Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Łukasz, źle mnie zrozumiałeś, ja nie mam doświadczenia w myciu GC, Sugerowałem się jedynie tym co podaje producent.... 30 ml na 4 l wody... z prostych matematycznych obliczeń wynika, że nie starczy korzystam z 10l wiadra) ;) no chyba że ty wprowadziłeś własne dawkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, źle mnie zrozumiałeś, ja nie mam doświadczenia w myciu GC, Sugerowałem się jedynie tym co podaje producent.... 30 ml na 4 l wody... z prostych matematycznych obliczeń wynika, że nie starczy korzystam z 10l wiadra) ;) no chyba że ty wprowadziłeś własne dawkowanie?

 

Generalnie jakoś do tej pory używałem 1 nakrętkę (no może 1,5) na wiadro (nie wiem ile l). Szampon przy takim dawkowaniu starczy na pewno na 20 razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie stężenie jest wystarczające, a podejrzewam, że jest skoro z takiego korzystasz i nie ma sensu dawać więcej to wydaje mi się że GC jest godny uwagi (tzn zawsze był godny uwagi ;D chodzi mi tutaj raczej o to że przy takich ograniczeniach cenowych jak wymieniłem wcześniej, rzeczywiście warto go wziąć pod uwagę korzystając z twojego sposobu dawkowania) :kox:

 

kabul, mówimy cały czas o butelce 0,5l więc myślę, że Łukasz także wziął pod uwagę butelkę 0,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uri90, na auto wielkości focusa 8 litrów roztworu szamponuy to minimum, na to minimum musisz dać 45ml GC, inaczej wolał bym wziąć na przykład sonaxa choć w sumie na jedno wyjdzie,

ja wyblałem shampo plus i jestem z niego dość zadowolony , ale opakowanie to 3,8 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku lałem wg. uznania czyli 2 nakrętki z małej butli na 10L poza tym wiele się pisało wtedy na forum żeby GC był w małym stężeniu.. Byłem strasznie nie zadowolony - kiepsko domywał, poślizg bez szału a co najbardziej mnie denerwowało to to ,że strasznie mnie ręce piekły po myciu.

Po zapoznaniu się z dokładnym dawkowaniem nalałem wg. zaleceń producenta i wszystkie niedogodności znikły...razem z szamponem z butelki który schodził bardzo szybko. Przy mocniejszym roztworze o dziwo wosk zaczął przeżywać drugą młodość tak jakbym go w końcu dobrze odżywił tym szamponem.

 

Suma sumarum zakupiłem Poorboys SS&S który jest 3 razy bardziej skoncentrowany a przy tym tańszy i dużo bardziej mi pasuje.

 

EDIT:

 

ja wyblałem shampo plus i jestem z niego dość zadowolony , ale opakowanie to 3,8 litra

 

Pod względem koncentracji jest tak samo jak w przypadku GC. Nie pamiętam ile kosztował galonowy GC ale chyba więcej od S+ więc się go bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm, moj focus to kombiak w dodatku... zresztą i tak korzystam z 10 l wiadra wiec mam ok 8 l zupki i jest ok ;D po tym co piszecie to sam juz nie wiem co myśleć. chyba wybrałbym nigrina ale nie ma go na alledrogo obecnie więc chyba wybiorę sonaxa- zwykłego bez pseudo wosku... nie kupię w granicach opisanych wyżej (20-30 zł) szamponu, który nie zmyje mi wosku ale i tak jak pisałem wcześniej mam zamiar dosyć często woskować auto. Dzięki za wszystkie odpowiedzi były bardzo pomocne :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pierwszy raz umylem szmponem Tenzi neutro - do mycia recznego pH9 - jest strasznie gesty jak zel, trudno go bylo z butelki wylac, piana niezla, poslizg przyzwoity, zapach slaby - tzn malo intensywny. Nie wiem jak wplywa na wosk bo nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś z was kiedyś SMARTWAX SMARTCARWASH. Cena przyzwoita, producent podaje że ph neutralne więc z woskiem nie powinien się gryźć. Ja właśnie zamówiłem i ciekaw jestem czy się sprawdzi. Wcześniej używałem GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, co do szamponu duraglossu to nie patrz co jest napisane. Uzywam go i dwie nakrętki na 8-9l w zupełności wystarczą. Pad nie może być zalepiony, powinieneś widzieć pojedyncze "komórki". Tak głoszą na DW. Jest tam wątek o primingu pada itd. jak chcesz wiedzieć przed dzisiejszą robotą to napisz do Juliana lub nOx-a, będziesz miał pewną wiadomość, bez rozterek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duragloss 901 jest też 3 razy bardziej skoncentrowany od GC a jest przy tym tańszy.

 

Jak to ? Przecież na stronie jest napisane że dajesz 30 ml na 4-5 litry wody,czyli bardzo poodbnie jak GC.

 

Na autogeeku podają ,że 1 uncja na 3 galony wody.

 

czyli 30ml na 13,5l wody. Ja dzisiaj będe mył auto tym szamponem to zdam relacje jak się spisze szampon DG #901 zmieszany z wodą w tych proporcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cholera, mam wrażenie że mój UC jest naprawdę trefny jakiś. Na pomarańczowym padzie 3M ( cutting) nie jestem w stanie ściągnąć średnio głębokich rys, nawet na 6 biegu maszyny i dużym nacisku na maszyne :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że APC od Megs-a to koncentrat, nadający się do mycia niemal wszystkiego.

 

Moje pytanie brzmi. Jak najlepiej rozcieńczyć z wodą (jakie proporcje: ile wody, ile koncentratu) żeby wyczyścić środek samochodu (tapicerka, wewnętrzne plastiki). Jakie macie sprawdzone proporcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, mam wrażenie że mój UC jest naprawdę trefny jakiś. Na pomarańczowym padzie 3M ( cutting) nie jestem w stanie ściągnąć średnio głębokich rys, nawet na 6 biegu maszyny i dużym nacisku na maszyne :wallbash:

 

Piotrek, czy czasem nie miałeś takiej sytuacji, że butelka od nowości była mocno nabuzowana i jakby było w niej za dużo powietrza ? W tamtym roku Megs wypuścił partię wadliwych UC więc może coś Ci się trafiło. Sama konsystencja UC wyglądała jak zważona śmietana.

 

Gdzie mieszkasz w tej Warszawie ? Jakby w miarę sensownie to byśmy się skumali to bym rzucił okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.