Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli trochę pasty na watkę i polerować a potem trochę na szmatkę (czy MF) i polerować? Resztę wytrzeć MF bez wody czy na sucho? Niby pierdołki ale i to można zepsuć. Jak nie wyjdzie na radiu to strach pomyśleć o karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam wosku na lato który pomoże mi uzyskać możliwie największą głębie na zielonym i morskim lakierze ( autko ze zdjęcia ) zastanawiam się między Natty's' Red, Blue lub DoDo Rain Forest, który możecie polecić i czy żaden z nich nie pogryzie się z SRP? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze krótkie pytanko: zamówiłem taki zestaw jak poniżej choć na początek zakładałem niższą kwotę :o

1. glinka SHOWCARSHINE CLAY BAR LIGHT

2. szampon AG + cleaner Auto Glym SRP

3. wosk POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE

jako że już brak środków na coś do rys a posiadam jeszcze trochę formula 1 scratch out

http://www.formula1.com.pl/index.php?It ... &task=prod

czy jest sens używać tego środka po glinkowaniu czy sobie go już odpuścić i przejść od razu do SRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia:Ford ma dość twardy lakier i nawet zarysowania które wydaja się drobne trzeba potraktować chociaż UC na co najmniej PP. SRP nakładane maszynowo co najmniej 3 warstwami sporo zamaskuje. Ręcznie- katorga...

Biala glinka jest licha -kruszy sie w mgnieniu oka. Być może jest to wina lubrykantu( użyłem szamponu nigrina z wodą). Musze sprawdzić teraz na szamponie AG bo takowy tez posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, trochę poczytałem ale jest tu postów od groma i ciężko się połapać we wszystkim.

Chciałbym odnowić trochę lakier w moim samochodzie, ma delikatne rysy i brak połysku. Jest to czarny passat z 2001 roku.

Czy dobrze sie przymierzam jeżeli chodzi o kolejność zabiegów i co wybrać?

- mycie z szamponem (jaki szampon jeszcze będę studiował forum)

- glinkowanie (tu równiez bede jeszcze szukał jaki model konkretnie glinki)

- ScratchX 2.0

- cleaner-a Poorboy's Professional Polish czy Dodo Lime Prime Lite ?

- Black hole

- meguiras16 czy Dodo Juice PurpleHaze?

Czy dobrze kombinuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

kockodo jak najbardziej ok tylko ja zamieniłbym scratch 2.0 na pastę ultimate compound, ssr 2, lub inna o tej samej agresywności.

 

Scratch 2.0 jest to dobra pasta ale ma jedną wadę jest jej mało ;) i szkoda robić nią całe auto, w tej cenie bedziesz miał środki o 2 razy większej pojemności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie, będę przymierzał się do odnowy lakieru - gdzie kupić kosmetyki (oczywiście pokroju Megs, Dodo, Colli) żeby wyszło tanio?

Mam do wyboru:

- USA paczka od znajomego

- jakiś sklep z Anglii

- Polska

 

To będzie cały zestaw do odnowy, pady, woski - wszystko co standardowo forumowicz powinien mieć ;)

Nie wiem do jakiej kwoty ale pewnie do 500 - 600zł to raczej max, choć jak wystarczy to i za 300 ;)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scratch 2.0 jest to dobra pasta ale ma jedną wadę jest jej mało

 

Z całym szacunkiem, nie zgodzę się ;)

Mi jedno opakowanie wystarczyło na 3 auta średniej wielkości. Z drugiej strony ciekawe, jak definiujesz pojęcie 'mało' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy zdarza Wam się że po użyciu wosków naturalnych auto przyciąga mocno kurz ?

 

Mam wrażenie że troche dałem ciała wczoraj, i nie spolerowałem jeszcze raz po drugiej warstwie Purple Haze'a,auto jest dzisiaj całe w kurze. Myśle że wosk się spocił i kurz osiadł na tej warstwie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.