Skocz do zawartości

Czym czyścicie końcówki wydechów??


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

ignac, doznania...

Stanowczo zadałeś pytanie w złym dziale :) - do końcówek wydechów z nim nawet nie podchodź ;) .

Zymol Metal, to cztery szmatki które nawet ładnie odświeżą ramki chromowe drzwi czy klamki ale do dziadów się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym czytaniu waszych postów, naszła mnie chętka na wypolerowanie rury :D ... w moim aucie ;)

Ja to przeważnie pryskam tym samym płynem co do felg, potem opłukam, wysuszę i jazda autosolem.

A czy nałożenie wosku na końcówkę wydechu ma jakiś sens? Chodzi mi o ten sam wosk co kładę na auto.

Pozdrawiam

 

(Lecę do garażu :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zainwestowałem troche kasy w oryginalne końcówki wydechu audi myśląc że będę miał dzięki temu spokój, a jednak nie, na jednym pojawiają się ślady chyba rdzy:

P1020955_zpsc9e5d42c.jpg

możecie coś poradzić czym to doczyścić i zabezpieczyć na przyszłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu przykład zastosowania 1z Einszett Chrompflege

Mf marketowa i wycieramy. chwila moment i wygląda prawie jak nowy :)

Podobno ma działanie zabezpieczające.

Fajnie czyści inne elementy chromowane.

 

Przed

R%25C3%25B3%25C5%25BCne_0676.jpg

 

Po

 

R%25C3%25B3%25C5%25BCne_0678.jpg

 

Jak widać mocniejszego zabrudzenia wewnątrz do końca nie usunął, ale i tak jest nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do wewnętrznego zabrudzenia, do Picek z MACa da radę ;)

Ostatnio odszczurzałem końcówkę Irmschera w Astrze i podwójna aplikacja z MAC'kiem zrobiła swoje przy pomocy pędzelka. Potem Autosol i końcówka elegancka co nie znaczy że mogło by być lepiej i rozważam właśnie zakup 1z Einszett Chrompflege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem dla ojca do motoru 1z Einszett Chrompflege, a przy okazji użyłem go do końcówki wydechu i nakrętek do felg.

Na końcówce jakiegoś powalającego efektu nie ma (bo nie było za bardzo czego czyścić), za to nakrętki wyszły lepiej niż myślałem:

 

P1000919.jpg

 

W motorze Chrompflege fajnie wyczyściły wydechy i inne chromowane elementy, ale szprych w kołach za bardzo nie chciał wziąć, ale pewnie dlatego że to nie chrom, tylko ocynk (tak mi się wydaje, że to ocynk) w który brud już się wżarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.