Skocz do zawartości

CB Radio


piotrek305

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie polecam tego uchwytu, w każdym razie nie dla Ciebie (bo od tak to pomysl na ten montaż jest ok i sam tak jezdzilem przez chwile).

On jest masowany do dachu oraz utrzymywany od spodu przez dwie śrubki, które z założenia mają się "wgryzać" w blache (przejsc przez lakier), pozniej to wszystko zaczyna w miejscu masowania rdzewiec... sruby sa celowo zaostrzone( jak cos pod nie podlozysz to kiszka bo nie bedzie masy do anteny) do tego pod uchwyt (od gornej strony klapy) jest taka guma, ktora i tak odparza lakier pod spodem, nie mowiac ze zbiera sie tam woda i syf.

 

Zasadiczo kazda instalacja antenowa w jakis sposob bedzie zagrozeniem dla lakieru/blach.

- Imho najmniejszym zagrozeniem jest prawidlowy montaz samego uchwytu na stale do dachu, tak samo jak masz antene od zwyklego radyjka (no ale to odrzuciles z gory)

- uchwyt jak wspomniany wczesniej juz opisalem

- mozesz pomyslec nad uchwytem relingowym ale nadal zostaje kwestia puszczenia przewodu

- magnes sam odrzuciles

- jest jeszcze ciekawy patent z TwinCarem (jak kupisz ori Sirio i ladnie to zmontujesz to wyglada tez przednie), chociaz to w pewien sposob tez montaz na stale anteny (chociaz mozna ja wygrecac poprostu)

- ostatnia opcja to cos w stylu sirio triflex (chociaz to sa anteny typu gdzie mnie widac tam mnie slychac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ofercie firmy Sirio (producenta anten) masz coś takiego jak Tajfun czy Triflex, może takie coś przetestuj...

 

Nie wiem czy akurat tej firmy, ale mój tatko ma na swoim Yarku taką antenę do radia i CB. Rewelacyjnych osiągów nie ma, ale na trasie słychać co się dzieje i nie rzuca się w oczy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie co sądzicie o takich zestawach nie wiem które wybrać doradzicie coś? ;)

1. YOSAN PRO-120+ANTENA SIRIO ML145

2. UNIDEN 520+ANTENA SIRIO ML145

 

chyba że jest jeszcze jakieś radyjko które dobrze współpracuje z SIRIO ML145 tak gdzieś do 4 stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J0NES, oba radia dobre i polecane, do tego niewielkich rozmiarów.

 

Unidenów 520 miałem kilka i miło wspominam, o Yosanie Pro 120 słyszałem sporo pozytywnych opinii, m.in. że dobrze daje sobie radę z zakłóceniami z auta.

 

Cokolwiek wybierzesz, będziesz zadowolony,

 

a jeśli chodzi o antenę, trzeba po prostu ją dostroić do samochodu i miejsca i typu montażu.

 

Gdybyś chciał naprawdę dobre radio, z czystym sumieniem polecam skierować się w stronę Herberta I lub II :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak każdy chce kupić Antenę to trzeba zadać sobie pytanie gdzie antena będzie mocowana i do jakiej prędkości sie jeździ ? Bo np Ml-145 b.dobra antena ale na dachu do max 160km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o takich zestawach nie wiem które wybrać doradzicie coś? ;)

1. YOSAN PRO-120+ANTENA SIRIO ML145

2. UNIDEN 520+ANTENA SIRIO ML145

 

chyba że jest jeszcze jakieś radyjko które dobrze współpracuje z SIRIO ML145 tak gdzieś do 4 stówek

 

I Uniden i Yosan to bardzo dobre radnia, tylko uniden nie posiada homologacji na polskim rynku więc "teoretycznie" używanie go na terenie RP jest nielegalne.

 

Piszę teoretycznie ponieważ, policja nie ma uprawnień do sprawdzania homologacji, może tylko wysłać radni odo UKE na badania, ale ja przez wiele lat używania i "siedzenia" w temacie o takim przypadku nie słyszałem.

 

Yosan ma bardzo dobre filtry przeciwzakłóceniowe i jest jak najbardziej polecany.

 

Antena najlepiej jak stoi na środku dachu, wtedy dach rpacuje jako przeciwwaga i jest możliwość dobrego zestrojenia radia, jednakże możesz ją postawić w dowolnym miejscu(co oczywiście będzie skutkowało spadkiem zysku antety - czyli słabszym odbiorem) byleby w tym samym w którym antena została zestrojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML-145 ma dość duży magnes, teoretycznie może i jest do 160km/h, ale sam mam taka na dachu jak lece w trase i raz sie zapomniałem i do 200 spokojnie stała na dachu w tym samym miejscu co ja postawiłem. Także wytrzymuje wiecej niż 160km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki powiem tak Parę lat temu pracowałem w sklepie z CB i Antana Sirio czy Alana ML-145 , antena ma mały magnes bo tylko 12cm ,a antena ma ponad 145cm wysokości , wiec jak chcecie jeździć z ta antena bezpiecznie 160+ to Polecam magnes 16cm chyba że chcecie mieć za którym razem antena na boku albo z tyłu auta . Takie moje zadanie .

Jak ktoś jest przeciętnym użytkownikiem CB-radia i potrzebuje go jako Anty misiek ew coś o korkach dowiedzieć się to ok możecie antenę przymocować na klapie bagażnika . Bo i tak nie odczujecie różnicy jak radio odbiera i nadaje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę z anteną President Florida stoi sobie na bezbarwnej naklejce w rogu dachu, czasami mi się zdarzy polecieć 180 i trzyma się ok.

minusem cena , ale bez strojenia działa, jest krótka mogę zawsze do bagażnika wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę z anteną President Florida stoi sobie na bezbarwnej naklejce w rogu dachu, czasami mi się zdarzy polecieć 180 i trzyma się ok.

minusem cena , ale bez strojenia działa, jest krótka mogę zawsze do bagażnika wrzucić :)

 

Florida ma magnes okolo 8cm, długość kolo 30cm i jest to antena helikalna . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak każdy chce kupić Antenę to trzeba zadać sobie pytanie gdzie antena będzie mocowana i do jakiej prędkości sie jeździ ? Bo np Ml-145 b.dobra antena ale na dachu do max 160km/h .

 

Hmm sirio ML145 na vectrze kombi bez naklejki 205km/h nie spadła, Octavia liftback 200km/h bez naklejki wytrzymała, Octavia liftback z naklejką 180km/h również się nie ruszyła, wszędzie stała na rogu dachu na końcu albo z lewej albo z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam tego uchwytu, w każdym razie nie dla Ciebie (bo od tak to pomysl na ten montaż jest ok i sam tak jezdzilem przez chwile).

On jest masowany do dachu oraz utrzymywany od spodu przez dwie śrubki, które z założenia mają się "wgryzać" w blache (przejsc przez lakier), pozniej to wszystko zaczyna w miejscu masowania rdzewiec... sruby sa celowo zaostrzone( jak cos pod nie podlozysz to kiszka bo nie bedzie masy do anteny) do tego pod uchwyt (od gornej strony klapy) jest taka guma, ktora i tak odparza lakier pod spodem, nie mowiac ze zbiera sie tam woda i syf.

Dlatego najpierw na lakier nakleja się folię ochronną - każdy lakiernik coś takiego ma i dopiero na to idzie uchwyt z gumową podkładką. Folia ta najczęściej jest klejona fabrycznie na końcówkach nadkoli przy progach w celu ochrony lakieru przed odbiciem kamieniami. Jej klej nie wchodziw reakcje z lakierem i po zerwaniu dość łatwo się go zmywa.

Co do śrub to zagina się miedzianą lub mosiężną blaszkę, w suwa między te śruby a płaszczyznę klapy, do blaszki przylutowuje się kabelek, który zakańcza się oczkiem, podkładką. Odkręca się którąś ze śrub klapy, nakłada oczkową końcówkę od kabelka i wkręca się śrubę od klapy. Dzięki temu śrubki od uchwytu nie muszą rezać nam lakieru a oprócz tego mamy masę do anteny. Mam tak zmontowane i wszystko działa bardzo ładnie a i lakier jest nieuszkodzony.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu licytować się kto jaki v-max osiągnął z daną anteną...

 

To, że na danym aucie w danych warunkach antena X wytrzymała Y km/h nie oznacza, że taka sama antena w innych okolicznościach (silny wiatr, mijanka z TIRem) też tyle wytrzyma.

 

Ktoś wyżej napisał, że Florida wytrzymała Mu 180km/h. Ok, tez kiedyś miałem do niej zaufanie... do momentu, gdy podczas mijania z TIRem spadła z dachu busa przy prędkości ok. 70km/h...

 

Aktualnie mam Sirio Omegę zamontowaną w busie na stałe, a na dalsze trasy do osobówki uzywam Sirio Turbo 1000, ale na mocnym magnesie 16cm, co daje mi jakieśtam podstawy, że antena raczej nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu licytować się kto jaki v-max osiągnął z daną anteną...

 

To, że na danym aucie w danych warunkach antena X wytrzymała Y km/h nie oznacza, że taka sama antena w innych okolicznościach (silny wiatr, mijanka z TIRem) też tyle wytrzyma.

 

Ktoś wyżej napisał, że Florida wytrzymała Mu 180km/h. Ok, tez kiedyś miałem do niej zaufanie... do momentu, gdy podczas mijania z TIRem spadła z dachu busa przy prędkości ok. 70km/h...

 

Aktualnie mam Sirio Omegę zamontowaną w busie na stałe, a na dalsze trasy do osobówki uzywam Sirio Turbo 1000, ale na mocnym magnesie 16cm, co daje mi jakieśtam podstawy, że antena raczej nie spadnie.

 

Brawo o to mi chodziło.. :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odkopuje

 

Kupuje CB,poczytalem troche,poogladalem i mam na oku:

 

http://allegro.pl/cb-radio-unidenpro-52 ... 96385.html

 

lub

 

http://allegro.pl/zestaw-president-tedd ... 59656.html

 

 

Tu akurat zestawy z antenami.

 

W ogole sie na tym nie znam,wyczytalem,ze uniden pro 520 xl to dobry sprzet,znowu president to marka,co kupic?

 

Jaka do tego antena? czy te co sa w zestawie beda ok ? nie musze miec w trasie 20km zasiegu,realnie 5-10max chyba wystarcza co ?

 

Chyba ze polecacie jakies sprawdzone zestawy,antena na tylna klape magnes - taka zeby nie odpadla przy 150 :mrgreen:

 

 

 

Pomocy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw jak w pierwszym linku :) Dla mnie wystarczający, tylko denerwujące jest ciągłe kręcenie sq i rf gainem(chyba że ja nie potrafie dobrze ustawić). W antenie paruje to szkiełko, lecz tak samo jest w missouri. Jechałem nie dawno autostradą z prędkościami 200-220 km/h i nie spadła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać z Twoich propozycji to na pewno President ale zobacz sobie radyjka M-tech z serii legend to praktycznie to samo posiadam takie i jestem bardzo zadowolony ,tylko wybierz dobrą markową antenę .

Co do unidena to niezłe radyjka ale z tego co pamiętam nie mają homologacji na Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.