Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy można użyc qd+ na auto zakurzone, powiedzmy takie 2-3 dni po umyciu? (gdy nie widze wiekszego brudu) Obawiam sie ze jakies drobinki jednak porysuja lakier... Czy qd lepiej uzywac tylko po myciu auta?

 

2. Czym najlepiej aplikowac apc (poorboys) na kokpit i plastiki? Uzyc aplikatora z mikrofibry i po dluzszej chwili scierac mikrofibrą?

 

Dzięki koledzy za odpowiedzi :-) (o ile będa he)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

proximo,

1. lepiej użyć dustera. ja kiedyś pojechałem UQD po dwu dniowym kurzu przy użyciu MF megsa i porysowałem ładnie dach i maskę.. nie rób tak:)

2.Ja apc psikam w formie piany, wcieram delikatną szczoteczką/ pędzlem i potem wycieram MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy można użyc qd+ na auto zakurzone, powiedzmy takie 2-3 dni po umyciu? (gdy nie widze wiekszego brudu) Obawiam sie ze jakies drobinki jednak porysuja lakier... Czy qd lepiej uzywac tylko po myciu auta?

 

Ja używałem z bardzo puszystym ręcznikiem - nie stwierdziłem jakiś widocznych gołym okiem zarysowań, ale żeby poznać prawdę trzeba by sprawdzić na aucie po kompletnej korekcji.

 

2. Czym najlepiej aplikowac apc (poorboys) na kokpit i plastiki? Uzyc aplikatora z mikrofibry i po dluzszej chwili scierac mikrofibrą?

 

Zależy gdzie. Na twarde plastiki , typu listwy progowe tam gdzie najbardziej brud wchodzi w fakturę plastiku używam szczotki i potem wycieram mikrofibrą. Na miękkich plastikach używam albo gąbki i potem wycieram albo lece na dwie mikrofibry.

Też używam APC poorboys - nie dawaj za dużego stężenia - i wypróbuj gdzieś w niewidocznym miejscu. W seacie na pewno masz ciemne plastiki i nie zdziwiłbym się gdyby na takich zostawiał jakiś jasny nalot. Już miałem kilka razy takie coś ,że psiuknąłem nim na boczek drzwi i po wytarciu widać było jasny zaciek - tak jakby ślad po spływającej kropli (pomimo ,że plastik był jasno szary). Strasznie ciężko było to usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy można użyc qd+ na auto zakurzone, powiedzmy takie 2-3 dni po umyciu? (gdy nie widze wiekszego brudu) Obawiam sie ze jakies drobinki jednak porysuja lakier... Czy qd lepiej uzywac tylko po myciu auta?

 

Ja używałem z bardzo puszystym ręcznikiem - nie stwierdziłem jakiś widocznych gołym okiem zarysowań, ale żeby poznać prawdę trzeba by sprawdzić na aucie po kompletnej korekcji.

 

2. Czym najlepiej aplikowac apc (poorboys) na kokpit i plastiki? Uzyc aplikatora z mikrofibry i po dluzszej chwili scierac mikrofibrą?

 

Zależy gdzie. Na twarde plastiki , typu listwy progowe tam gdzie najbardziej brud wchodzi w fakturę plastiku używam szczotki i potem wycieram mikrofibrą. Na miękkich plastikach używam albo gąbki i potem wycieram albo lece na dwie mikrofibry.

Też używam APC poorboys - nie dawaj za dużego stężenia - i wypróbuj gdzieś w niewidocznym miejscu. W seacie na pewno masz ciemne plastiki i nie zdziwiłbym się gdyby na takich zostawiał jakiś jasny nalot. Już miałem kilka razy takie coś ,że psiuknąłem nim na boczek drzwi i po wytarciu widać było jasny zaciek - tak jakby ślad po spływającej kropli (pomimo ,że plastik był jasno szary). Strasznie ciężko było to usunąć.

 

No nie mów że nalot będzie zostawał ;/ kurcze liczyłem że po umyciu ich apc bedzie lepiej wygladać plastik - żywiej tak ;) Mam ciemno szare plastiki (wiekszość) Tak czy siak dziekuje za odpowiedz i przestroge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

proximo, nie wiem na ile to pomocne, ale u mnie w Seacie Leonie plastki po samym APC są zdecydowanie pozbawione życia, nawet jak stosuje APC w niskim stężeniu 1:15. Dressing jest u mnie niezbędny, inaczej wygląda to jakby wypłowiało od słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ...

:o

licze na rady osób, które korzystały z opisanego przeze mnie sposobu i są w stanie mi powiedzieć "rób tak" albo "nie rób bo to sie mija z celem" :? pozdrawiam

 

 

 

Mowiac wydaje mi sie mialem oczywiscie na mysli "rob tak" . Ale masz racje, moglem

lepiej ubrac mysli w slowa :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przymierzam się do polakierowania całego auta (kolor srebrny), napiszcie proszę których materiałów/producentów użyć żeby było jak najlepiej.. i ile warstw bezbarwnego ;) Biorąc pod uwagę moje dotychczasowe doświadczenia zamierzam materiał zakupić sam, a potem do lakiernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przymierzam się do polakierowania całego auta (kolor srebrny), napiszcie proszę których materiałów/producentów użyć żeby było jak najlepiej.. i ile warstw bezbarwnego Biorąc pod uwagę moje dotychczasowe doświadczenia zamierzam materiał zakupić sam, a potem do lakiernika.

 

To nie jest krótkie pytanie i nie da się na nie krótko odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, który z poniższych produktów jest bardziej polecany dla nowicjusza ?

(będzie on nakładany ręcznie)

 

#1 Collinite no. 476 Super Doublecoat Auto Wax 266ml

#2 Meguiars Professional Paste Wax #16 311 g (mirror glaze)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, która rękawica do mycia lepsza:

Poorboy's Mega Mitt(różowa) czy Meguiar's Microfiber Wash Mitt (biała)??

Ktoś konfrontował? Poorboy'a wygląda zachęcająco.

 

mega mitt to nie rekawica do mycia tylko do scigania kurzu polerowania itp. ma krotkie ale geste wlosie, swietna do kokpitow.

Do mycia jest Chenille Microfiber Wash Mitt pomarńnczowa łlosie w sam raz, dobrej jakości sciągacz, dla mnie trochę za duża ale ja mam małe rączki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.