Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

1.Czy woski Chemical Guys Pete's 53' oraz Chemical Guys 50/50 limited Concours, należą do wosków naturalnych?

2. CG Petes' 53' podobno 53% opakowania stanowi carnauba(opis producenta), a wie ktoś ile zawiera carnauby puszka CG 50/50?(50%?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

gryzon, tylko pamiętaj o tym, że UC jest środkiem z linii konsumenckiej - do stosowania ręcznego ew. z maszyną DA. Na rotacji musisz uważać na temperaturę ale w sumie też daje radę... :) Generalnie mi się on bardzo podoba.... no ale ja w ogóle lubię megsa... ;)

 

yel1, Ad. 1 tak, Ad. 2 - powiem Ci, że nie wiem ale nie zawracałbym sobie tym głowy. Mam ten wosk (5050) i jest to jeden z najsympatyczniejszych wosków do pracy - nakłada się bajecznie łatwo jak masełko i równie prosto ściera. Wygląd raczej w kierunku głębokiego, nasyconego, mokrego koloru niż bijącej po oczach jasności. Nie pracowałem z 53 ale fani mówią, że 5050 wytrzyma deko dłużej... Jak się decydowałem na produkt CG to pomiędzy XXX, '53 oraz 5050 wybrałem właśnie ten ostatni... Fajny wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sobie tym nie zawracał głowy bo tutaj raczej chodzi o jakość tej Carnauby a nie ilość.

Wygląd raczej w kierunku głębokiego, nasyconego, mokrego koloru niż bijącej po oczach jasności.

I ta wypowiedzią prawdopodobnie przypieczętowałeś mój zakup :good:

53' już mam, teraz kolejny do kolekcji :-]

 

PN, druga warstwa po 24 h jest wskazana czy można sobie odpuścić...?

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PN, druga warstwa po 24 h jest wskazana czy można sobie odpuścić...?

 

W przypadku 5050 to ja sobie odpuszczam... Może, sądząc z doświadczeń z innymi woskami, może trochę poprawić trwałość... ale ja nigdy 5050 nie warstwowałem...

 

A przy okazji - TU jest ciekawy artykuł/test o procentowej zawartości carnauby w woskach... :) No bo jak piszą, że np. 53% to.... 53% objętościowo, wagowo...? i w czym...? W puszcze, czy w stosunku do wosków w wosku...? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzon, tylko pamiętaj o tym, że UC jest środkiem z linii konsumenckiej - do stosowania ręcznego ew. z maszyną DA. Na rotacji musisz uważać na temperaturę ale w sumie też daje radę... :) Generalnie mi się on bardzo podoba.... no ale ja w ogóle lubię megsa... ;)

Dzięki za poradę, na pewno się przyda :) W takim razie będę uważał z obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet producent taką zaleca

 

Tak, ale Dual Action, a nie Rotary (patrz np. TUTAJ ).

 

Ale zgodzaę się, że raczej trudno żeby coś zaszkodziło lakierowi, raczej chodzi o to, że UC prędzej straci swoje właściwości, odparowując przy wyższej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie krótkie, ale może nie o końca.

 

Planuję zakup kilku podstawowych środków czyszczenia (wymiana z marketowych) + DA.

Jako, że to dość duży koszt, to chciałbym początkowo ograniczyć się do kilku ;)

 

Moje typy, co warto uzupełnić, itp.

 

1) DA - DAS6

2) Środki polerskie, myślałem na początek o SSR 3,2,1 w samplach (120 ml wystarczy mi na auto wielkości Clio 3D) ?

3) Po tym jakiś cleaner, czy odżywka się przyda ? (Np. DC2 Megsa) ?

4) Wosk - myślałem o colli 476

5) APC - myślałem o nielsenie (cena/jakość)

6) jakiś dressing do plastików ?

7) Środek do plastików zewnętrznych - SONAX XTREME

8) Glinke - mam

 

Do felg mam Carplana WonderWheel's - ma tutaj pozytywne opinie.

 

Z akcesorii :

- gąbka z mikorfibry

- sterta różnych mikorfibr

- pędzelek

- dwa wiadra

- szczotka do felg

- pady polerskie (jakie na początek ?)

 

Coś jeszcze mi się przyda na początek ?

 

***

 

Chcę zacząć naukę na Clio matki, '00 3D lakier granatowy akryl + klar. Samochód dość porysowany, lekko zapuszczony - ale bez przesady. Szukam czegoś na początek, ale, żeby potem było przydatne i efektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj dziwię się czemu skoro UC świetnie się spisuje na polerce rotacyjnej ;)

Bo Ty jesteś delikatny jak pupcia niemowlęcia i w Twoich rączkach polerka tylko muska lakierek, a ja wiesz, tak się do DA przyzwyczaiłem, że na rotację ponizej 6000 tyś obrotów to nawet nie zerknę... No a potem są kłopoty :-]:kox::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty jesteś delikatny jak pupcia niemowlęcia i w Twoich rączkach polerka tylko muska lakierek, a ja wiesz, tak się do DA przyzwyczaiłem, że na rotację ponizej 6000 tyś obrotów to nawet nie zerknę... No a potem są kłopoty :-]:kox::evil:

 

Chcesz powiedzieć, że z polerką w ręku jesteś jak taki zwykły gbur bez litości ? :-]:-]:-]

 

Puch, odpowiedzi na większość swoich pytań masz na forum ;)

 

Z tego co wypisałeś to tak:

 

ad. 2 - 120 ml spokojnie wystarczy. Środków do wyboru masz sporo (3M, Menzerna, Megs, PB itp)

ad. 3 - może być i politura i cleaner albo sam cleaner (jak auto ma granatowy kolor to możesz pokusić się o politurę - jest tego trochę).

ad. 4 - może być i taki aczkolwiek ja go traktuję bardziej jako wosk "zimowy"

ad. 5 - może być

ad. 6 - szukaj na forum

ad. 7 - wolałbym już Megsowego Trim Detailera lub UP

 

Z akcesoriów: pady - szukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie spory zestaw Eurow Shag Weave Microfibre (swoją drogą są naprawdę miękkie, mf od Megsa przy tym to jest nic, choć wiem, że to inny rodzaj mf), który kosztował mnie nie mało i teraz pytanie - w ilu stopniach mogę je prać (środek do prania mam ten specjalny Sonusa)? Niestety nie ma info na metce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.