Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

a5 2017 ma moja a s6 edge mam ja i samo działanie tych tel jest prawie ze identyczne zdjęcia lepsze robi s6e ale to tez wielkich różnic nie ma . Na ta chwile jak bym kupował to wziął bym tańszego czyli a5 2017 wiele sie nie rożni od s6 a fajny telefon dobrze sie trzyma w dłoni zero zacinek nie grzeje sie no i na wielki plus to gniazdo USB typu C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

czy to az tak potrzebne to nie wiem. Moja często robi zdjęcia tak zwane "sweet focie z rasi" :D czy zdjęcia młodemu jak śpi czy lezy i zawsze zdjęcia wychodziły wyraźne. Osobiście nie mam nic do zarzucenia do tego modelu, jeśli ci zależy na stabilizacji to kupuj s6edge. Sam tez sie zastanawiałem nad s7edge zeby zmienić ale po przemyśleniach to prawie ze identyczny i nie ma sensu.

 

Podskocz do jakiegoś sklepu i sie pobaw  :P zobacz jak wychodzą zdjęcia itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BiałyGTi napisał:

a5 2017 ma moja a s6 edge mam ja i samo działanie tych tel jest prawie ze identyczne zdjęcia lepsze robi s6e ale to tez wielkich różnic nie ma . Na ta chwile jak bym kupował to wziął bym tańszego czyli a5 2017 wiele sie nie rożni od s6 a fajny telefon dobrze sie trzyma w dłoni zero zacinek nie grzeje sie no i na wielki plus to gniazdo USB typu C

+ dużo lepsza bateria w A5 2017.

 

Dla mnie bateria to największy minus S6, który mi po 1,5 roku użytkowania zaczyna bardzo doskwierać (nawet biorąc pod uwagę szybkie ładowanie). Teraz po aktualizacji do Nougata, przynajmniej u mnie jest już z nią totalna klęska. Procenty przy włączonym ekranie lecą w oczach,  nie wiem czy to bateria zaczyna już padać, czy to ten Andek 7.0 jest tak słabo zoptymalizowany. Myślałem, że w 7.0 będzie możliwość zjechania w dól z rozdzielczością do 1920x1080 ale niestety na razie tej opcji nie dodali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, ze zjedziesz z rozdziałką w dół jak nadal będą się wszystkie pixele świecić tylko będą interpolowane wiec wyświetlacz nadal będzie łykał baterię?  To też nie kwestia Andka 7 bo tydzień temu zrobiłem aktualizacje swojego Xiaomi do 7.1.2 i bateria nadal trzyma spokojnie 2 dni ale nic dziwnego skoro Chińczycy potrafią włożyć w telefon baterie 4100mAh, a "czołowi" producenci nadal pchają baterię rzędu 2000-3000mAh.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

no to prawda majac s6e ładowarka badz power bank to twoj kolega  :) w a5 2k17 mozna smiało 2 dni poleciec

Teraz, Pływak napisał:

swojego Xiaomi

jakiego masz bo tez sie przymierzam do kupna tel z tej firmy chce Mi5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma budżetowe Redmi 4X i kupując chińskiego budżetowca nie nastawiałem się za bardzo na jakość ale jak dostałem pakę i ja otwarłem byłem w lekkim szoku bo telefon wyglądał dokładnie tak jak an renderach producenta. Korpus telefonu z aluminium, wszystko idealnie spasowane, czytnik linii papilarnych, prehistoryczna podczerwień dzięki czemu telefon robi za pilota i obsługuje praktycznie każde urządzenie. No i bateria 4100mAh na której udało mi się dobić do max 4 dni przy oszczędnym użytkowaniu. Przy normalnym spokojnie 2 dni wytrzyma. Dodatkowo dobre wsparcie producenta jeśli chodzi o aktualizacje + możliwość zainstalowania rozwojowego softu od xiaomi.eu. Z flagowcami jakimi jest seria Mi5 czy nowy Mi6 może być tylko lepiej skoro budżetowiec jest tak dopracowany.

 

1TaiVgi.jpg

 

Tutaj jest fotka z telefonu w pełnej rozdziałce dlatego wklejam jako kod żeby z automatu jej tu nie zaimportowało

http://i.imgur.com/6pkFA8X.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 10:22, Crockett84 napisał:

Dla mnie bateria to największy minus S6, który mi po 1,5 roku użytkowania zaczyna bardzo doskwierać (nawet biorąc pod uwagę szybkie ładowanie). Teraz po aktualizacji do Nougata, przynajmniej u mnie jest już z nią totalna klęska. Procenty przy włączonym ekranie lecą w oczach,  nie wiem czy to bateria zaczyna już padać, czy to ten Andek 7.0 jest tak słabo zoptymalizowany. Myślałem, że w 7.0 będzie możliwość zjechania w dól z rozdzielczością do 1920x1080 ale niestety na razie tej opcji nie dodali.

 

A od zawsze używałeś szybkiego ładowania?  Podobno obniża żywotność baterii. Ja mam S6edge ale wcale nie narzekam na żywotność baterii.  Zresztą szczerze trochę tego nie rozumiem narzekania na baterię bo dzisiejsze baterie są stworzone pod wielokrotnie doładowywanie i co to za problem sobie podładować telefon jak wszędzie są gniazdka a wszystkie ładowarki pasują ? Jasne, chciałbym aby działała tydzień ale jest jak jest. Minęły czasy gdy baterię można było ładować gdy była bliska wysiadki więc co to za problem.

 

Jak bateria leci w oczach to może umiera lub masz dużo apek które muszą działać w tle.  Lub poprostu używasz dużo telefonu do neta. Przeglądanie neta mocno żre baterię, nawigacja mocno żre baterię.  Przeglądarka chrome też potrafi zmęczyć telefon. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, StreamHD napisał:

 

A od zawsze używałeś szybkiego ładowania?  Podobno obniża żywotność baterii. Ja mam S6edge ale wcale nie narzekam na żywotność baterii.  Zresztą szczerze trochę tego nie rozumiem narzekania na baterię bo dzisiejsze baterie są stworzone pod wielokrotnie doładowywanie i co to za problem sobie podładować telefon jak wszędzie są gniazdka a wszystkie ładowarki pasują ? Jasne, chciałbym aby działała tydzień ale jest jak jest. Minęły czasy gdy baterię można było ładować gdy była bliska wysiadki więc co to za problem.

 

Jak bateria leci w oczach to może umiera lub masz dużo apek które muszą działać w tle.  Lub poprostu używasz dużo telefonu do neta. Przeglądanie neta mocno żre baterię, nawigacja mocno żre baterię.  Przeglądarka chrome też potrafi zmęczyć telefon. 

 

 

No ja też mam s6 I jest świetny ale bateria porażka. I tak, używam telefonu. Po to mam 3gb ramu by mieć z tego użytek. I po to mi ekran by używać internetu. Jak ktoś mówi, że mu s6 trzyma 2-3 dni to śmiać mi się chce..

I nie, nie mam zamiaru wyłączać LTE, bt i wifi.  LTE jest po to by net śmigał. Bt do mibanda i słuchawek. A wifi wiadomo... 

Nie mam cierpliwości co chwilę tego przełączać by bateria dłużej żyła. Następny mimo wszystko chyba s8 będzie:p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzeba rady od ogarniętych w temacie :D... do wydania 1500 zł polskich... Wymagania, bateria, okran powyżej 5,5 i w miarę dobry aparat.

 

Cele :

Xiaomi mi max

Lenovo P2 -bateria głównym wyznacznikiem

...czekam na propozycje.

 

Teraz mam htc desire 820. Ma dwa lata.. był topionym, ekran wygląda jak po wojnie (przejechałem po nim autem) , gryziony - chłopak ma 3 lata... jeszcze gryzie czasem różne rzeczy. I...... działa. Jeśli nie znajdę nic ciekawszego to chyba kupię drugie desire chociaż drażni mnie wystający poza obrys telefonu aparat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mi max bateria bardzo spoko, ekran może być - amoled to to nie jest. Aparat w świetle dziennym robi normalne zdjęcia - szału nie ma, przy słabym oświetleniu tragedia.  Czytnik lini papilarnych na plecach jakiegokolwiek telefonu to porażka. Ma szybkie ładowanie ale ładowarka która dostarczona jest z telefonem tego nie obsługuje :D

 

O lenovo się nie wypowiadam bo nie miałem w ręku nawet, i ogólnie ta firma dla mnie nie istnieje jako producent telefonów.

 

Osobiście używam 1+3 i gdybym miał na wydanie 1500pln to kupiłbym go drugi raz, nawet z drugiej ręki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Donik napisał:

Co do mi max bateria bardzo spoko, ekran może być - amoled to to nie jest. Aparat w świetle dziennym robi normalne zdjęcia - szału nie ma, przy słabym oświetleniu tragedia.  Czytnik lini papilarnych na plecach jakiegokolwiek telefonu to porażka. Ma szybkie ładowanie ale ładowarka która dostarczona jest z telefonem tego nie obsługuje :D

 

O lenovo się nie wypowiadam bo nie miałem w ręku nawet, i ogólnie ta firma dla mnie nie istnieje jako producent telefonów.

 

Osobiście używam 1+3 i gdybym miał na wydanie 1500pln to kupiłbym go drugi raz, nawet z drugiej ręki ;)

Rozwiń proszę dlaczego :D ... generalnie na grupie aliexpress czy na stronie producenta kupiony ? w sieciówkach go nie widać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 1+3 a nie coś innego ? Przemawia za nim ekran Amoled który zawstydza s7e mimo rozdzielczości FHD. Średnio podczas mojego użytkowania 4-6h czasu działania SOT (4g+lokalizacja non stop włączona) Genialny multitasking, aluminiowa obudowa, skaner lini papilarnych na froncie który obecnie nie posiada konkurencji wśród innych producentów. Prawie czysty android - kiedyś byłem fanem serii Nexus. Niebanalny design - choć to kwestia gustu, albo się podoba albo nie. Aparat może trochę odstaje względem s7e aczkolwiek mi odpowiada - sprawdź sobie fotki w sieci. No i na koniec DashCharge - uwielbiam podłączyć telefon na 30minut i dobić 40-50% do bateri w kryzysowych sytuacjach, często zanim się obejrzę bateria jest naładowana powyżej 90%. No i na koniec - normalna gwarancja 2 lata obowiązująca na terenie UE, serwis CDTI w polsce. Xiaomi pod tym względem leży, nie dość że 1 rok gwarancji to się bujaj w wysyłkami za granicę, polskie niezależne serwisy można porównać do reszty rynku który zajmuje się jakimkolwiek serwisem - albo się uda albo się nie uda.

 

Telefon zakupiłem bezpośrednio od producenta, obecnie jest wycofany ze sprzedaży bo zastąpił go 1+5. Aktualnie poczekam sobie jeszcze rok albo dwa zanim zmienię telefon bo szczerze mówiąc można wyłożyć kasę za zyskać naprawdę niewiele. Sprawdź oferty na allegro, albo Oppomart - choć tu pewnie więcej wyniesie niż twoje założone 1500pln ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 23.06.2017 o 12:48, StreamHD napisał:

 

A od zawsze używałeś szybkiego ładowania?  Podobno obniża żywotność baterii. Ja mam S6edge ale wcale nie narzekam na żywotność baterii.  Zresztą szczerze trochę tego nie rozumiem narzekania na baterię bo dzisiejsze baterie są stworzone pod wielokrotnie doładowywanie i co to za problem sobie podładować telefon jak wszędzie są gniazdka a wszystkie ładowarki pasują ? Jasne, chciałbym aby działała tydzień ale jest jak jest. Minęły czasy gdy baterię można było ładować gdy była bliska wysiadki więc co to za problem.

 

Jak bateria leci w oczach to może umiera lub masz dużo apek które muszą działać w tle.  Lub poprostu używasz dużo telefonu do neta. Przeglądanie neta mocno żre baterię, nawigacja mocno żre baterię.  Przeglądarka chrome też potrafi zmęczyć telefon. 

 

 

 

Dnia 23.06.2017 o 19:45, kuflik napisał:

No ja też mam s6 I jest świetny ale bateria porażka. I tak, używam telefonu. Po to mam 3gb ramu by mieć z tego użytek. I po to mi ekran by używać internetu. Jak ktoś mówi, że mu s6 trzyma 2-3 dni to śmiać mi się chce..

I nie, nie mam zamiaru wyłączać LTE, bt i wifi.  LTE jest po to by net śmigał. Bt do mibanda i słuchawek. A wifi wiadomo... 

Nie mam cierpliwości co chwilę tego przełączać by bateria dłużej żyła. Następny mimo wszystko chyba s8 będzie:p 

Właśnie bardzo rzadko używam szybkiego ładowania - z reguły telefon ładuje w pracy przez USB, albo w samochodzie. W domu często używam ładowarki żony z A3 (która ma tylko 1,5A).

Wczoraj włączyłem Wi-Fi i jakąś playlistę z Autocentrum i po ok. 3 godzinach miałem 42 % baterii.

Z reguły też mam cały czas włączone LTE, oszczędzanie baterii średnie i lokalizację w trybie oszczędzania energii. Takie duże pogorszenie zauważyłem teraz na nougacie, gdzie poza baterią jest też gorzej zoptymalizowany ram (w MM miałem z reguły ponad 1 GB wolnego, tutaj jest w idle z 800mb).

Na telefonie mam wyłączoną synchronizację bo maila prywatnego nie potrzebuję sprawdzać co godzinę (włączam tylko jak czekam na jakieś powiadomienia, synchornizację mam tylko w tel służbowym)

Korzystam głównie z Tapatalk, Twittera i Youtuba. Czasami przeglądarka.

Zastanawiam się czy nie zrobić Full Wipe ?

PS. S6Edge ma lekko pojemniejszą baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie na s6 (półtorej roku) MM bateria trzymała spokojnie jeden dzień mimo oglądania youtuba i wlączonego neta. Jednak ostatnio zauważalnie spadła mi żywotność baterii i niejednokrotnie gdy zostawie na cały dzień właćżony net to ucieka mi tak dużo baterii, że na wieczór już włączam pod ładowarkę. Na szczeście za kilka miesiecy wymiana na nowy, więc może dotrwam z tą baterią, a teraz właśnie ściągam jakąś dużą aktualizację, może Nougat? Jeśli tak, to zobaczę jak mi współgra z baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
7 minut temu, W1Michal napisał:

jest opcja wrzucić na androida Automape  za free ?

Na nielegalu można wszystko, tylko pytanie czy się powinno tak robić. A poza tym jeśli android, to nie lepiej korzystać po prostu z Google Maps?

Przy obecnych limitach transferu nie bardzo widzę przewagę AM nad GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Google Maps masz zawsze świeże mapy, całkiem niezłą informację o korkach/wypadkach itd. a i algorytm wybierający trasę nie jest najgorszy. Dodatkowo jeśli boisz się o transfer danych (lub jakość sygnału w jakimś miejscu) to od pewnego czasu można sobie wybrany fragment mapy ściągnąć na urządzenie (np. na spokojnie w domu) i korzystać offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.