Jump to content

Stary rower Mifa - renowacja, czyli prodżect po godzinach :)

Recommended Posts

Szkoda, że na opony nie mogę dać nic nabłyszczającego, bo przestaje działać dynamo :lol:

Tylną oponę spokojnie możesz czymś zrobić, jedną stronę przedniej też :lol:

Wielkie gratulacje za zacięcie :good:

Mały OT - czytałem że masz problem z paskami do torby - uderz do kogoś kto robi siodła do koni - oni pracują na grubszej skórze i może coś poradzą :)

• 5 months later...

Mały UP ! Skompletowane brakujące części - oryginalne rączki - chwytyna kierownicę Mifa oraz dzwoneczek - nieoryginalny, nie z epoki, ale też wygląda ładnie i gdybym się do tego nie przyznał, to pewnie i tak nikt by nie wiedział ;-) Focie takie byle jakie bo za duże ISO było, a nie chciałem robić z lampą :-/

Rączki - chwyty

ebf26dc7200451a4.jpg

74a777361599cd3c.jpg

DzwUnek:

0235c3ac955a1b42.jpg

I w komplecie:

14b63ad9f103e391.jpg

af08cbfb76fd47ff.jpg

Ostatni element układanki - tylny błotnik. Dziś wyklejone paseczki i lakier bezbarwny.

bbf022cde9579ba8.jpg

1bf83729d898a175.jpg

Focie z czyściwa bezpyłowego, więc ... słabe

Za tydzień jak wrócę będzie składanie + pucowanie i ... skończone ?? :mrgreen:

Będą nowe focie w całości :D

Nie da się jej umyć bo to lakiernia i odkurz non stop osiada na płytkach, te przy ścianach już dawno straciły pierwotny kolor - niestety coś za coś. Zawsze przed lakierowaniem jest zlewana wodą stąd takie ślady jak się chodzi w czasie aplikacji :D Focie robione zaraz po nałożeniu - jeszcze mokre było :-]

Dziś założyłem tylny błotnik i w teorii rower skończony. Pozostało wyczyścić go porządnie, nawoskować itp itd. Być może spróbuję też ogarnąć w końcu jakieś mocowania dla torebki z kluczami i wtedy było by jeszcze fajniej.

Na koniec 1 focia, tak na przedsmak porządnej sesji, która mu się należy:

692d60a1acbb8c6e.gif

• 1 month later...

To już chyba ostatni post w tym temacie. Rower skończyłem już jakiś czas temu. Przed majowym weekendem został dokładnie

- umyty (trochę było pędzelkowania);

- politura DC2;

- lakier nawoskowany #16;

- opony przyczernione hot shine;

- siodło gold class rich leather C&C

Potem przyszedł czas na porządne focie, których efekt widać poniżej. Co do kwestii jezdnych śmiga się lekko i przyjemnie, przeszkadzają mi jedynie słabe hamulce, no ale cóż jak to mój kolega stwierdził "nikt z tego strzelał nie będzie" :D:kox:

2fc0d3a605d7f9dc.jpg

857edf74833c9e89.jpg

454440c78b4b6d85.jpg

ac65b23bdb30b355.jpg

9cd9395f746ecb96.jpg

623af702b77801ba.jpg

28d3a67b4b4d374a.jpg

Gówniash, dobra robota :) życzę Ci żebyś nie bał się go używać i żeby sprawa nie poszła w kierunku stworzenia ornamentu.

W sumie to Twoja relacja nie pasuje na to forum ;) niezależnie od skali rower/samochód detailing to przy tego typu działaniach lekka zabawa.