Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Puch, W aplikacji cleanera właśnie o to chodzi żeby usunąć wszystkie pozostałości po wcześniejszych pastach więc i także wypełniacze, po aplikacji mamy wgląd na faktyczny stan lakieru i przy aplikacji wosku, nakładasz go na w pełni oczyszczony lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poszukuję sklepu w którym kupie:

- rękawice (najlepiej Chemical Guys 4-In-1 Wash-Mitt) mam Meguiars'a ale nie jestem zadowolony)

- ręcznik do osuszania (najlepiej fluffy)

- Ultimate Protectant - megs.

 

Chciałbym to kupić w jednym sklepie ale niestety do tej pory nie udalo mi się takowego znaleźć ;/ ogólnie rzecz biorąc brakuje sklepu naprawde dobrze zaopatrzonego - każdy odpisuje mi że "skończyły mi się zapasy a w hurtowniach nie ma" tylko co to mnie interesuje - chcą zarabiać a towaru nie maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy odpisuje mi że "skończyły mi się zapasy a w hurtowniach nie ma" tylko co to mnie interesuje - chcą zarabiać a towaru nie maja...

 

Nie narzekaj - wszystkie produkty są produkowane daleko za granicą i nie wymagaj żeby wszyscy mieli wszystko skoro nawet dystrybutorzy mają braki i to też czasami niezależne od nich. Sklep, który posiada wiele marek raczej nie będzie miał wszystkiego na full, bo raczej trzeba by wyłożyć spory kapitał żeby mieć wszystko na półkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać ekspertów :-]

 

1. Czy ogólnie dostępne Tar&Glue Remover'y usuwają lub nadwyrężają wosk?

2. Co myślicie o wosku Lusso Oro? Cena - około 50zł za niewiele ponad 50g, wystarczy na 2/3 razy? Właśnie się zastanawiam czy w/w wosk czy Collinite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ogólnie dostępne Tar&Glue Remover'y usuwają lub nadwyrężają wosk?

 

Na pewno mu nie pomagają :P

 

2. Co myślicie o wosku Lusso Oro? Cena - około 50zł za niewiele ponad 50g, wystarczy na 2/3 razy? Właśnie się zastanawiam czy w/w wosk czy Collinite.

 

Wystarczy i na 5 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a jak z trwałością takiego wosku? Oczywiście używając dobrego szamponu i QD. Może używał ktoś Lusso Oro i wrzuci jakieś foty?

 

Ps. Żeby nie zaśmiecać forum, zapytam tutaj: Przygotowuje się do zmycia twardego wosku i nałożenia nowego. Jak powinien wyglądać taki proces od a do z? Nadmienię, że korekta lakieru była niedawno i nie ma potrzeby użycia mocno ściernych past. Może coś takiego?

 

1. Mycie aktywną pianą

2. Mycie właściwe Duraglossem lub DJ BTBM

3. Glinka (trzeba ponownie myć auto po glince? czy wysuszyć i od razu zapodać cleaner?)

4. Cleaner (może być DJ czy polecacie coś innego?)

5. Wosk

 

Czy użyć czegoś jeszcze? Jakieś politury itp.? Proszę o wyrozumiałość, dopiero raczkuję w temacie detailingu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a jak z trwałością takiego wosku? Oczywiście używając dobrego szamponu i QD. Może używał ktoś Lusso Oro i wrzuci jakieś foty?

 

Na razie testuję LO więc nie mogę jeszcze nic powiedzieć.

 

Do zmycia poprzedniego wosku aktywna piana + glinka + cleaner zdecydowanie wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pytanie: istnieją produkty typu WOSK, GLAZE i GLOSS. Wiem, że był poruszany podobny problem, ale nie były wymienione te same produkty. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Kolejność nakładania tych produktów to: GLAZE, WOSK, GLOSS. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wszystko jasne :) dodatkowo doszukałem się także na innych forach i stronach, że GLOSSy utrwalają warstwę wosku, wydłużają ochronę i nadają dodatkowego mokrego efektu.

Czyli już wiemy, że mogą być używane indywidualnie jak i położone na wosk :) Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wszystko jasne :) dodatkowo doszukałem się także na innych forach i stronach, że GLOSSy utrwalają warstwę wosku, wydłużają ochronę i nadają dodatkowego mokrego efektu.

Czyli już wiemy, że mogą być używane indywidualnie jak i położone na wosk :) Dzięki za pomoc :)

O co Kaman... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.