Skocz do zawartości

OPINIE o sklepie MX NOWICKI


mx_nowicki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ja, zaliczyłem wizytę w siedzibie :mrgreen:

Wszystko fajnie załatwione - pewnie będę musiał przyjechać jeszcze raz po 5L piany Blinka, ale na razie musi starczyć to co mam :D

Ogólnie polecam zakupy u MX'ów :evil:

I na marginesie

Paweł, gdybyś mógł napisać mi jeszcze nazwę tej piany o której wspominałeś gdy kupowałem Magi i Blinka to byłoby fajnie - może być pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań o lakiery zaprawkowe dorabiane z mieszalnika:

http://www.pielegnowacauto.pl/lakiery-s ... staw1.html

1. Bezbarwny też jest spies hecker czy coś innego? Chciałem popatrzeć w kartę techniczną, ale widzę na ich stronie tylko 2 składnikowe bezbarwne. U Was w zestawie jest coś innego czy może 2 składnikowe bez utwardzacza też zaschną?

2. Tak z ciekawości baza jest wodna czy konwencjonalna?

3. Próbowaliście może mieszać klar z bazą w tym zestawie i nadawało się to do użycia? Pytam, bo przewijają się po internecie różne pomysły na malowanie odprysków i będę kombinował jak wyjdzie najlepiej.

Pozdrawiam

P.S. Sklep również polecam, byłem tylko raz ale obsługa klienta 10/10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie to i ja podłącze się przy okazji do pytania w sprawie zaprawki :D

 

Tylko mnie interesuje:

- jaki termin "przydatność" ma taka zaprawka? Tak orientacyjnie, dzień, miesiąc, pół roku? :o

- Czy przy ewentualnym zamówieniu można ją odebrać w Macierzyszu?

 

I najważniejsze,

 

- Kwestia jest tego typu, że samochód nie jest nowy i w dodatku srebrny :/

czy jest możliwość dobrania na miejscu odpowiedniego odcienia?

Chodzi mi o to, że w poprzednim samochodzie dorabiałem lakier przy pomocy kodu. "Magik" był nawet z próbnikami dla porównania a i tak odcień był dobrany tragicznie. Zielony samochód, a dobrany lakier miał delikatnie niebieskawy odcień.... W cieniu tego nie było widać ale w słońcu, tragedia :shock:

Dlatego chciałbym uniknąć tego w tym samochodzie, zwłaszcza że lakier jest jaki jest, raczej nie łatwy w dopasowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweell,

1. Bezbarwny dodawany do zestawów jest jednoskładnikowy, firmy MIPA, bodajże C10

2. Baza jest konwencjonalna

3. Próby takich mieszanek były, ale wychodziły zazwyczaj marnie

Z tego co wiem to jest możliwość dorobienia takowego lakieru w akrylu (w Grodzisku Mazowieckim, ale odbiór mógłby być w ciągu 4-5 dni w Macierzyszu), nie wiem czy każdego, z tym niech się już Paweł wypowie.

 

Devdill,

- Swoją zaprawkę "mieszałem" w 2013 roku w wakacje, przed chwilą wziąłem w rękę, poza standardowym rozwarstwieniem wszystko z nią w porządku, po rozmieszaniu wygląda jakby była zalana przed chwilą

- na miejscu mamy mieszalnik Spiesheckera, j/w napisałem można z niego dorobić lakier w bazie konwencjonalnej trwa to średnio od 3-30 minut w zależności od tego czy mieszalnik był niedawno(tego samego dnia) mieszany. Jeśli potrzebujesz innej to kwestia j/w 4-5 dni i zostanie ona dorobiona i ściągnięta z Grodziska ;)

-jeśli lakier ma zostać dobrany pod konkretny element to już sprawa dla Pana Krzysztofa z Grodziska (taty Pawła)bo on jest naczelnym mieszaczem-kolorystą :D

 

Ogólnie z lakierami jest tak, że receptura liczona jest dla określonej ilości warstw lakieru, które muszą mieć określoną grubość.

Nawet lakier dobrany z oryginalnej fabrycznej receptury może nie zgrać się z tym który jest dotychczas na samochodzie, tu z pomocą przychodzi cieniowanie się na sąsiedni/e element/y celem oszukania oczu "oglądaczy" :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeleniouchy dobrze napisał :good:

 

Jeżeli chodzi o łączenie składniķów to ostatnia próba wyglądała następująco: baza, klar i utwardzacz do klaru. Mieszanka niestety była bardzo rzadka więc trzeba położyć conajmniej 3-4 warstwy. Plus jest jednak taki że od razu mieliśmy połysk i kiedy następnego dnia wjechaliśmy padem mikrofibrowym na DA żeby zrobić cutting to lakier został w rysie :) Krzycha przy tym nie było dlatego nie napisał Wam o tym :)

 

Jeżeli chodzi o srebrny to jest najtrudniejszy do zrobienia zaprawki. Nawet jeżeli dorobimy lakier idealnie to pędzelkiem zawsze nałożysz dużo grubszą warstwę niż metodą natryskową, a to jest przyczyna różnicy w odcieniu :/ Generalnie jest tak przy każdym lakierze, ale przy srebrnym najbardziej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest możliwość dorobienia takowego lakieru w akrylu (w Grodzisku Mazowieckim, ale odbiór mógłby być w ciągu 4-5 dni w Macierzyszu), nie wiem czy każdego, z tym niech się już Paweł wypowie.

Mój na 100% się da bo występował też w takiej wersji (LP3G Flash Rot VW) tylko, że tu się pojawia inny problem.

Wiem, że 1 warstwowy akryl potrafi pod latarnią mieć inny odcień niż taki sam kolor w systemie baza + klar (zjawisko chyba nazywa się metameryzm) i właśnie coś takiego zachodzi na moim samochodzie bo ktoś kiedyś pomalował zderzaki akrylem, a fabryka malowała baza + klar. Dlatego się zastanawiam czy jeżeli pouzupełniam odpryski na masce, a jest ich pełno, akrylem, to nie będę miał pod latarnią maski biedronki, chyba że to za małe powierzchnie żeby było to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jeżeli chodzi o srebrny to jest najtrudniejszy do zrobienia zaprawki. Nawet jeżeli dorobimy lakier idealnie to pędzelkiem zawsze nałożysz dużo grubszą warstwę niż metodą natryskową, a to jest przyczyna różnicy w odcieniu :/ Generalnie jest tak przy każdym lakierze, ale przy srebrnym najbardziej widać.

Miałem na Focusie rysę. Podchodziłem do niej kilka razy i temat dla mnie nie do przejścia. Zawsze było widać i to nie mało. Srebrny to moje przekleństwo.

Czarna Micra żony bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeleniouchy, dzięki wielkie za szczegółową odpowiedź :good:

Wiolka mx_n, rozumiem, dlatego zależy mi żeby odcień był jak najbardziej zbliżony do tego na aucie, aby finalnie zaprawka była jak najmniej widoczna - ahh ten srebrny kolor :roll:

W każdym bądź razie dzięki również za odpowiedź. ;)

 

No to cóż, przyszła lista zakupów została powiększona o zaprawkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

volvo69, u nas przez cały rok jest promocja, w której przy zamówieniu, którego wartość przekracza 150 zł dostawa za pośrednictwem Paczkomatów jest gratis. Powyżej 500 zł kurier jest gratis.

Nie wykluczamy, że 2.12 zrobimy promocję na tańszą lub darmową dostawę ale na pewno przy pewnym minimalnym limicie (w zeszłym roku to było 100 zł) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Dlatego się zastanawiam czy jeżeli pouzupełniam odpryski na masce, a jest ich pełno, akrylem, to nie będę miał pod latarnią maski biedronki, chyba że to za małe powierzchnie żeby było to widać.

 

Z akrylem jest ten problem że szybko się utlenia i robi się po prostu matowy. Klar na lakierze bazowym zawsze utrzyma połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.