Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy do osuszania auta można używać odkurzacza do liści ? :-]
gdzieś coś już było na ten temat.. o wiele lepszy będzie ręcznik, a do szczelin itp powietrze z kompresora. ten odkurzacz jakoś mi się nie podoba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze podgrzac suszarka. Zamiast zylki usuwalem przy pomocy zwyklej nitki, zlozonej na 4. Nitka odcinalem napis (nie odrywalem, balem sie ze odejdzie razem z lakierem). Potem pozostalosc - gabka i klej bardzo delikatnie usuwalem karta, uprzednio namaczajac ITR (nie mialem benzyny ekstrakcyjej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małe pytanko. Zamierzam kupić wosk Insta Finish Butter wet wax (to samo co chemical guys butter wax) Jaki polecalibyście do niego QD w celu uzupełnienia odparowanych olejków itp. po każdym myciu? Czy w przypadku zastosowania tego produktu (jest to chyba hybryda) jest wskazane stosowanie QD? Czy nadałby się smartwax smartdetail? Czy użycie QD w zauważalny sposób poprawi walory wizualne tego wosku?

 

 

2 Czy Produkt Finish Kare Hi-temp paste wax będzie dobrym wyborem na felgi? Czy polecacie coś innego w przystępnej cenie (brałbym sampler 17zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj green. Zestaw calkiem ok.

 

- Szampon, #901 ogolnie polecany

tutaj znajdziesz temat o szamponach:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

tabelka przedstawiajaca "ekonomicznosc"

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... &start=225

 

- przed glinka przydal by sie jakis srodek do usuwania smoly i zywicy, np AG Intensive Tar Remover (ITR). Ewentulanie benzyna ekstrakcyjna

 

- glinka, od Temachem nie korzystalem, tak samo jak z AG SCK, natomiast dobre i ekonomiczne sa glinki Bilt Hamber, tym bardziej ze nie wymagaja lubrykantu i mozna spokojnie pracowac z nimi korzystajac z samej wody

 

- teraz w zaleznosci od kondycji lakieru, jakis srodek zapewniajacy korekte, cleaner i glaze. Tutaj jest bardo duzo mozliwosci. Jesli lakier jest w miare dobrym stanie i Szukasz czegos ekonomicznego to np AG SRP - chociaz maskuje a nie usuwa rysy

 

- Colli 476 dobry wybor jesli zalezy Ci na trwalosci

 

- do szybm AG CGP lub Duragloss Nu-Glass #755

 

- do ogarniecia auta z zewnatrz przydalo by sie jeszcze cos do elememntow plastikowych i opon. Nawoskowane auto bez dresingu na oponach wyglada kiepsko.

 

Nie zapomnij o aplikatorach i mikrofibrach - do polerowania i do wycierania. Poczytaj troche forum, na pewno znajdziesz sporo informacji dzieki ktorym dobierzesz jakis zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja rowniez bym poprosil o ocene zestawu na pierwszy raz oraz czy w dobrej kolejnosci sie zabieram do rzeczy.

Samochod to passat 2001 rok czarny metalic,głównie chcialbym usunac male ryski oraz przywrócic polysk i glebie czarnego.

Najpierw mycie

Szampon Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

rekawica Microfiber Wash Mitt

pozniej suszenie

nastepnie

glinka biala od megsa

ScratchX 2.0

cleaner-a Poorboy's Professional Polish lub Dodo Lime Prime Lite (co doradzicie?)

Black hole

i na koniec wosk meguiras16.

Bede to nakladal recznie, czy ktorys kosmetyk odpada z tego wzgledu ? przy paru sie spotkalem z taka opinia na forum ze recznie bedzie lipa.

Bede wdzieczny za uwagi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ScratchX 2.0 raczej Clener już chyba nie jest potrzebny ale mogę sie mylić...

Black Hole jak najbardziej sam używam PB WD i jestem zadowolony z efektu.

 

A co do Clinera to jeden i drugi będzie dobrym rozwiązaniem.

 

I można by było też pomyśleć o jakiejś agresywniejszej glince na dolne partie auta jeśli nigdy nie było glinkowane, no chyba że ta od Magsa sobie poradzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kockodo :)

 

Nie wiem dlaczego wszyscy upierają się przy ScratchX :) Bardziej rozsądne ekonomicznie jest kupić Ultimate Compound Meguiar's jest go o wiele więcej niż Scratcha w tubce a przy ręcznej polerce i tak i tak trzeba się napracować, UC jest niewiele bardziej ścierny niż Scratch co przy manualnym nakładaniu po 1 aplikacji będzie praktycznie niewidoczne. :)

 

Z Cleanera zrezygnowałbym na Twoim miejscu jeżeli dodatkowo zamierzasz użyć Black Hole, który z tego co ma napisane na etykiecie też jest minimalnie ścierny

 

Zestaw OK, duża świadomość wyboru z Twojej strony, oczywiście jest to szkielet do dalszych zabaw o co tak naprawdę wszystkim tu obecnym chodzi:)

 

Miłej zabawy

Łukasz

 

P.S. na początku moich zabaw z Car Detailingiem też kupiłem Scratch X :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za szybkie odpowiedzi, wlasnie te cleanery mi nie pasowaly bo znajac siebie to juz cierpliwosci mi braknie do tego a teraz jeszcze podliczylem wszystko co bym chcial kupic to sie przerazilem wiec zamiast Scratcha chetnie zastosuje Uc zwlaszcze ze jest go wiecej.

Ech fajnie sie kupowalo na stacji benzynowej po jednym produkcie a tu jak przyjdzie zamowic wszystko na raz , do tego cos do szyb,opon, plastikow zewn i wewn to wyplaty zabraknie ;) chyba na raty sie za ten samochod zabiore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pytałem w innym temacie ale bez rezultatu więc próbuje tutaj

Posiadam mleczko do ręcznego polerowania 3M 05990(żółty korek),czy po spolerowaniu auta tym mleczkiem powinienem pokryć jakimś woskiem?Zastanawiam się nad Gold Class Liquid Car Wax ,czy to dobry pomysł?No i czy do tego ręcznego polerowania dobry będzie ręcznik Supreme Shine Microfiber albo Soft Buff Terry Towel ?A może coś innego np.mikrofibra z biedronki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mleczko do ręcznego polerowania 3M 05990(żółty korek),czy po spolerowaniu auta tym mleczkiem powinienem pokryć jakimś woskiem?

 

To mleczko, o ile dobrze wyczytałem, jest politurą z właściwościami czyszczącymi/polerującymi więc po tym musisz zastosować jakiś wosk.

 

Zastanawiam się nad Gold Class Liquid Car Wax ,czy to dobry pomysł?

 

Raczej słaby wosk - lepiej kupić jego mocniejszego brada czyli #16 lub coś innego z gamy np. Colli, PB, CG czy innych wosków w tej klasie cenowej.

 

No i czy do tego ręcznego polerowania dobry będzie ręcznik Supreme Shine Microfiber albo Soft Buff Terry Towel ?A może coś innego np.mikrofibra z biedronki?

 

Pierwsze co wymieniłeś to mikrofibra, drugi ręcznik z froty - zastosowałbym ten pierwszy. Mikrofibra z biedronki ? Hmmm, trzeba by było ją wymacać i zobaczyć co to w ogóle jest, ale oczywiście i takie rzeczy czasami się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakiś aplikator piankowy megsa , temachem itp

Aplikator do ręcznego polerowania mleczkiem 05990 3M?

Mikrofibra niekoniecznie z biedronki,chodziło ogólnie o te tanie z marketów,czasem można trafić dobrą

Łukasz@ a czy pasta Sonax Xtreme Wax 1 była by lepszym wyborem niż te co wymieniłeś?Cena atrakcyjna tylko jak się ma jakościowo do tych droższych,czy warto przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.