Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

SRP nakładałem na kilka sposobów, jednak muszę przyznać, że najlepiej nakładało mi się go maszynowo, ponieważ schodziło najmniej produktu i odniosłem wrażenie, że został bardziej równomiernie nałożony w stosunku do ręcznych aplikatorów :) Jak nie ma maszyny to tylko i wyłącznie żółty aplikator megsa, jak dla mnie mikrofibra stanowczo za dużo go wchłania ;)

 

A teraz moje pytania :P

Czy używając UC, SX bądź produktów SSR zwilżacie pady przed pracą czy też lecicie 'na sucho'? Z tego co widziałem na filmikach to np. Junkman w "slow cut" technique używa QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używając UC, SX bądź produktów SSR zwilżacie pady przed pracą czy też lecicie 'na sucho'? Z tego co widziałem na filmikach to np. Junkman w "slow cut" technique używa QD?

 

Czasami tak, czasami nie - zależy od sytuacji. Można sobie psiknąć od czasu do czasu np. na początku po to, aby pad nie był suchy i "twardy" - ułatwia to trochę początek. W czasie pracy też można się wspomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim srodkiem (QD) utrzymujemy w dobrej kondycji powierzchnie zabezpieczona sealantem PB PWS - chodzi mi o okres pomiedzy kolejnym nalozeniem - czy moze to byc np PB QD+ ? On zawiera carnaube czy to nie bedzie problem? Moze lepiej TechWax w sprayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ramach testu nałożyłem EX, i do jego odswieżania uzywałem już wszytkiego czyli Spray & Gloss, QD+, QW+. Nic śię nie gryzło, wręcz przeciwnie. Z tym AIO polish with sealant jeszcze nie pracowałem, ale na pewnno nie będzie żadnego problemu.

Odnośnie w/w detailerów Spray & Gloss da ci największy połysk, QD + da mniejszy połysk troche większą głębię. QW+ to fajny wosk w sprayu, nałożenie na auto zajęło mi 5 minut (oprysk bezposrednio na auto, rozprowadzenie fibrą, po nałożeniu na całe auto lekko przeschło i wytarłem fibrą) i auto kropelkuje juz jakos 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z mojego doświadczenia wynika ze ciężko całkowicie usunać wosk glinką, nawet po wielokrotnym użyciu na danym fragmencie mamy wyraźnie kropelkowanie. Użycie cleanera,mocnego roztworou szamponu czy piany będzie IMO efektywniejsze a napewno dużo szybsze.

 

Z resztą nie jest to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika ze ciężko całkowicie usunać wosk glinką, nawet po wielokrotnym użyciu na danym fragmencie mamy wyraźnie kropelkowanie.

 

Jak używasz do glinki lubrykantu w postaci QD to na pewno będzie kropelkowanie.

 

Użycie cleanera,mocnego roztworou szamponu czy piany będzie IMO efektywniejsze a napewno dużo szybsze.

 

Cleanera i piany tak, ale mocny szampon ... raczej marny pomysł.

Poza tym ostra piana poza zmywaniem wosku działa też niezbyt dobrze na plastki więc też to warto wziąć pod uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jak używasz do glinki lubrykantu w postaci QD to na pewno będzie kropelkowanie.

 

Sama woda, ew. woda z szamponem.

 

Cleanera i piany tak, ale mocny szampon ... raczej marny pomysł.

Poza tym ostra piana poza zmywaniem wosku działa też niezbyt dobrze na plastki więc też to warto wziąć pod uwagę

 

Ja nie zaobserwowałem żadnej degradacji moich plastików mimo stosowania takich metod, ale wiadomo że w innym przypadku może być inaczej.

 

W każdym razie,co kto lubi, byleby było skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oto listwy okienne

ih4gsz.jpg

Standardowo były bardziej matowe (przynajmniej odkąd mam ten samochód). Za początku mojej zabawy detailerskiej machnąłem je (może bez sensu) pastą sonax do chromu, bo zauważyłem, że daje to świetny, błyszczący połysk :) Teraz czytam, żeby nie stosować na lakierowanych powierzchniach, niby dlaczego?

 

Aktualnie chciałbym odnowić tę czerń, bo trochę wyblakła. Czy można bez problemu machnąć te listwy SwirlX polerką DA? Miał ktoś z podobnymi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie APC - Poorboy's czy Megs, które kupić?

Potrzebuję bardziej do stosowania przy myciu plastików, ewentualnie do umycia auta po zimie (zamiast aktywnej piany), doprowadzenia zawiasów i komory silnika do porządku. Nie przywiązuje uwagi do czyszczenia materiałów/tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując ceny to APC Poorboys jest dwa razy drozszy od Megsa (cena za 1 galon), ciekawe czy to się przekłada na jakość.

 

http://www.poorboysworld.com/bio-degradable.htm

http://www.meguiarsdirect.com/product_d ... MEG+D10101

 

Mam na myśli to czy Ktoś korzystał z obu i czy z któregoś był bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.