Skocz do zawartości

Lampa oświetlająca Sun Gun


Gość amciek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 10 miesięcy temu...

Imitator - super narzędzie - po prostu wszystko widać - ostatnio sprzedaliśmy jeden i wreszcie widziałem jak to działa - wzięliśmy jeden dla siebie na mieszalnie - super na deszczowe dni. Naprawdę warto odłożyć kaskę bo się spłaci a dla klienta też super bajera 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

To może ja dla potomności wrzucę swojego SunGuna na 230V też tutaj. Stara suszarka, żarówka firmy Polux kupiona w Leroy Merlin (jedyna, która miała wypisane wszystkie dane na pudełku). Niestety nie ma ona idealnych parametrów, ale wg opakowania jest tak źle: 2800K, CRI>99, 50 W, kąt 38, 350 lumenów. :-]

 

Koszta: suszarka znaleziona w domu, oprawka i żarówka jakieś 11 zł, kostkę, klej, śrubki i inne drobiazgi miałem na stanie. Czyli w sumie 11 zł :P

 

3.jpg

 

4.jpg

 

A tu jak świeci, efekt drobinek "metalu" robi wrażenie! :lol:

 

5.jpg

 

6.jpg

 

Próba na aucie w przyszły weekend, wrzucę fotki na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś był pierwszy test. Niestety na dworze koło godziny 15 :P. Nie powiem, żebym od razu załapał jak świecić i jak patrzeć, ale coś tam osiągnąłem. Może w ciemniejszym garażu byłoby lepiej. Najpierw auto taty, lakier w zadziwiająco dobrym stanie (roczne Mondeo):

 

4.jpg

 

Tu wreszcie widać swirle:

 

12.jpg

 

No i na koniec mój brudas, przepraszam za to ale jeszcze woda zakręcona na podwórku a nawet nie miałem kiedy podskoczyć w tygodniu na bezdotyk. Jak widać, nabroiłem od października, kiedy trochę odświeżałem lakier... Cóż, mój błąd, auto idzie pod maszynę za jakiś czas :ad:

 

14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem swojego sun gun'a, żarówka nie jest idealna, ale działa bardzo dobrze, światło jest zółte przez aparat wyszło bardziej białe ;/ :

Koszty:

wkrętarka na promocji z obi - 76zł 14,4V

żarówka (38 stopni, 2800k, 35W na 12V) + wtyczka = 4zł

 

th_679566272_DSC_1547_122_556lo.JPG th_679570578_DSC_1548_122_13lo.JPG th_346795739_DSC_1553_122_594lo.JPG

 

Najlepiej było by sprowadzić żarówki z patentu 3M (Solux):

http://www.svenlight.co.uk/product_info ... 2033599342

coś takiego, niestety w PL nie mogę znaleźć, jak znalazłem w 1 sklepie to koszt 150zł :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yooz3r, a myślałeś żeby użyć TAKIEJ żarówki?

Skoro masz na 12V to można wziąć kąt 10 stopni (na 230V znalazłem najmniej 36 stopni) - dobrze kombinuję że węższy kąt świecenia byłby lepszy do naszego zastosowania :?:

No i moc chyba też lepiej 50W niż 35W :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

yooz3r, mam tego soluxa i właśnie odpaliłem swoją suszarko-lampę. Jak znajdę zapuszczony lakier prześlę fotki.

 

50W moim zdaniem będzie za mocna no i kąt 35 jak najbardziej prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
cyga, wszystko się na da ale to jak plak przy zymolu... na allegro można soluxa dorwać.

Niestety na chwile obecną go tam nie ma... :? Problem ze sprowadzeniem jest taki, że koszt jednej żarówki to 13GBP, transport ze sklepu do nas (Svenlight) to 5GBP, więc koszt całości przy obecnym kursie funta to koło 100zł licząc przewalutowanie przez bank z PLN na GBP.

Licząc z zakupem wkrętarki (koszt 60-70zł) wychodzi sporo więcej niż opcja przywołana przeze mnie (zakładając że mam zepsutą suszarke w domu).

 

Chyba że da się taniej? Albo zamówimy z forum pięciopak Soluxa od Svenlight (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie "sun gun" z suszarki, ale jeszcze nie miałem okazji użyć. Wyszło mi ładnie, że się tak sam pochwalę ;) Dziękuję autorom za pomoc!

Chciałbym pokazać Wam jaką latarkę dostał szwagier, jako taką ciekawostkę (zdjęcie niestety zrobione durszlakiem) i niestety nie wiem skąd się ona wzięła (za ile i gdzie kupiona)... Ale ma bardzo długi kabel, stawiam że jakieś 3-4m, wtyczkę do gniazda zapalniczki (12V) i podstawa jest na magnez:

imag0617n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.