Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując ceny to APC Poorboys jest dwa razy drozszy od Megsa (cena za 1 galon), ciekawe czy to się przekłada na jakość.

 

http://www.poorboysworld.com/bio-degradable.htm

http://www.meguiarsdirect.com/product_d ... MEG+D10101

 

Mam na myśli to czy Ktoś korzystał z obu i czy z któregoś był bardziej zadowolony.

 

Ja używam APC od Meguiars oraz Autosmart G101. Oba są świetne, G101 skuteczniejszy przy tych samych stężeniach co Megs. Idealnie sprawuje się do mycia nadkoli, wnęk drzwi i zawiasów.

Natomiast Meguiars wydaje mi się lepszym wyborem jeżeli chodzi o czyszczenie plastików wewn. jak i zewn - po prostu ma w miare fajny zapach, w przeciwieństwie do G101 który wali chemią. Po za tym Megs lepiej się pieni co uważam jako zaletę podczas prania tapicerki.

Na dzień dzisiejszy Megs APC używam w środku, APC Autosmart G101 na zewnątrz

APC od Poorboys nie testowałem więc się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Porównując ceny to APC Poorboys jest dwa razy drozszy od Megsa (cena za 1 galon), ciekawe czy to się przekłada na jakość.

 

http://www.poorboysworld.com/bio-degradable.htm

http://www.meguiarsdirect.com/product_d ... MEG+D10101

 

Mam na myśli to czy Ktoś korzystał z obu i czy z któregoś był bardziej zadowolony.

 

To ceny US, w PL cena APC Poorboy's 1 galon będzie trochę wyższa niż Megsa, za to działa się w mniejszych stężeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie, samochód wypolerowany nawoskowany (smartwax concourse) po 4 dniach trochę się okurzył ale żaden grubszy brud. Mam go teraz umyć czy użyć quickdetailera ? Jeśli quickdetailer to czy spróbować z fibrą max puszytą od CG której używam do polerowania wosku czy wystarczy fibra z normalnym włosiem ? Nie chcę żadnych swirlsów sobie narobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie, samochód wypolerowany nawoskowany (smartwax concourse) po 4 dniach trochę się okurzył ale żaden grubszy brud. Mam go teraz umyć czy użyć quickdetailera ? Jeśli quickdetailer to czy spróbować z fibrą max puszytą od CG której używam do polerowania wosku czy wystarczy fibra z normalnym włosiem ? Nie chcę żadnych swirlsów sobie narobić...

 

Ja bym podjechał na bezdotyk i przez ok. 4 min opłukał a później osuszył przy pomocy detailera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie, samochód wypolerowany nawoskowany (smartwax concourse) po 4 dniach trochę się okurzył ale żaden grubszy brud. Mam go teraz umyć czy użyć quickdetailera ? Jeśli quickdetailer to czy spróbować z fibrą max puszytą od CG której używam do polerowania wosku czy wystarczy fibra z normalnym włosiem ? Nie chcę żadnych swirlsów sobie narobić...

 

Ja bym podjechał na bezdotyk i przez ok. 4 min opłukał a później osuszył przy pomocy detailera.

 

nox swego czasu pisał że bezdotyk nie działa super na wosk na samochodzie chyba że chodziło o program mycia a tutaj to bym sobie po prostu demineralizowaną opłukał samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba może trochę nie do końca dobrze to ujął - chodzi o to, że bierzesz po myciu detailer, psikasz na lakier i wycierasz jedną stroną mikrofibry, a drugą osuszasz do końca - jeżeli chcesz to zrobić po umyciu na myjni bezdotykowej to mimo wszystko musisz robić to bardzo delikatnie i ostrożnie, bo takie mycie nie usuwa do końca warstwy brudu, a to może narobić trochę szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem ale mi się rozchodzi o to, czy detailerem psikamy na mokry czy na suchy lakier (po opłukaniu auta demineralką na myjni samoobsługowej)?

Możesz to zrobić na oba sposoby. Psikanie na mokry lakier ma tą zaletę, że QD działa trochę jak osuszacz i ułatwia/przyspiesza wytarcie do sucha. Poza tym - jeśli na lakierze został jakiś "paproch" - użycie QD podczas wycierania zmniejsza ryzyko powstania zarysowań. Psikanie na suchy lakier da może lepszy efekt wizualny i "doczyści" lakier bo i stężenie QD będzie większe. Ja generalnie patentu "mokrego" używam w sezonie jesienno-zimowym kiedy zależy mi na szybkim wytarciu auta do sucha. Normalnie używam QD na "sucho". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki to detailer - niektóre są świetnymi drying agentami. Ja używam do tego PB Spray & Gloss i psikam w trakcie osuszania. Można psikać dowolnie - albo na całkiem mokre auto i wycierać albo tak jak ja zazwyczaj to robię, tzn. najpierw wycieram z grubsza ręcznikiem waflowym (zostają takie mikro kropelki) a następnie psikam na element i wycieram puszystą mikrofibrą.

 

Z detailerów co tak działają są jeszcze Dodo Time to dry, CG pro detailer oraz jeszcze kilka innych pewnie. Co ciekawe np. QD+ nie jest polecany jako drying agent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD+ nie jest polecany jako drying agent.

 

Właśnie nie pamiętam do końca, ale ostatnio z Krzyskiem (kanar) rozmawialiśmy na spocie na ten temat i chyba a propo QD+ razem uznaliśmy, że bardziej można by go podpiąć pod Quik Wax - Krzysiek dobrze to kojarzę, bo tych produktów na szybko przejrzeliśmy w skrzynce trochę i coś mogło mi się pomieszać ?

 

chodzi mi o CG pro bo takowy zakupiłem...

 

Będzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie pamiętam do końca, ale ostatnio z Krzyskiem (kanar) rozmawialiśmy na spocie na ten temat i chyba a propo QD+ razem uznaliśmy, że bardziej można by go podpiąć pod Quik Wax - Krzysiek dobrze to kojarzę, bo tych produktów na szybko przejrzeliśmy w skrzynce trochę i coś mogło mi się pomieszać ?

 

QD+ jest jednak detailerem tyle ,że jako jedyny z oferty PB daje jakieś zabezpieczenie. Spokojnie go można używać na lekko zakurzony samochód czy punktowo do usunięcia delikatnych zabrudzeń.

Kiedyś byłem bardzo anty quick detailerom bo bałem się używać ich na właśnie lekko zakurzone auto a używanie na czyste miało się dla mnie z celem. Ostatnio się przełamałem i zakupiłem QD+ i S&G i codziennie przelatuję całe auto(oczywiście przy obecnej pogodzie jak nie pada). Nowych rys nie stwierdziłem i zakochałem się w quick detailerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.