Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Damian TDCi to jaki olej wybrałeś? Stoję przed wyborem i się zastanawiam co? Klekot 1,8TDCi 180tkm przebiegu. Jeżdżę na 10W40?

Kolega "DZIK" nie odpowiada!?!

Napisałem na podany numer gg, ale żadnej odpowiedzi ;p Ja chyba kupię w sierpniu Valvoline Maxlife Diesel 10w40 z tej aukcji chyba powinien być oryginał? http://allegro.pl/valvoline-maxlife-die ... 02085.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 5-6 zmian i bedziesz pomykal bezszelestnie niczym

hybryda ; )

Przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz i domyśl się o co mi chodziło.

 

Podrabiają teraz oleje na wysoką skale i coraz ciężej jest odróżnić podróbę od oryginału pod względem np samego opakowania. Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Alcor Warszawa ul.Szyszkowa 35/37. Tam kupowałem valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

A ja polecam oleje Amsoil z USA - uchodzą za najlepsze na świecie, bardzo dobrze mi się na nich jeździ, silnik wyraźnie lepiej pracuje niż na konkurencyjnych tej samej klasy lepkości. Z bardziej dostępnych w Polsce słyszałem bardzo dobre opinie o olejach Fusch, ale nie miałem okazji ich sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Działasz" na A4 Klub Polska ? :o Podaj nick z tamtego forum 8-) ... a już wiem "arielo" ... ale z ciebie "działacz" no , no :song:

 

No i co wnosi do tematu Twoja szydera?? Robisz z siebie bożyszcze bo znasz namiary na Motula czy, że dłużej masz konto na A4?? :wallbash: Wyznaję zasadę, że lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.

 

[ Dodano: 23 Lipiec 2011, 14:05 ]

To dajcie namiary na tych ludzi polecanych jakaś strona czy mail.

Motula pewnego można dostać też na FILTRY_Gdansk allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz i domyśl się o co mi chodziło.

 

kiedy czytam jakas wypowiedz chcialbym aby byla napisana w taki

sposob zebym ja rozumial a nie musial interpretowac 'co autor mial na

mysli', fantazja moze zaprowadzic na manowce

poza tym chyba nie zauwazyles 'smaila' na koncu mojego zdania, zycze

wiekszego dystansu do wirtualnych bytow, poczucia humoru i

precyzyjnego formulowania wlasnych mysli

EOT

 

wracajac do tematu uwazam ze lepiej nabyc olej od dystrybutora ktory

ma siedzibe i zaopatruje sie w legalnej sieci niz oszczedzic 20-30 zl

i zaszlachtowac silnik

rozmawialem z dystrybutorem Motula ktory wyrazil zdziwienie z pewnych

cen tego oleju na rynku, stwierdzajac ze nawet on, rezygnujac z

prowizji, nie moglby takich zaoferowac

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motula pewnego można dostać też na FILTRY_Gdańsk allegro

Nie znalazło mi takiego użytkownika na allegro...

 

Przecież nie wrzucę Ci linka. Wygoogluj sobie lub wpisz w przedmiotach.

 

Wrzuciłem z pamięci z polskim ń FILTRY_Gdansk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym wymieniałem olej. Planowałem zakup bardzo chwalonego Motula 8100 X-Cess 5W40. Rozbieżności w cenach od 100zł d0 200zł oraz pogłoski o podróbach sprawiły, że dałem sobie z nim spokój. W moim Civiku siedziała oliwa Liqui Moly 5W40, a że nie mogłem złego słowa na nią powiedzieć po roku użytkowania, postanowiłem pozostać przy Liqui Moly Synthoil HighTech 5W40. Jest to świetna oliwa, nie spotkałem się z pogłoskami o podróbach i jestem zadowolony z niej. Jeżdżę raczej delikatnie, z racji tego iż najczęściej przewożę w foteliku na tylnej kanapie 3 letnią "kontrolkę" prędkości ;) Czasami pogonię wskazówkę obrotomierza do czerwonego pola, jak auto się rozgrzeje, co by silnik nie zapomniał, że potrafi pracować nie tylko do 3 tys obrotów :roll:

Co do właściwości oleju, to nie potrafię stwierdzić czy silnik pracuje ciszej czy głośniej, lepiej czy gorzej albo czy ma lepsze przyśpieszenie. Podziwiam tych którzy mają takie zdolności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że pracuję z Marcinem "dzikiem" "elemenateurem" to się wypowiem. Zdjęcia które wrzocono wcześniej były robione u nas w sklepie(nawet moje ręce widać:)). Trafił do nas kolega z tą bańką, zadowolony że kupil 30 zł taniej niż u nas. Na pierwszy rzut oka była inna etykieta. Jako że miliśmy na sklepie otwartą bańke tego samego oleju to mogliśmy porównać. Podróbka jest ciemniejsza i jak spomniano okrutnie śmierdzi ropą. Zaznaczam, że olej kupiony na allegro.

Osoba która kupiła tą podróbkę posiadal peugeota 407 3.0 w benzynce, niecałe 100 tys km, czyli praktycznie nowe auto.Po 2 dniach jak się dowiedział, żer to podróbka wziął olej od nas i pojechał na wymine. Olej po jednym dniu eksploatajcji i ok 300 km był czarny jak smoła. Zrozumiałbym taką sytuacje jeszcze w dieslu, al enie w 3 litrowej benzyne po tak krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do właściwości oleju, to nie potrafię stwierdzić czy silnik pracuje ciszej czy głośniej, lepiej czy gorzej albo czy ma lepsze przyśpieszenie. Podziwiam tych którzy mają takie zdolności :lol:

 

:lol::lol::lol: tyle w temacie :good:

 

Kup se diesla to w zimę poczujesz różnicę :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se diesla to w zimę poczujesz różnicę

 

Jakiegos tam mam, jeździ ok 350 dni w roku i nic sie nie dzieje, odpala na raz w najwieksze mrozy. Kazdy diesel po rozruchu klekocze bardziej na mrozie i ciezku mu sie nagrzać, wiec nie rozumiem co miales na mysli? ;) żeby było ciekawiej to olej Selenia, ktory 50% uzytkownikow Fiatów najchętniej by wymieniło na Mobila :D podczas odbioru auta z salonu :D Zmieniam co 15 tys, bez wzgledu na okolicznosci...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego diesla (e39 525d common rail) ostatnio wlałem HAVOLINE TEXACO ULTRA S 5W-40. Spełnia normy BMW LL i po zmianie z Mobila niemieckiego silnik odrobinę ciszej/bardziej gładko pracuje.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."doczłapałem" się do "DZIKA" i za tanio to on nie ma. Pewności skąd bierze towar również nie ma. Zobaczymy jak mają się jego ceny do tych w IC !!!

hehe kolego jak wpsomnialem pracuje z marcinem i jezezli cos pisales dzisaij o cenach do marinca albo dzwoniłes to rozmwiałes ze mna gdyz marcin jest na urlopie i akurat IC miażdżymy pod kazdym względem, mam podgląd na ich ceny na bierząco więc proszę nie pisz głupot:) bo cars nawet po zniżkach potrafi byc drogi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo cars nawet po zniżkach potrafi byc drogi:)

IC jest drogi nawet po zniżkach. Mam sklep w mojej mieścinie i powiem krótko, każda część jaką kupiłem do Volvo V40 była tańsza niż w IC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.