Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Łukasz, był na forum wątek o UC wadliwym,razem ze zdjeciami. Mój wygląda raczej w porządku,konsystencja jest dość gęsta, bez widocznych grudek czy innych dziwnych rzeczy :/ Więc teoretycznie wszystko jest ok...Nie wiem, może coś źle robie,albo mój Seat ma wybitnie twardy lakier, ale w to wątpie.

 

Ile czasu mniej więcej powinna zająć korekcja połowy maski,ale bez wykończenia ? W sensie ile czasu/przejazdów trzeba mniej więcej wykonać i ile czasu to zajmuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator
uważaj na maszynę

 

Spoko,dbam jak o własną :good: Problem w tym że nie bardzo mam na co zmienić UC. Mam SSR1 ale jest dużo za słabo,to samo Lime Prime :/ Jak pogoda się poprawi to wróce do pracy bo narazie mam przymusową przerwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, był na forum wątek o UC wadliwym,razem ze zdjeciami. Mój wygląda raczej w porządku,konsystencja jest dość gęsta, bez widocznych grudek czy innych dziwnych rzeczy :/ Więc teoretycznie wszystko jest ok...Nie wiem, może coś źle robie,albo mój Seat ma wybitnie twardy lakier, ale w to wątpie.

 

Seat jak to przystało na grupę VAG ma dość twardy lakier.

 

Ile czasu mniej więcej powinna zająć korekcja połowy maski,ale bez wykończenia ?

 

Wszystko zależy jaki jest jej stan, co chcesz uzyskać itp. Generalnie pewnie nie mniej niż 1,5h.

 

uważaj na maszynę :D i zmień uc na coś innego

 

Mariusz, a to on ma pożyczoną DA od Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duragloss 901 jest też 3 razy bardziej skoncentrowany od GC a jest przy tym tańszy.

 

Jak to ? Przecież na stronie jest napisane że dajesz 30 ml na 4-5 litry wody,czyli bardzo poodbnie jak GC.

 

Nawiązując jeszcze raz do tematu to właśnie dorwałem 905 w ręce (wcześniej źle napisałem 901) i na opakowaniu faktycznie jest napisane 1 uncja na 1 galon. Być może Autogeek sprawdzali i wg nich mniejsze stężenie jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkoholu izopropylowego używa się przed nałożeniem LSP, czyli po wszystkich polerowaniach, myciach etc., ma on za zadanie przygotować powierzchnie.

Benzyny ekstrakcyjnej używa się do usunięcia smoły, zazwyczaj myję się później auto, więc mycie usuwa resztki benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie porównywał ktoś scholla s17 z swirlx? ?

wieczorem siadam do auta i się zastanawiam co użyć i na jakim padzie.

po tym pójdzie jeszcze DC1 i #16, a może i DC2 zobaczę ile będę miał czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkoholu izopropylowego używa się przed nałożeniem LSP, czyli po wszystkich polerowaniach, myciach etc., ma on za zadanie przygotować powierzchnie.

 

czyli zamiast cleanera?

 

Po IPA dajesz jeszcze cleaner IPA jest środkiem do usuwania olejków po pastach polerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkoholu izopropylowego używa się przed nałożeniem LSP, czyli po wszystkich polerowaniach, myciach etc., ma on za zadanie przygotować powierzchnie.

 

czyli zamiast cleanera?

 

Po IPA dajesz jeszcze cleaner IPA jest środkiem do usuwania olejków po pastach polerskich.

nox, a po co cleaner po czymś, co czyści i odtłuszcza? :o

 

Kupiłem Novol silicone remover, nada się? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ? Przecież na stronie jest napisane że dajesz 30 ml na 4-5 litry wody,czyli bardzo poodbnie jak GC.

Duragloss Car Wash Concentrate #901 jest bardzo mocno skoncentrowany, ja akurat podałem info z opakowania. Można dużo mniej go lać. Wiele zależy od upodobań do piany, lubrykacji :)

Producenci różnie podają. Na przykład dla szamponu Optimum Car Wash też podają 1oz na galon. Z kolei po rozmowie z Davidem (producent Optimum), dowiedziałem się, że można lać 0.25 - 0.35 oz na galon.

 

czyli 30ml na 13,5l wody. Ja dzisiaj będe mył auto tym szamponem to zdam relacje jak się spisze szampon DG #901 zmieszany z wodą w tych proporcjach

3 galony to 11,35 litra, nie 13,5 ;)

 

Nawiązując jeszcze raz do tematu to właśnie dorwałem 905 w ręce (wcześniej źle napisałem 901)

To jest ten sam szampon, tylko mini wersję 30ml nazwali #905, Galon #902, a 0,5litra #901 :) Takie oznaczenia przyjął Duragloss, ale to jeden i ten sam szampon.

 

Jeśli już mowa o szamponie Duragloss Car Wash Concentrate, to jest on na bazie wody, więc jest bezpieczny dla wosku i nie drażni skóry, w przeciwieństwie do szamponów alkalicznych.

 

Przygotuję jakąś ofertę dla użytkowników forum galonowej wersji szamponu Duragloss. Myślę, że 125zł za galon (3,78 litra) będzie dobrze :-] Po przeliczeniu wychodzi 16,5zł za butelkę 0,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nox, a po co cleaner po czymś, co czyści i odtłuszcza? :o

 

Bo cleaner nie ma zadania jedynie oczyszczać większość cleanerów nadaje ten ostateczny blask :) nie mówiąc że wiele z nim zawiera mniej lub więcej odżywek a dopiero potem wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Są po prostu dwie szkoły,jedna mówi o użyciu cleanera przed woskiem,druga o przetarciu IPA przed woskiem. Na perfekcyjnie przygotowanej nawierzchni różnica prawdopodobnie niedostrzegalna, ale im dalej od tej perfekcji tym cleaner da lepszy wygląd wygląd ze względu na zawartość różnych olejków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej dyskusji trzymam stronę JJ - alkohol izopropylowy przede wszystkim odtłuszcza czyszczoną powierzchnię. Zatem - na logikę - stosuje się go po to żeby usunąć z lakieru resztki past polerskich tudzież cleaner'ów. Odtłuszczanie lakieru izopropanolem tylko po to żeby zaraz potem użyć cleaner'a jest - moim zdaniem - trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy bez sensu. Cleanery często mają właściwości glaze'ujące więc oprócz tego ,że mamy przygotowaną powierzchnię pod wosk, to daje nam jeszcze jakieś 2% efektu oraz ostateczne wygładzenie podłoża.

Nie zapominajcie ,że niektóre woski te bardziej naturalne dużo lepiej trzymają po cleanerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.