Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Odpuść telefony marek Myphone, lenovo i inne cuda...Miałem i nie polecam. Na papierze parametry a chodzi to że szok a zwłaszcza internet, jakosć dźwięku i rozmów...co z tego że niby bajery mają jak jakość podzespołów marna.

 

Ja jako szczęśliwy posiadacz LG G2 mogę go spokojnie polecić-Bateria jak nie grasz i nie latasz co chwile po necie to 2 dni potrzyma. Aparat 13mpx ze stabilizacją ,4x2.36 ghz,2 GB ram wbudowane 16gb pamięci i wyświetlacz full HD 1920x1280(5,2") i android 4,4 kit kat.Dobre słuchawki douszne z pięknym basem i szybka ładowarka :).Nigdy mi się nie zaciął itp. a mam już go praktycznie od premiery w Polsce w zeszłym roku.

 

Lepszego jak na razie nie stwierdziłem może poza G3 ;)-oczywiście z podobnej półki cenowej

Htc fajnie że metalowe ale parametry biedniejsze i aparat a ceny zaporowe

Xperia wodoszczelna ale jak chcesz porozmawiać po wyjęciu z wody to kapa,w głośnikach harczy,ponoć wyświetlacz lubi peknąć

Samsungi też się mega cenią a jak za te pieniądze wieszający się Android 4,22 to porażka na Samsunga z kit katem -4,4 musisz wybulić i ten beznadziejny AMoled który tak strasznie przebarwia wszystko :thumbdown:

 

Oczywiście zależy co komu wystarcza itp. Próbowałem nawet nowego myphone cube i po przełożeniu karty sim,przełożłem ją z powrotem do G2

Mi telefon służy za aparat,nawigację,mp3 i do serfowania po necie więc albo ma chodzić płynnie i się nie zwieszać albo wolę go nie mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian_K, mógłbyś napisać jak ten telefon się faktycznie sprawuje?

Hmm… cóż mogę napisać – rewelacja! :)

Pierwszy telefon Xiaomi Mi2S kupiłem dla córki. Ma 10 lat i wymagania to: ma działać bez lagów, nie wieszać się, dużo pamięci na instalowanie setek gierek i innych programików/śmieci, skype, youtube, Messenger, kilka kont gmial i w sumie tyle ;) . Córka „woziła” się wcześniej z różnymi pseudo smartfonami (Galaxy Ace, Ace2, S2) i wiecznie słyszałem narzekania. Aby więc spełnić powyższe wymagania musiałbym kupić flagowca, a więc kwota 2,5-3 tys. PLN. Zabawka dla dziecka za taką kasę nie wchodziła w grę (nie ma abonamentu tylko Vikinga za 19PLN miesięcznie). Szukałem, czytałem i wpadłem na firmę Xiaomi. Kupiłem jej już blisko roku temu wspomniany Mi2S (wtedy kwota 1200PLN) i od tamtego momentu zapomniałem, że dziecko ma telefon. Nie działa tylko zap…a! Zero jakichkolwiek problemów i narzekań córki, mam święty spokój, a to chyba najlepsza rekomendacja. I wcale nie wspomina o tym, że potrzebuje nowego telefonu :D Zmienia tylko obudowy :)

Android działa tam z autorską nakładką MIUI – odkąd zobaczyłem jak to lata – nie chcę mieć telefonu z innym systemem. Gdyby wszystkie Andki tak działały to skończyły by się wszelkie narzekania użytkowników na mulącego drona. Super działające i spójne graficznie środowisko MIUI to bajka.

Kolejny fonik Xiaomi to taki jak na filmie Mi3 – użytkuje żonka, ale z racji tego, że Ona nie ma jakiś wielkich wymagań (telefon, internet, aparat) – po prostu działa bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Bebechy ma duuuuużo za dobre na takie użytkowanie. Jakość wykonania i parametry – najwyższa półka. Obecna cena wersji 16GB to ok. 900 PLN :-] więc konkurencji brak :P

Ostatnio wyszedł Mi4 i planuję go zakupić, ale dopiero jak wyjdzie wersja z LTE (pod koniec roku).

Napiszę jeszcze raz: ja telefonu innej firmy już nie chcę (no chyba że Xiaomi jako firma zmieni politykę cenowo/jakościową)… a wszyscy znajomi jak oglądają te zabawki to robią duże oczy.

Oczywiście są też mankamenty: gwarancja tylko rok i realizowana w Chinach, a najbliższy autoryzowany serwis na Węgrzech. No i tryliard podróbek!!!! I nie da się go kupić w abonamencie :( za przysłowiową złotówkę.

Chętnym polecam forum miuipolska.pl Android może działać i wyglądać pięknie :)

 

[ Dodano: 7 Sierpień 2014, 10:58 ]

Dziwne to co Mario piszesz bo na forum androida wiele osob zachawala te chinskie wnalazki.
Xiaomi to nie "wynalazek". Olbrzymia, prężna firma, która jeśli wejdzie na rynek europejski (coraz częściej się o tym mówi) to nieźle pozamiata. Inne wspomniane Myphony itp. wynalazki zawierają rzeczywiście kiepskie bebechy (najczęściej procesor mediateka i kiepskie wolne pamięci) stąd opinie mario704 o kiepskiej jakości i działaniu, ale jak widać nie wszystko co chińskie jest do d...y :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jakby firma weszła na Europę i zachowała dotychczasową jakość i cenę no to Galaxy i inne Xperie dostały by po d...., ja na przykład wolałbym mieć dobre bebechy i stabilnie działający android niż markowy napis na obudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to co Mario piszesz bo na forum androida wiele osob zachawala te chinskie wnalazki. Ja mimo wszystko bym sie nie odwazl zakupic, nie wiem jak wyglada gwarancja i czy ona w ogole jest.

 

Zachwalać zachwalają bo przesiadają się z galaxy 1 i telefonów co miały wcześniej 512mb i 1 rdzeniowy procesor. Tak jak mówię...Jestem posiadaczem LG G2 i miałem ,testowałem też myphone cube(polska firma) parametrowo nie wypadał źle ale po przesiadce z G2 :? ...sprzedałem myphona

Tak się składa że w pracy mam znajomych którzy mają świra na punkcie telefonów i zmieniają co chwila,,,,dziwne nikt chińszczyzny nie kupuje, przewijają się nexusy 4,5 ,LG l9/g2 i Samsungi galaxy 4/5 bo każdy kto miał wcześniej do czynienia z "lepszym" telefonem bo wzięciu do ręki chińczyka odkłada go na półkę. Biednie graficznie interfejsy-wszystko jakieś szaro czarne w opcjach,,,to nie to-wolę już zbrendowanego androida który cieszy oko i ma kilka fajnych aplikacji od producenta jak chińczyka ze słabymi słuchawkami i trzeszczącym plastikiem ale to moje zdanie i nikt się nie musi z tym zgadzać :good:

Ktoś powie ale brendowany Android się wiesza....tak ale w telefonach 3 lata wstecz.Teraz gdy mamy erę 4 rdzeniowych procesorów,2/3GB ramu naprawdę trzeba się mega postarać żeby to zawiesić.

Dla przykładu weź sobie włącz ze 3 karty na wyszukiwarce w telefonie,włącz sobie mp3 i jeszcze pisz smsa i zmieniaj co chwilę ekrany...połowa telefonów na starcie nie daje rady..

Reasumując macie,chwalicie używajcie i się cieszcie -ja osobiście już chińczyka nie kupię bo się "przejechałem".Nie zaczynajmy gdybania i jałowej dyskusji odnośnie tego posta bo to moje odczucia i jak już po raz4 piszę możecie się z tym nie zgadzać :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu dla żony z jak najlepszym aparatem (jak na telefon oczywiście) - do 500zł nowy lub lekko używany. Myślałem nad jakimś Samsungiem/Lenovo/LG, ale kompletnie nie mam rozeznania w smarftonach.

 

Ja od siebie mogę polecić LG L90 :) Telefon jak za taką cenę fantastyczny, ma świetny aparat, nie zaobserwowałem jakichkolwiek ścinek nawet w najbardzej wymagających grach więc myślę że źle nie jest :)

 

Co do aparatu, 9-punkowy autofokus + możliwość ustawianie ręcznie ostrośc to jest już coś fajnego w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.