Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie jak nakladacie dressing na skomplikowane elementy plastikowe, np takie jak podszybie( element kratkowany) nie wyobrazam siebie nakladac zelu aplikatorem w tak ciasne i skompikowane miejsca :kox:

Ja do aplikowania dressingu w mega trudne miejsca jak okolice mocowania ramion wycieraczek, kratki itp polecam patyczki do uszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów:) Krótkie pytanie: Lakier mam po pełnym zabiegu:

Szampon dodo BT

Glinka BH soft

Megs UC

AG SRP

Colli 476

 

Robione było to 2miesiace temu myje auto bardzo czesto napewno 1 raz w tygodniu a jezdze mało co, Czy np za miesiac jakbym chciał położyc nastepna warstwe wosku to wystarczy umyc auto CZY musze umyc, potem glinka, nastepnie AG SRP i dopiero wosk??? Dodam że po myciu stosuje Smartdetail:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli to jeden z najtrwalszych wosków wiec myślę ze kładzenie jego kolejnej warstwy po 2 miesiącach nie jest konieczne. Zwłaszcza ze używasz detailera. Ale jeśli bardzo chcesz to sprawdź jak wygląda powierzchnia lakieru organoleptycznie-czy są jakieś zanieczyszczenia z którymi poradzi sobie SRP czy może będzie potrzebna glinka... Nie da się tak określić "na słowo" Sam musisz zdecydować. Myślę ze jeśli auto jest mało użytkowane to umycie+detailer wystarczy. Ale jeśli chcesz to zrobić wzorowo to zacznij od glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może testował już produkt MEGUIARS CLEAR COAT SAFE POLISHING COMPOUND?

po obejrzeniu działania produktu jestem pozytywnie zaskoczony.

 

Co myślicie o używaniu tej pasty zamiast AG SRP?

 

Używałem tej mocniejszej wersji, czyli RC. Oczywiście polerowałem dłużej niż na filmiku. Na twardym lakierze VW poradziła sobie słabo. Ale podejrzewam, że używając na miękkim lakierze może się udać. Podejrzewam, też bo nie miałem okazji porównać, że jednak UC da lepszy efekt. TO pewnie przez to słowo SAFE w nazwie jest to chyba słabsza pasta ;)

 

SRP wypełnia ryski a te produkty z filmu czy UC je usuwają, chociaż efekt końcowy podobny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twardym lakierze VW poradziła sobie słabo.

Te nowe (ale nie najnowsze) lakiery VW są strasznie twarde.

Rotacja + wełniak + Surf-Ace Rapide nie usunął wszystkich rys na czarnej perle Golfa V.

 

Toteż, nie ma co spisywać na straty nowych produktów Megsa do pracy ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak zmyć stary wosk i nałożyć nowy? Jaka kolejność?

 

1.Mycie pianią aktywną

2.Mycie ponowne Duragloss 901

3. Cleaner? Produkt AIO? Nałożony jest Coli i będę go nakładał ponownie. Może jakaś politura? Co myślicie o PB Polish with Carnauba Blue?

4. Najpierw wosk a później sealant czy odwrotnie?

 

Samochód był glinkowany miesiąc temu, chyba nie ma konieczności ponownego glinkowania?

 

Pytam teraz ponieważ chcę w sierpniu zmyć stary wosk i nałożyć coś dobrego przed zimą, wiem, że troche za wczas, ale później mogę nie mieć takiej możliwości, żeby spędzić cały dzień przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.