Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

QD+ nie jest polecany jako drying agent.

 

Właśnie nie pamiętam do końca, ale ostatnio z Krzyskiem (kanar) rozmawialiśmy na spocie na ten temat i chyba a propo QD+ razem uznaliśmy, że bardziej można by go podpiąć pod Quik Wax - Krzysiek dobrze to kojarzę, bo tych produktów na szybko przejrzeliśmy w skrzynce trochę i coś mogło mi się pomieszać ?

 

 

Tak, QD+ to detailer z woskiem, coś takiego pomiędzy, całkiem fajna rzecz żeby przygotować auto na szybko i mieć jakąś ochronę. Aplikacja szybka jak w przypadku QD + ochrona lakieru. Na mokro raczej nie stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.i

Wczoraj myjąc autko zdjąłem jeden z kołpaków i co mnie przeraziło to żółty nalot na rancie felgi... No i to, że po umyciu i wyschnięciu felga jest "siwa" .? Co zrobić, by ta felga była piękna - czarna... Chce kupić takie kołpaczki nowe (póki co nie stać mnie na alu), mniejwięcej takie:

renault_flash_czarno_srebrne2.jpg i nie chciałbym, żeby między "żeberkami.?" było widać siwe felgi, jak już to ładne czarne... ;)

Jak to zrobić.? Nie wchodzi w gre malowanie... Niewiem, czy ich nie umyć, wyglinkować, potraktować AG SRP i wosk jakiś nałożyć - dało by to jakie kolwiek rezultaty.? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj, wyglinkuj, nałóż AG SPR i przekaż jakie rezultaty uzyskałeś.

 

[ Dodano: 15 Marzec 2010, 07:57 ]

A swoją droga, siwy to tez ładny kolor, zobacz na przykład na włosy takiego Einsteina.

W czarnych nie wyglądał by za dobrze.

 

A poważnie, to spróbuj je potraktować gliinką i jakimś cleanerem, bo skoro one były od nowości czarne, to musiała osiąść na nich jakaś warstwa czegoś, że zrobiły sie siwe, tym bardziej iż pod kołpakami nie mają możliwości płowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban, a spróbowałeś psiknac QD na te felgi? Zobacz co się dzieje pod wpływem wody, jaki kolor się uzyskuje pod powierzchnia QD na mokro

 

[ Dodano: 16 Marzec 2010, 13:13 ]

Aro, co do Meg'sa, to dla mnie ten rozmiar (170mm) jest taki trochę duży.

 

Ja używam Urbana 150mm o grubości 25 i uważam, że są dość dobre. Wytrzymały mi juz kilka prań (po każdym polerowaniu je biorę do domu, piore Ludwikiem ręcznie i na kaloryfer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupić glinkę do lakieru SHOWCARSHINE CLAY BAR tylko zastanawiam się czy tą fioletową czy białą. przypuszczam że auto nigdy nie było glinkowane więc wypadałoby agresywną. z kolei lakier to czarna perła i znalazłem na forum że może powodować jakieś ślady. jeśli to ma jakieś znaczenie to będzie to moje pierwsze glinkowanie. doradźcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj polerowałem szybkę od radia w samochodzie i niestety pozostały koliste ryski. Używałem APP 01 (taki miałem tylko) na watce . CZy powodem jest wata czy za agresywny srodek do polerowania a może za miękki ten plastyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja zapytam o poradę. Ojciec pare dni temu odebrał auto od lakiernika (malowany błotnik) niestety specjaliści postanowili zrobić polerkę, po której zostało pełno hologramów. Co z tym zrobić ? nie mam maszyny, jakieś środki ręcznej aplikacji zatuszują/usuną hologramy ? Lakier brilliant black pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolargol:

To, że auto nie było nigdy glinkowane, nie oznacza, że musisz sięgać od razu po agresywną glinkę. Jeśli masz możliwość wykonaj test, aby sprawdzić jak bardzo potrzebne jest glinkowanie: Umyj auto, następnie ręką zawiniętą w woreczek foliowy przejedź po mokrym lakierze. Wyczujesz wszystko, co trzyma się lakieru i wtedy będziesz mógł podjąć decyzję jaką glinkę wybrać. Ja niemniej jednak skłaniałbym się ku tej łagodniejszej glince.

 

keram6:

Czy to była zwykła wata higieniczna?

 

playman:

Hologramy to na szczęście płytkie uszkodzenia lakieru, które nie wymagają wielkiej interwencji. Może koledzy wypowiedzą się na temat UC od Megsa, myślę, że to mogłoby pomóc (Ewentualnie ScratchX 2.0 który polecam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.