Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos jest w stanie odpowiedziec na moje pytania? Jeden z uzytkownikow prosil o podanie info na temat auta ( silnik, rok produkcji, marka) ktore podalem i nadal nie ma odpowiedzi. Podalem kokretny przypadek. Nadmienie ze zalezy mi na czasie poniewaz zbliza sie wymiana i chcialbym miec jakies odniesienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bardzo chętnie podyskutuje dlaczego rok, wiek, przebieg miałby mieć wpływ na zalanie półsyntetyka czy syntetyka zamiast minerala.

Jak auto bierze olej na mineralu to na syntetyku też będzie bral ;) Jak nie bierze na mineralu to na syntetyku tez nie będzie brał. A jak się okaże, że po zmianie z minerala na syntetyk zaczyna brać olej to znaczy, że silnik trup i przydałby mu się kapitalny remont. Wlewanie minerala to tylko pudrowanie syfa. Co innego jak kogoś nie stać.

Mariusz, czekam aż za 5-10 lat i przebiegu 200-300 tys zaczniesz wlewać do Mki minerał, bo "już czas". :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Motul] Jak się silnik na nim zachowuje w zimie/niskich temperaturach w porównaniu do poprzedniego Castrola?

 

zmienialem wiosna zatem uroki zimy mam przed soba ale zanim zmienilem spedzilem kilka godzin

szukajac informacji, moze nie z obawy ale bardziej z ciekawosci

natrafilem w necie na sfilmowany test (zdaje sie ze jacys rosjanie robili) w arktycznych temaperaturach

i Motul ktorym chesz zalac silnik byl bardziej plynny niz wspomniany Castrol co wewnatrz silnika

przelozy sie na mniejsze opory przy rozruchu i szybsze dotarcie oleju kanalami we wszystkie zakatki silnika

wymieniaj, bedziesz zadowolony : )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neclocus, jeśli miałeś na myśli ten film:

 

To wyniki są inne (od najlepszego do najgorszych)

1) Motul 300V 5W-40

2) Ravenol VSi 5W-40

3) Castrol Magnatec 5W-40

4) Statoil Lazerway 5W-40 C3

5) Valvoline Maxlife Synthetic 5W-40

6) Chevron Delo 400 Synthetic 5W-40 and Motul 8100 X-cess 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się silnik na nim zachowuje w zimie/niskich temperaturach w porównaniu do poprzedniego Castrola?

Ja mam porównanie, ale półsyntetyków, Castrol'a 10W40 i Motula 10W40. Na Castrolu było słychać popychacze zaraz po odpaleniu, kilkanaście sekund, ale było, a na Motulu nie ma czegoś takiego. Silnik od momentu rozruchu pracuje jednakowo cicho, ciszej niż na Castrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również polecam chłopaków z pro-choice.pl. Fachowe doradztwo, konkurencyjne ceny, błyskawiczna wysyłka.

Ostatnio wymieniałem olej i filtry. Serwisant zobaczywszy jaki olej przyniosłem (Motul Specific 5W40 505.01) powiedział, że jego znajomy od chwili przejścia na taki sam olej ma same problemy, m.in. wymieniał pompowtryski 2 razy. Zapytałem czy wie gdzie kupuje olej. Odpowiedź: "Na allegro, po 100zł z hakiem (5l)". Co najlepsze, gość nadal kupuje z tego samego źródła i nie dochodzi do niego, że to wina trefnego oleju... No ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko może nie o olej ale o tak zwany płukacz do silnika chce przejść z fordowskiego 5W30 na Motula i zrobić przy okazji tak zwane czyszczenie z nagaru silnika ( Motul Engine Clean ), mechanik odradzał i groził rozszczelnieniem , uszkodzeniem uszczelek itp ile w tym prawdy a ile faktów , ktoś już może stosował podobny preparat u siebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie przy kazdej wymianie oleju dodaje plukanke (tylko ja korzystam z firmy Valvoline) i zauwazam znacznie bardziej brudny olej po umyciu silnika. Do tego po wymianie dluzej pozostaje jasniejszy, POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie przy kazdej wymianie oleju dodaje plukanke (tylko ja korzystam z firmy Valvoline) i zauwazam znacznie bardziej brudny olej po umyciu silnika. Do tego po wymianie dluzej pozostaje jasniejszy, POLECAM!

 

jaki przebieg, silnik, paliwo, bo też bym zrobił, ale jakoś mam lekkie obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote zmianilem oliwke z Total Quartz 9000 na motula X-cess (oba 5w40) i jakos nie widze roznicy na korzysc motula... mam nawet wrazenie ze na totalu ciszej pracowal na zimnym (chociaz to moze zludzenie, poniewaz roznica jest na granicy...)

 

Motul kupowany w IC wiec chyba ori, Total kupowany w DE

 

Jakos nie rozumiem mega zachwytu nad Motulem... no ale moze na dluzsza meta cos bedzie lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie rozumiem mega zachwytu nad Motulem... no ale moze na dluzsza meta cos bedzie lepiej ?

 

Moim zdaniem Motul to zwykly dobry olej (co tez widac po cenach). Jego legenda wziela sie ze sportu i serii 300 oraz (chyba) braku reklam - przez co wydaje sie bardziej 'niszowy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.