Skocz do zawartości

Stary rower Mifa - renowacja, czyli prodżect po godzinach :)


Gówniash

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że na opony nie mogę dać nic nabłyszczającego, bo przestaje działać dynamo :lol:

Tylną oponę spokojnie możesz czymś zrobić, jedną stronę przedniej też :lol:

 

Wielkie gratulacje za zacięcie :good:

 

Mały OT - czytałem że masz problem z paskami do torby - uderz do kogoś kto robi siodła do koni - oni pracują na grubszej skórze i może coś poradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mały UP ! Skompletowane brakujące części - oryginalne rączki - chwytyna kierownicę Mifa oraz dzwoneczek - nieoryginalny, nie z epoki, ale też wygląda ładnie i gdybym się do tego nie przyznał, to pewnie i tak nikt by nie wiedział ;-) Focie takie byle jakie bo za duże ISO było, a nie chciałem robić z lampą :-/

 

Rączki - chwyty

ebf26dc7200451a4.jpg

74a777361599cd3c.jpg

 

DzwUnek:

0235c3ac955a1b42.jpg

 

I w komplecie:

14b63ad9f103e391.jpg

af08cbfb76fd47ff.jpg

 

Ostatni element układanki - tylny błotnik. Dziś wyklejone paseczki i lakier bezbarwny.

bbf022cde9579ba8.jpg

1bf83729d898a175.jpg

 

Focie z czyściwa bezpyłowego, więc ... słabe

 

Za tydzień jak wrócę będzie składanie + pucowanie i ... skończone ?? :mrgreen:

 

Będą nowe focie w całości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jej umyć bo to lakiernia i odkurz non stop osiada na płytkach, te przy ścianach już dawno straciły pierwotny kolor - niestety coś za coś. Zawsze przed lakierowaniem jest zlewana wodą stąd takie ślady jak się chodzi w czasie aplikacji :D Focie robione zaraz po nałożeniu - jeszcze mokre było :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem tylny błotnik i w teorii rower skończony. Pozostało wyczyścić go porządnie, nawoskować itp itd. Być może spróbuję też ogarnąć w końcu jakieś mocowania dla torebki z kluczami i wtedy było by jeszcze fajniej.

Na koniec 1 focia, tak na przedsmak porządnej sesji, która mu się należy:

692d60a1acbb8c6e.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To już chyba ostatni post w tym temacie. Rower skończyłem już jakiś czas temu. Przed majowym weekendem został dokładnie

- umyty (trochę było pędzelkowania);

- politura DC2;

- lakier nawoskowany #16;

- opony przyczernione hot shine;

- siodło gold class rich leather C&C

 

Potem przyszedł czas na porządne focie, których efekt widać poniżej. Co do kwestii jezdnych śmiga się lekko i przyjemnie, przeszkadzają mi jedynie słabe hamulce, no ale cóż jak to mój kolega stwierdził "nikt z tego strzelał nie będzie" :D:kox:

2fc0d3a605d7f9dc.jpg

857edf74833c9e89.jpg

454440c78b4b6d85.jpg

ac65b23bdb30b355.jpg

9cd9395f746ecb96.jpg

623af702b77801ba.jpg

28d3a67b4b4d374a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniash, dobra robota :) życzę Ci żebyś nie bał się go używać i żeby sprawa nie poszła w kierunku stworzenia ornamentu.

W sumie to Twoja relacja nie pasuje na to forum ;) niezależnie od skali rower/samochód detailing to przy tego typu działaniach lekka zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.