miejsca pomińmy :D Tata ma I5 i praktycznie zawsze jak do niego dzwonią to strasznie słabo go słyszę i jego też to męczy. Z siostrą identyczna sytuacja. Zmiana operatora nie załatwia sprawy bo znajomy, który miał 5 w play twierdził, że w sytuacji kiedy ustawi się automat na nadajnik to telefon tak nimi żongluje, że bateria pada w parę godzin. Co do nadajnika Wifi. Ponownie tam gdzie wcześniej miałem jedną kreskę, przy dobrych wiatrach, tak teraz mam 3. Miejsca te same :kox: Do tego zauważyłem, że w zależności od tego jak trzymam telefon tak sygnał wifi się zmieniał.. Z kolegą opisanym powyżej (tak ten sam..) pisałem na iMessage codziennie. Jak się rozpędziliśmy tak w 10 min znikało z 15, 20% baterii? U niego nie leciało może tak szybko jak u mnie, ale na pewno za dużo. Do tego telefon kilkukrotnie to co pokazywał jako wysłane iMessage, zmieniał potem na sms i odwrotnie. Pomijam, że jak raz nie wysłał wiadomości to dopóki sam w wykrzyknik nie klikniesz to nie wyśle. Naprawili to wreszcie? Do tego do funkcjonowania tego komunikatora jest potrzebny bardzo dobry transfer. Ja zawsze twierdziłem, że jak ten telefon nie ma przynajmniej Edge to nie istnieje w sieci dla innych. Bluetooth. Pomijając już politykę firmy z Cupertino o niechęci do innych firm to jak wyjaśnić sytuację, że chcąc uruchomić multiplayer w grze dwa Iphone'y obok siebie w odległości metra się nie widzą??

 

Ufff :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do powyższego, jestem chyba prawdziwym szczęściarzem że te "dziadowskie" produkty z Cupertino u mnie raczej działają ;)

 

W całej mojej historii produktowej odnotowałem:

- jeden uszkodzony kabel po 4 latach (dzieci załatwiły)

- jeden uszkodzony kabel po 5 latach (rownież dzieci)

- wysyłka do serwisu iPhone 5 (działający ale zrobiło się delikatne przebarwienie ekranu, widoczne na białym tle) i wymiana na nowy

 

P.S.

Jestem bardzo krytycznym użytkownikiem i nie wszystko w Apple mi odpowiada ale dla mnie alternatyw brak. Dodatkowo doczekałem czasów rozpoczęcia integracji/współpracy środowiska ISO i Mac - naprawdę zaczyna być wygodnie i praktycznie, osoby posiadające coś więcej niż telefon z Cupertino powinny być zadowolone.

P.S.S.

Proszę nie powielajcie internetowych historyjek o samoczynnie wyginających się telefonach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew, większość Twoich problemów z tego co widzę jest spowodowanych lokalizacją - być może wtedy są problemy z zasięgiem i jakością rozmów - u mnie nie ma super warunków bo cały teren jest mocno górzysty ale naprawdę nie narzekam. Fakt faktem kiedy przełączy się EDGE to ciężko cokolwiek zrobić ale zauważyłem od ostatnich kilku poprawek że po chwili "mielenia" nawet w EDGE udaje się wysłać np wiadomość na fb messenger.

 

Ja nie twierdzę że ten telefon nie ma wad, fakt jest delikatny, lepiej go nie upuścić no i jest dosyć "śliski" - mam wrażenie że ciągle chce mi uciec z ręki ale jak kolega powyżej - alternatyw brak.

 

Kolejna rzecz - pracuję na Macbooku - teraz po zmianie systemu na Yosemite + IOS 8 jest to po prostu genialne. Wszystkie zakładki otwarte w przeglądarce synchronizują się i można zacząć czytać na laptopie a skończyć na telefonie czy iPadzie jedząc śniadanie. Kolejna rzecz - odbieranie i nawiązywanie połączeń na Macu nawet kiedy telefon leży sobie w domu piętro niżej, czy w kieszeni kurtki. Dalej - robię przelew, dostaję SMS z kodem - nie muszę go przepisywać bo wyskakuje mi na komputerze, wystarczy kopiuj wklej. Niby banalne rzeczy a doceniam je codziennie. Zaraz ktoś powie że można zainstalować jakieś PC Suite czy inne badziewie - być może tak jest ale tutaj właśnie nie trzeba NIC ROBIĆ, nic instalować, mulić komputera dodatkowymi programami w tle - wszystko działa od momentu wyjęcia z pudełka. Za to doceniam te produkty. Co do gier przez bluetooth - nie mam żadnej na telefonie gdzieś od czasów liceum także nie wypowiem się w tej kwestii - używam tylko PS3 i to rzadko.

 

Zabawnej opinii kolegi z Passata B5 nawet nie chce mi się komentować - szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja właśnie zawsze twierdziłem, że w przypadku tego producenta kupować telefon tylko wtedy kiedy ma się doczynienia z jeszcze jednym produktem jak iPad/iPod/iMac/itd. Wtedy to ma sens. Ale tu znowu pojawia się problem bo o ile ta funkcja continuity ma sens to trzeba miec włączone wifi i Bluetooth all the time. To ile ta bateria wtedy wytrzyma?? Ja nawet maili na telefonie nie odbierałem żeby nie umarł jeszcze szybciej.. To tak jak z iMessage. Kiedyś nie trzeba było podawać adresu mail żeby to działało, potem nagle zacząłem dostawać wiadomości oznaczone poprzez adresy mail znajomych (podejrzewam, że to pewnie szło z jakiegoś innego i). Bo iCloud ma sens, zwłaszcza tak głęboko zaimplementowany. Ale to baterie zjada.. No i dochodzi kwestia bezpieczeństwa. Ostatni wyciek zdjęć, każdy pewnie widział :D I wątpię, że to był marketing i wszystkie gwiazdy tego chciały.. iMessage też można łatwo zespamować poprzez ten adres mail i to pewnie kwestia czasu kiedy zaczną tak przychodzić reklamy/spam jak maile/smsy dziwnej treści od operatorów. Sam kilkukrotnie korzystałem chociażby z funkcji znajdź myiphone czy znajomych, w sytuacjach podbramkowych to się bardzo przydaję, ale tego typu funkcjonalność pierwsze wprowadziło chyba BB. Mnie osobiście klawiatura ekranowa nie przypadła do gustu, męczyłem się z nią i to bardzo, może już jestem za stary albo mam oldschool'owy tok myślenia. Natomiast ktoś napisał do mnie kiedyś jadąc za mną samochodem, ja mu odpisałem, a on do mnie: Co Ty telefon zmieniłeś? Haha to było śmieszne. Ja też nie mam zaufania do tej firmy pod względem monitorowania i gromadzenia danych na temat użytkowników. Ok może przy handlu gumami balonowymi czy kartami do gry w podstawówce to nie ma większego znaczenia, ale ja cenię sobie swoją prywatność i nie chcę się czuć jak w reality show. Był też problem z flash'em i wyświetlaniem chociażby filmów wrzuconych na to forum, już tu kiedyś o tym pisałem. To o czym wspomnieliście powyżej owszem jest wygodne i praktyczne, ale to tak samo jest/będzie z samochodami elektrycznymi. Pytanie tylko czy każdy z nas właśnie tego oczekuję? Zawsze jest jakiś kompromis na który trzeba się zgodzić, chociażby podświadomie. Gdyby ktoś chciał kupić coś z Apple to pewnie poleciłbym mu iPada z kartą sim i telefon, taki który robi tylko to co potrzebne. Ciekawa dyskusja się wywiązała :)

 

P.S. Też używam PS zamiast X i tu chociaż jesteśmy zgodni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja ciekawa i rzeczowa, tak jak lubię.

 

Widzę że miałeś przykrości związane z baterią - w 5 było średnio, 5s już lepiej ale weź kiedyś sobie na jeden dzień 6. Naprawdę, mam włączone kilka komunikatorów, FB, Instagram, continuity działa ciągle z MBP, w aucie ciągłe połączenie BT i od zakupu szóstki ANI razu nie musiałem doładowywać telefonu w ciągu tego samego dnia. Pomijam oczywiście korzystanie z nawigacji / yanosika. Przy wcześniejszych modelach faktycznie pilnowałem się żeby nie używać non stop 3G/4G bo bateria leciała w oczach ale to już przeszłość. Co do trzymania naszych danych itp - pewien kołchoz zwany Google trzyma ich 10 razy więcej, poza tym jeszcze czyta sobie naszą pocztę żeby podrzucać najlepsze reklamy. Za wszelkie ich bezpłatne usługi łącznie z Androidem płacimy naszymi danymi osobowymi i każdy doskonale o tym wie. Co do flasha to jest on już coraz rzadziej używany ze względu na pożeranie wydajności w każdym urządzeniu. Nawet wczoraj ktoś o tym wspominał w innym temacie przy okazji problemów z Google Chrome. Kiedyś 95% stron www miało jakieś wstawki we flashu, teraz prawie zupełnie ich nie widać. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.