Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

filtr oleju + paliwa (jak masz diesla)

Ja tam bym jeszcze kabinowy sobie wymienił:)

Wolę wymieniać kabinowy co roku, tak na wszelki wypadek, wydatek żaden a przynajmniej zawsze nawiewy ładnie działają i nic nie paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zależy, ale większość producentów zaleca filtr oleju oczywiście przy każdej wymianie oleju, filtr paliwa co drugą wymianę oleju (lub 30 tyś) w przypadku diesla, co czwartą wymianę oleju (lub 60 tyś) w przypadku benzyny.

 

Z filtrami paliwa sporo też zależy na jakich stacjach się tankuje, generalnie trzeba starać się unikać syfu :)

 

Filtr powietrza wymieniasz niezależnie od filtra oleju - jeśli jeździsz po mocno kurzących się drogach (brak asfaltu itd.) to bardzo szybko się zawali. Więc właściwie to należałoby tam rzucić okiem co jakiś czas i zobaczyć, czy już czas na wymianę.

 

Kabinowy rzeczywiście warto co roku, szczególnie te z aktywnym węglem (ma dosyć krótki okres przydatności, że tak to określę), poza tym warto wymienić filtr po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie kupując oryginalny fordowski węglowy jest całe 10zł droższy od zwykłego :D A jednak pochłanianie smrodów przez węglowy IMHO znacznie lepsze. Szkoda tylko, że tak upierdliwe jest zdejmowanie podszybia, żeby dostać się do filtra, ale to już offtop nam się robi, więc koniec tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to różnica wynosiła około 60zł :/ Panowie pytanie mam, 2 samochody (octavia w dieslu i fabia w benzynie) stały ponad pół roku nieruszane pod chmurką, czy można je odpalić (po naładowaniu akumulatora oczywiście) czy wcześniej trzeba coś im zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr oleju nalezy bezwzglednie wymienic przy kazdej wymianie oleju! Filtr powietrza zmieniam zwykle przy wymianie oleju lub czesciej w zaleznosci od stopnia zabrudzenia. Kabinowy srednio co pol roku. Na filtrach nie ma co oszczedzac.

 

Co do odpalania po polrocznej przerwie to ja bym lekko przelal olejem (100ml) z gory, a potem po kilku kilometrach go wymienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie apropos odśnieżania auta - czym odśnieżać, żeby nie porysować? Oto jest pytanie :-] bo chyba zwykłą szczota nie wchodzi w grę.

jest o tym osobny temat choć pewnie od dawna nie używany :) ja preferuję szczotkę z naturalnego miękkiego włosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbym nawet że są daremne...

 

i tu sie myslisz i to grubo!!

 

sawa eskimo s3 zbiera bardzo dobre opinie na wielu forach motoryzacyjnych... a takze zbiera dobre opinie na tych serwisach oponiarskich w komentarzach

 

(i wlasnie zdecydowalem sie je tylko dlatego kupic rok temu po komentarzach z serwisow oponiarskich, z forum audi a4, oraz jeszcze czegos tam) i jak te sie zuzyja to na pewno kupie dokladnie takie same, jak nie bede mial kasy na ultragrip 7

 

rok temu sawy mieli w biedronce w doobrej cenie, świerzutkie z 2009

 

moze w tym roku tez bedą

 

 

ja mam te opony w audi a4 i ojciec ma w audi a4 nokiany wrg2 i powiem, ze porownujac te dwie opony, wydaje mi sie ze sawy lepiej sie sprawują... nawet w takich rzeczach jak wyjazd z zaśnierzonego parkingu gdzie nokiany wiecej mieliły a czasami sie kopały to sawy jak najbardziej dawały rade.

 

szefowa ktora ma pensjonat w gorach i przez caly rok tam jezdzi, takze w zime i musi wjezdzac w ciezkie tereny czasami, strasznie zachwalała eskimo s3 bo sam jej kupowalem do renault kangoo z roku 2009

 

ludzie polecaja takze ultragrip 7... ale jest to juz drozsza opona... na niej nie jezdzilem

 

jak dla mnie ranking z tych 3 wyglada nastepujaco

 

ultragrip 7

eskimo s3

wrg2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1chal, zapoznaj się z testami wykonanymi przez ADAC wtedy się wypowiadaj... gdybym miał polegać na opiniach na forach internetowych, jeździłbym Tikaczem a w lakier wsmarowywałbym margarynę ;)

lakikwap, jaka opona i jaki budżet?

 

[ Dodano: 16 Październik 2010, 21:00 ]

aha, żeby nie było, na Sawach latałem (nie pamiętam czy to akurat ten model) i nawet nie umywają się do Winterhawk 2, które ojciec ma w tejże chwili...

także między Sawa a Firestone - 0:1

 

[ Dodano: 16 Październik 2010, 21:06 ]

zapraszam do lektury...

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Najle ... caid=1b12d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał polegać na opiniach na forach internetowych, jeździłbym Tikaczem a w lakier wsmarowywałbym margarynę

:lol::lol::lol:

 

Tego typu wynalazków nie polecam (zgodnie z tym co powiedział Scrabit).

Moge powiedzieć że Nokiany i Fuldy sprawują się bardzo dobrze.

Jak wyżej , jaki budżet i jaki rozmiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał polegać na opiniach na forach internetowych, jeździłbym Tikaczem a w lakier wsmarowywałbym margarynę

:lol::lol::lol:

 

Tego typu wynalazków nie polecam.

Moge powiedzieć że Nokiany i Fuldy sprawują się bardzo dobrze.

Jak wyżej , jaki budżet i jaki rozmiar ?

toż mówię że do opinii na poszczególnych forach podchodzę z przymrużeniem oka... inaczej szybko bym się przejechał.

 

[ Dodano: 16 Październik 2010, 21:46 ]

ja z kolei polecam (opon na których miałem okazje jeździć) Vredestein Snowtrac 3 oraz Goodyear UltraGrip 7+

teraz zakupiłem Fulda Kristall Montero 3 także kolejna opona do sprawdzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak mowia poprzednicy, niestety firestone wypada w zimowych bardzo slabo, szkoda i dziwne bo to koncern birdgestone, sava takze w zimowkach trafia na koniec listy razem z firestone, obie lepsze sa za to od jakiej kolwiek chinskiej, nawet pirelli wypadaja blado. Z polecanych to goodyear, dunlop, fulda ostatnio takze vredestein potem continental, hankook, uniroyal, semperit, kumho, a na koniec firestone, pirelli, sava, gisalved itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jezeli sie sugerujesz lekturami na wp.pl to pozdrawiam bardzo mocno

 

i tyle w temacie :)

 

i nie mowie tu o tym ze sawa najlepsza itd...tylko ogolnie na temat testów na tej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.