Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

I uniknąć wszystkiego, co mogłoby go dodatkowo rysować.
Też aczkolwiek nie do końca. Usuniecie wszelkich zanieczyszczeń sprawia:raz ze polerowanie jest ZNACZNIE łatwiejsze(spróbuj przepolerować lakier tylko umyty-bardzo ciężko to idzie, a pad jest momentalnie brudny),dwa ze nie rozprowadzamy padem polerskim po powierzchni wszelkich zanieczyszczeń typu smoła,naloty,czy żywice i inne soki z drzew. Glinkowanie jest w/g mnie absolutnie niezbędne! Bez tego to mniej więcej tak jakby prasować brudną koszulę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ile czasu pochłonie glinkowanie (mój pierwszy raz)
A jakie to ma znaczenie. Ważne żebyś to zrobił dobrze i dokładnie. Jeśli będziesz glinkował 3 godz to nikt Ci głowy nie urwie. Łykniesz o co biega i następnym razem zrobisz w połowę czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soad7, http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... &start=160

Tak jak pisali Marco i julian, wszystko zalezy od stanu lakieru a celem jest zrobienie tego jak najdokladniej ;) Ze swoich skromnych doswiadczen z glinka wiem ze pierwszy raz jesli sie przykladasz to tak z 2 godziny przynajmniej trzeba sobie zarezerwowac by sie nie spieszyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIL, mam ten ręcznik i jutro zamierzam go użyć pierwszy raz :) Dam znać!

Wosk Duragloss Clear Coat Polish #111 użyłem na białym lakierze i od 20 kwietnia nadal jest kropelkowanie. Tak jak kolega od Primery napisał trochę dużo go schodzi na jeden pojazd ale do białego lakieru mi pasuje :)

 

Ja mam natomiast pytanie o lakier czarny. Dziś odebrałem nowego passata w tym kolorze i zastanawiam się czy woskować go we własnym zakresie, czy oddać do jakiejś firmy, która zajmuje się ochroną lakieru. Dają nawet 6 lat gwarancji a koszt to ok 700 zł. Nie wiem tylko czy jest sens, czy faktycznie się ta ochrona sprawdza i np. nie będą powstawały rysy po myciu itd. Pytanie też, cy trzeba to jakoś odświeżać co jakiś czas? Proszę o Wasze opinie doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze tutaj bo cały dzien sie naczytałem forum ... i im wiecej czytam tym bardziej głupieje :P

wybrałem sobie zestaw do czyszczenia swojej hondy civic. ma swoje lata bo 93 ale wraca od lakiernika gdzie czesciowo bedzie lakierowana, wiec chce jakos całosc doprowadzic do porządku. Niestety na aucie po bokach sa naklejki. takie paski, niby niewiele ale jak zerwałem lekko ciemniejsze jest pod nimi.

 

wybrałem sobie jakis tam zestaw do czyszczenia ale mam pewne wątpliwosci ;-))

1. AUTOGLYM BRUSH WAS VS AUTOGLYM Bodywork Shampoo Conditioner w sumie to chce umyc auto wiec chyba wybiore ten pierwszy..

2. GLINKA DO LAKIERU clay bar TEMACHE

3. AUTOGLYM Super Resin Polish

4. No i tutaj nie wiem, czy lepiej wziać Dodo Juice 30ml czy

AUTOGLYM Extra Gloss który bedzie lepsze na dłuzszy czas, bo niestety nie mam czasu na czeste woskowanie a chciałbym sie długo cieszyc połyskiem. chyba ze macie inną propozycje w granicach 50 zł

 

Auto ma kolor szary metalic... chciałbym przeprowadzic taki zabieg czyszczenia w jeden cały dzien, zeby sie to jakos błyszczalo.. a pozniej tylko któryms z tych pierwszych szamponów przemyc zeby ładnie sie błyszczało ;-))

od razu mówie ze kase mam hraniczona wiec ten zestaw z góry to max... no i wszystko ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają nawet 6 lat gwarancji a koszt to ok 700 zł. Nie wiem tylko czy jest sens

 

Odpowiem krótko - nie ma sensu ;) Było już o tym na forum i jak by to powiedzieć - w dzisiejszych czasach cudotwórców nie ma a firmy oferujące 6 lat gwarancji za takich się mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly_marcin, miałem nadzieję, że taką odpowiedź otrzymam, bo kilka osób mnie na to namawia a gdyby się okazało, że to takie super to później bym sobie w brodę pluł, że nie zastosowałem takiej ochrony na swoim golfie.

Zaczynam w takim razie jutro od czyszczenia i woskuje, proces będę co jakiś czas powtarzał by jakoś wszystko się trzymało w dobry stanie:)

 

Dziękuję serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow Bardzo rozsadny zestaw. Skusil bym sie jednak na AG Bodywork Shampoo (prawdopodobnie bezpieczniejszy dla wosku), glinke bilt hamber i jesli zalezy Ci na trwalosci to pewnie bardziej EGP niz sampler dodo - zwazywszy ze jest to tylko sampler, wiec EGP starczy na dlugo. Ewentualnie zamiast EGP zastanowil bym sie nad dolozeniem do collinite 476 lub finish kare 1000p. Plus takiego zestawu jest tez taki ze powinno udac Ci sie go skompletowac w jednym miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witles, wybierasz zdecydowanie drogę rozsądku. żaden detailer nie da Ci gwarancji choćby na tydzień, nie mówiąc o 6 latach... Podstawową zasadą jest nie tylko zabezpieczenie auta w dniu zabiegu i zapewnienie mu idealnej prezencji, ale utrzymanie tego efektu przez długi czas! stąd bezpieczne mycie, delikatne mikrofibry, woski i quick detailery. nie daj się omamić przez jakieś pseudo-gwarancyjne świstki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek no własnie chciałem u marka to skompletowac,

AG Bodywork Shampoomnie własnie nad tym sie zastanwaiełem zeby pozniej jak uzyje SRP zeby cos sie nie pochrzaniło, jakies smugi czy cos... w ciagu roku moze z 3 razy bedzie czyszczona powazniej, dlatego sie zastawiałem czy lepiej ten wosk dodo czy egp bedzie lepszy bo starsznej roznicy w cenie niema, a te co mi podałes woski moze i super ale narazie dla mnie za drogie, a potrzebuje zestaw na teraz, za duzo kasy pochłoneło malowanie itp ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja mam pytanie z innej beczki, po przeczytaniu jednego tematu.

 

Po co stosujemy cleanery po polerowaniu np. pastami 3M, skoro jak się właśnie dowiedziałem końcowe etapy 3M (żółty, niebieski korek) zawierają wypełniacze ?

 

Nie usuwam wtedy tym cleanerem tych wypełniaczy ? I dlaczego zaraz po polerowaniu

nie można kłaść wosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.