Skocz do zawartości

Sealant


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić sealant Duragloss #111. Jaki cleaner tego samego producenta będzie najlepszy ? (tzn. sprawi, że sealant będzie leżał na lakierze jak najdłużej)

 

Duragloss Bonding Agent #601

 

Duragloss Pre-Cleaner #652

 

Duragloss Swirl Mark Remover #671

 

ten pierwszy to chyba czysty celeaner a pozostałe dwa są delikatnie ściernie, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VinCe dzięki za info. Możesz mniej więcej określić trwałość sealantu u Ciebie ? (i czy garażujesz auto).

Przeczytałem, że cleaner duraglossa 601 stosuje się zupełnie inaczej niż inne cleanery tzn:

 

"Nanieść cienką warstwę na samochód, zostawić do wyschnięcia i NIE POLEROWAĆ

Następnie nałożyć sealant i po wyschnięciu wypolerować."

 

czyli: lakier robię rotacją+UC+IPA następnie kładę cienką warstwę cleanera #601 czekam aż wyschnie nic nie poleruje i na wyschnięty cleaner nakładam sealant #111 polerując po wyschnięciu (30-40min).

dobrze ja to rozumiem ?

 

 

P.S.Do tej pory nakładałem Colli 476 i jest spoko lecz mam nadzieje, ze #111 na dobrze przygotowanym lakierze po lekkiej korekcie rotacją + UC i firmowym cleanerze wyciągnie z mojego srebrnego troszkę więcej blasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kładę cienką warstwę cleanera #601 czekam aż wyschnie nic nie poleruje i na wyschnięty cleaner nakładam Sealant #111 polerując po wyschnięciu (30-40min).

dobrze ja to rozumiem ?

 

dobrze to rozumiesz ;)

jak już wypolerujesz po wyschnięciu to możesz od razu możesz położyć drugą warstwę #111 (bez czasu wyczekiwania-tylko wówczas gdy wcześniej użyjesz wspomniany przez Ciebie cleaner #601)

 

ja na srebrny nakładałem #105 i byłem bardzo zadowolony, teraz mam kolor brąz z odcieniem szarego i po użyciu #111 jestem również bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spoko, fajna technika nakładania tego zestawu bo w sumie odchodzi wycieranie cleanera. Dla mnie problemem będzie tylko jak najcieńsza warstwa cleanera (srebrny lakier) i jeszcze kolejne pytanie: jak długo schnie ten #601, czy robimy mu normalnie "test palca" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchar, schnie szybko. nałożysz na całe auto i mozesz zacząć nakładać #111 w tej samej kolejnośći co kładłeś cleaner. ja auto garażuje, ile sie trzyma? u mnie leży od maja. auto codziennie robi koło 100km, myte raz na tydzień. Aplikacja tego jest tak prosta i przyjemna ze bez problemu uda Ci sie nałożyć cienką warstwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam FK 425 i mam #921. jeśli masz już FK to spokojnie moze być, nkie musisz kupować 921 chociaż według mnie ładniej podbija look ;) co do szamponu sie nie wypowiem ale pewnie też bedzie ok. ja używam DG #901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakończyłem full detailing swojego ulepa nałożeniem DG # 601 i Track Claw. I powiem, że teraz mam gdzieś ''przyjemność'' obcowania z woskami jakie miałem wcześniej - Z Carbon, DJ SN, SV Saphir. Dla mnie łatwość aplikacji, spolerowanie i śliskść lakieru po Track Claw jest masakryczna. Jeszcze ciekawi mnie trwałość i kropelkowanie.

Póki co wielki plus dla sealantu DG :good: A kiedyś wyśmiałem gadanie Waxa Paradise... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, Nie było jeszcze okazji zobaczenia auta w pełnym słońcu, ale rzeczywiście jak mówią inni - look jest trochę ''sztuczny'', ale mi to się bardzo podoba :good:

 

maestro00 Miała być relacja ale odpuściłem. Wstrząsnę działem PSP niebawem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś o sealancie Wolfganga w wątku "Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie". Od aplikacji ok. 20 maja minęły prawie 3 miesiące, więc odkurzam temat.

 

Przetestowałem zestaw Wolfganga (cleaner + sealant) na swoim aucie z lakierem w stanie dobrym minus (trochę swirli). Mycie wstępne, mycie zasadnicze Duraglossem (BTW, strasznie nieekonomiczny ten szampon), suszenie i killowanie warstwy SRP i FK 1000 za pomocą alkoholu. Po tych zabiegach wyszły na jaw hologramy porobione przez wygodnickiego kota.

 

Sam komplet Wolfganga jest nieprzyzwoicie drogi, ale biorąc pod uwagę, że do aplikacji zużywa się bardzo mało produktów (i rzekomą trwałość), powinien starczyć na bardzo długi czas.

 

Cleaner nakładałem rotacją Silverline na pierwszym biegu, żółtym padem 3M (polshing). Środek jest super. Czyści, kryje i pogłębia kolor znacznie lepiej niż SRP, a przy tym nie pyli i nie brudzi przyległości. Dobra rzecz, polecam i pozdrawiam.

 

Natomiast uchodzący za bezkonkurencyjny (w materiałach reklamowych) sealant mnie rozczarował. Efekt po nałożeniu i spolerowaniu jest praktycznie niewidoczny i lakier wyglądem nie odbiega od tego, co zostawił cleaner. Może minimalnie bardziej się błyszczy, ale rewelacji nie ma.

 

Sama aplikacja jest bajecznie prosta, tak jak i późniejsze (po 30-45 minutach) polerowanie. Po wszystkim auto musi postac 12 godzin bez kontaktu z wilgocią, co by polimery związały.

 

Efekt po kilkunastu godzinach w garażu:

imgp4148.jpg

imgp4141crop.jpg

 

Tak to wyglądało w maju. Teraz mamy sierpień i w tzw. międzyczasie kilka tygodni ulewnych deszczy. Auto od lipca stoi pod chmurką, pokryte warstwą zaschniętego pyłu z kominów i z ulicy. Zostało też przez tymczasową kierowcznikę opłukane ze szlaucha i przetarte podręczną szmatą, więc spodziewam się sajgonek. Mycie albo dzisiaj, albo jutro - zobaczymy, co z tym lakiero-uszczelniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast uchodzący za bezkonkurencyjny (w materiałach reklamowych) Sealant mnie rozczarował. Efekt po nałożeniu i spolerowaniu jest praktycznie niewidoczny i lakier wyglądem nie odbiega od tego, co zostawił cleaner.

A czego się spodziewałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie , te całe oblanie szkłem to jest widoczne
...

po poządnej korekcie!!! Ilez razy mozna powtaza c ze nawet najlepszy wosk nic nie da jesli lakier nie jest w stanie idealnym.

Mazder,jeśli na moim aucie który przeszedł idealną korektę ( co chyba nie jest zdziwieniem :-] ) tylko na połowie położyłbym jakikolwiek LSP ,a na reszcie nie, to jestem na 200% pewien ze różnicy nie zauważysz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfgang był mi zareklamowany jako środek idealny do samochodów nie wyprowadzonych na totalne lustro. I to się niby zgadza, ale tylko w odniesieniu do systemowego cleanera, który bardzo ładnie maskuje niedoskonałości. Gdybym sealant Wolfganga położył na lakier po średniej korekcie na samą np. IPĘ to w ogóle by nie było widać, że coś na tym aucie leży. A jak ma mi to wytrzymać niespełna trzy miesiące, to dziękuję za taki interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powie lipca zarzuciłem Wolfganga na swojego. Od tamtego czasu nie był myty i właściwie stoi na zewnątrz bo garaż zajmują jakieś parchy do roboty :) Ale jak popada ładnie kropelkuje mimo ze jest uświniony.

Zobaczę jak będzie trzymał. Położyłem go ,mimo ze mam dedykowanego cleanera,na Achillesa od VP.

Ale jeśli będą to 3 miechy to nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.