Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

atam nie mozna odrazu, troszeczke wyolbrzmiamy niektore sprawy. Zmienic na lepszy zawsze mozna, jak silnik w relatywnie dobrej kondycji to nic sie nie stanie nawet jak pelen syntetyk zalejesz - ew. zmien 2x w krotkim odstepie czasu to syf wyleci.

 

Z olejami to jak z paliwem, jedni smigaja na czym popadnie i zyja a innemu zaraz cos sie posypie bo zatankowal na tesco a nie na shelu... (autentyk znajomego ktory 3x juz probowal zatankowac na tesco z czego 2x wymienial wtryski :| a ja tankuje raz na pogotowiu a raz na tesco bo mam blisko i nie widze jakichkolwiek zmian.

 

Swoja droga jak kiedys kupilem 80tke to miala zalany mineralny - poprzedni wlasciciel lal to 4 lata, ja zmianilem odrazu na pol syntetyk i zero niepokojacych objawow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Najlepszym przykładem jest moja foka. Zalany był 15W40 a ja mu leję 10W40 Motula i jest wszystko ok. Mam wrażenia ,że zimą lepiej odpala. Jakoś tak przyjemniej silnik pracuje ale to może autosugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym przykładem jest moja foka. Zalany był 15W40 a ja mu leję 10W40 Motula i jest wszystko ok. Mam wrażenia ,że zimą lepiej odpala. Jakoś tak przyjemniej silnik pracuje ale to może autosugestia.

 

Niech zgadnę, 6100+ Motul?? Też go leję po przesiadce z Castrola i silnik, zwłaszcza zimą chodzi stabilnie i ciszej. Jak już żona to zauważyła to musi być prawda :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy mozna zmienic olej mineralny na polsyntetyczny??

 

Chyba nie :o ale : jakie autko, przebieg , rok i od kiedy lata na mineralu?

 

tzn. przebieg wiek itp czekamy.

 

przebieg ok 220 tys. km rok produkcji auta to 1989 Jest to audi 80 z wolnossacym silnikiem diesla bez turbo

 

nie mam pojecia jaki byl wczesniej zalany. Od kiedy mam auto raz wymienialem olej i na wymianie zalali mi wlasnie minerala. W internecie spotkalem sie z info ze lepszy jest polsyntetyczny stad moje pytanie. Dodam ze ani wczeniej ani teraz nie ma zadnych wyciekow i temu podobnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz po kupnie robie plukanke LM i zalewam pelny syntetyk- nie wnikam co bylo lane wczesniej. Obecnie do piatki leje Valvoline Synpower 5w40. W intercarsie maja na niego fajna promocje a i cena przyzwoita. Nigdy mi sie nic nie rozszczelnilo, silnik nie zaczal szamac znacznych ilosci oleju. W tej chwili od wymiany do wymiany nie dolewam nic. Ubywa troche bo jest nieszczelnosc na hydraulicznym wezu od vanosa, ale ilosci nieznaczne. Wszystkim polecam dobre oleje syntetyczne, mineral to katowanie silnika, szczegolnie w silnikach z pompowtryskami czy turbina.

 

Poczytajcie sobie w necie historie, jak to silnik po plukance i syntetyku przestarl barc olej. Nagar, ktory zakleszczyl pierscienie wymyl sie i kompresja wrocila do normy. Albo foto miski olejowej po syntetyku i mineralu. To daje do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Motula Specific 5W40 i niebawem zastąpi on miejsce Castrola Edge Turbo Diesel 5W40. Ktoś z Was tutaj obecnych przechodził taki proces?

 

ja zrobilem dokladnie taka zmiane i jestem zadowolony, oleju nie ubywa bo niby dlaczego

wydawalo mi sie ze silnik zaczal byc cichszy ale moze to tylko taka autosugestia, sprawdz tylko czy zakupiony

przez Ciebie Motul ma odpowiednia aprobate ktorej moze wymagac Twoj silnik

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz jeżeli silnik jest w dobrej kondycji to ma jeździć na oleju który przewidzieli konstruktorzy! Nie wiem czemu dziwisz się temu. :dontknow: Szkoda motoru foczki na męczenie go mineralem czy półsyntetykiem (który i tak jest w znacznej większości mineralnym olejem) To już nie te silniki które po zmianie nawet z mineralnego na półsyntetyk się rozszczelniały. Te lata dawno minęły (szkoda że przyzwyczajenia i ludowe wierzenia zostały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.