Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Ja planuję kupić HTC ONE X :o

 

mam one x i jestem zadowolony

 

Ostatnio była aktualizacja do 4.2.2 i Sense 5

 

Wygląda fajnie

Pracuje szybko i stabilnie

Bateria poprawa na duży plus

 

 

Choć osobiście wolałbym Nexusa 4 jakbym teraz miał wybierać

 

[ Dodano: 10 Wrzesień 2013, 22:05 ]

Aha tylko nie ma w polsce gwarancji na wersje z USA.

 

Nie wiem jak z UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto go brać? Bo wygląda ciekawie, a swojego L7 mam już dość..

 

Obecnie najlepszy stosunek jakość-wydajność/cena.

 

Do tego wsparcie google - aktualizacje kilka dni po dacie premiery

Czysty android

2gb ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czysty android

Też myślałem, że czysty android to zaleta ale po chwili używania telefony, to mam wątpliwości.

Ten system w standardzie jest gorszy, niż moja Bada 1.0 sprzed 3 lat :shock:

Np. taka prosta rzecz jak przesunięcie palcem po kontakcie w lewo lub w prawo, żeby dzwonić albo wysłać sms - nie działa.

Myślałem też, że wysyłanie multimediów na tv będzie prostą sprawą, a tu też trzeba kombinować. Na starym smartfonie szło to zrobić prościej...

Oczywiście instaluję różne aplikacje i sprawdzam, na razie z takim skutkiem, że przez noc telefon stracił 10% baterii zamiast 3%, które mu ubywały bez dodatkowych apek.

 

Telefon ma wyjście Slimport zamiast MHL - nie dość, że przejściówek mało to kilkakrotnie droższe.

A jak chcemy przesłać coś bezprzewodowo, to się znowu okaże, że tv musi mieć miracast, bo już widi nie wystarcza (pewnie to działa na tej samej zasadzie ale zmienili nazwę, żeby komplikować życie).

I jeszcze nie obsługuje USB OTG.

 

Ale za tą cenę to i tak warto kupić - dla podzespołów i jakości wykonania :)

Dziwię się, że wykupili wersje 8GB, bo to się do niczego nie nadaje - byłem na koncercie, nagrałem kilka filmików i już 3GB zajęte, jeszcze 3GB zajmowała AM i za chwilę koniec pamięci... A do nagrywania koncertów też się nie nadaje ;)

 

Ale tryb panoramy sferycznej jest super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty android

Też myślałem, że czysty android to zaleta ale po chwili używania telefony, to mam wątpliwości.

Ten system w standardzie jest gorszy, niż moja Bada 1.0 sprzed 3 lat :shock:

Np. taka prosta rzecz jak przesunięcie palcem po kontakcie w lewo lub w prawo, żeby dzwonić albo wysłać sms - nie działa.

Myślałem też, że wysyłanie multimediów na tv będzie prostą sprawą, a tu też trzeba kombinować. Na starym smartfonie szło to zrobić prościej...

Oczywiście instaluję różne aplikacje i sprawdzam, na razie z takim skutkiem, że przez noc telefon stracił 10% baterii zamiast 3%, które mu ubywały bez dodatkowych apek.

 

Telefon ma wyjście Slimport zamiast MHL - nie dość, że przejściówek mało to kilkakrotnie droższe.

A jak chcemy przesłać coś bezprzewodowo, to się znowu okaże, że tv musi mieć miracast, bo już widi nie wystarcza (pewnie to działa na tej samej zasadzie ale zmienili nazwę, żeby komplikować życie).

I jeszcze nie obsługuje USB OTG.

 

Ale za tą cenę to i tak warto kupić - dla podzespołów i jakości wykonania :)

Dziwię się, że wykupili wersje 8GB, bo to się do niczego nie nadaje - byłem na koncercie, nagrałem kilka filmików i już 3GB zajęte, jeszcze 3GB zajmowała AM i za chwilę koniec pamięci... A do nagrywania koncertów też się nie nadaje ;)

 

Ale tryb panoramy sferycznej jest super :D

 

 

Widzę, że kolega przyzwyczajony do launchera od samsunga.

 

No to muszę Cię zmartwić ale czy to czysty andek, czy sense od HTC, czy LG launcher każdy różni się funkcjonalnością, skrótami itd.

 

Mi też ciężko było się przestawić z TouchWiz od Samsunga na Sense od HTC ale chwila i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tylko ja się zastanawiam co oni robili przez ostatnie 3 lata, bo słyszę że co chwilę jest nowy android ale w tym systemie nic nie ma...

Dobrze, że jest prosta klawiatura do wybierania numerów, idzie odczytać sms i nawet kogoś w książce adresowej wyszukać ale to są podstawowe funkcje telefonu okrojone z jakichkolwiek udogodnień. Myślałem, że takie podstawy to były na początku powstawania systemu a nie teraz :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Niezłe - co chwilę piszą, że ulepszyli dialer i aplikacje do aparatu, to ja nie chcę wiedzieć jak to wcześniej wyglądało, skoro teraz wygląd i funkcje są nader skromne.

Telefon jest szybki ale Samsungowi na bada też niczego nie brakowało w tej kwestii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nexusa 4 i sobię chwale, w połączeniu z franco krenel i Paranoid android mamy telefon który oferuje najlepszy stosunek cena/jakość.

 

Nie wiem o czym piszesz ale jak jak moj Nexus dojdzie to się do Ciebie zgłoszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nexusa 4 i sobię chwale, w połączeniu z franco krenel i Paranoid android mamy telefon który oferuje najlepszy stosunek cena/jakość.

 

Nie wiem o czym piszesz ale jak jak moj Nexus dojdzie to się do Ciebie zgłoszę :D

 

forum.android.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nexusa 4 i sobię chwale, w połączeniu z franco krenel i Paranoid android mamy telefon który oferuje najlepszy stosunek cena/jakość.

 

Nie wiem o czym piszesz ale jak jak moj Nexus dojdzie to się do Ciebie zgłoszę :D

 

forum.android.com.pl

 

 

Nie nie tylko nie to forum, tylko i wyłącznie xda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nexusa 4 i sobię chwale, w połączeniu z franco krenel i Paranoid android mamy telefon który oferuje najlepszy stosunek cena/jakość.

 

Nie wiem o czym piszesz ale jak jak moj Nexus dojdzie to się do Ciebie zgłoszę :D

 

forum.android.com.pl

 

 

Nie nie tylko nie to forum, tylko i wyłącznie xda.

 

Większość instrukcji i romów kopiowanych jest żywcem z XDA więc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.