Skocz do zawartości

Jakie środki do polerki Meguiars G220 ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

I tu pytanie- jakich środków i gabek użyć? W lato używałem SwirlX chyba z polishing padem oraz ręcznie ScratchX 1.0, ale rysy nie były aż takie. Nie byłem zadowolony, zwłaszcza z pracy ze SwirlX. Na filmach instruktażowych Megsa swirlsy tak pięknie schodzą przy pracy ręcznej, a tu nawet maszynowo mi nie zeszło.

 

Widocznie mikroryski były większe i SwirlX tego nie chwycił ;)

 

Co w takim wypadku byście mi polecili? Zastanawiam się nad cutting pad wraz z Ultimate Compound.

 

Myślę, że nie ma sensu od razu taka konfiguracja - bierzesz w sumie najbardziej agresywny środek wraz z najbardziej agresywną gąbką - spróbuj Ultimate Compound z Polishing Pad, a wykończ Finishing Pad z SwirlX. Wydaje mi się, że to spokojnie wystarczy. Ręcznie niestety aplikator oraz UC, a potem SwirlX.

 

Swoją drogą, czy jest możliwość dopieszczenia lakieru do ideału za jednym zamachem polerką orbitalną? Czy będzie za słaba?

 

Bez problemu można to zrobić jednakże nie wiem czy jest sens ściągać na siłę wszystko - szkoda bezbarwnego lakieru - lepiej zostawić sobie niektóre rzeczy na następny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu od razu taka konfiguracja - bierzesz w sumie najbardziej agresywny środek wraz z najbardziej agresywną gąbką - spróbuj Ultimate Compound z Polishing Pad, a wykończ Finishing Pad z SwirlX.

 

Nigdy nie rozumiałem dlaczego należy wykańczać jeszcze odpowiednim środkiem. Musi to być to coś łagodniejszego? Mógłbyś mi to wytłumaczyć?

 

szkoda bezbarwnego lakieru

 

Że tak powiem- dlaczego szkoda? I tak, i tak będę musiał go ściągnąć, aby usunąć niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz napisał/a:

szkoda bezbarwnego lakieru

 

 

Że tak powiem- dlaczego szkoda? I tak, i tak będę musiał go ściągnąć, aby usunąć niedoskonałości.

Ale po co masz usunąć za dużo lakieru jak polecisz za bardzo agresywnie? Lakier jest cienki więc trzeba uważać .

Może wystarczą delikatniejsze środki , wszystko zależy od twardości lakieru .

 

POzdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM, zasada jest taka, że zawsze zaczynamy od najdelikatniejszego środka i przechodzimy sukcesywnie do najmocniejszych. To co prawda wymusza posiadanie całej gamy produktów, ale też minimalizuje ryzyko i jeśli deliaktaniejszy zestaw za działa potrafi ocalić kilka cennych mikronów bezbarwnego!

 

dlaczego wykańczamy? dlatego, że środki silnie ścierne na twardych gąbkach zostawiają hologramy(paskudne...) i lakier nie pozostaje tak klarowny, a głębia głeboka :kox: jak mogłyby być. owszem, poziom cutting usuwa rysy, ale nie zostawia pięknego, klarownego lakieru. Można co prawda dojść do wprawy i nawet po 3M FC+ nie zostawiać hologramów, ale nigdy to nie będzie tak dobre wykończenie jak po "cyzelowaniu" pastą ultra-drobnoziarnistą, typową wykończeniówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :good:

Tak zrobię, ale dopiero na wiosnę :( nie mogę się doczekać :D

Zastanawia mnie tylko jeden fakt, czy UC jest tak agresywny, że trzeba go wykończyć czymś łagodniejszym? Rozumiem takie postępowanie w przypadku profesjonalnych past...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek doskonale wyjaśnił sprawę wykończeń :good:

 

Zastanawia mnie tylko jeden fakt, czy UC jest tak agresywny, że trzeba go wykończyć czymś łagodniejszym? Rozumiem takie postępowanie w przypadku profesjonalnych past...

 

Jest to dość mocny środek, ale chodzi tutaj też o coś innego - czasami nawet nie musi być najmocniejszy środek żeby pozostawić hologramy. Inne czynniki typu "niewprawna ręka" również mogą spowodować takie rzeczy także warto zawsze zrobić jeden finish czymś słabszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM, ja pracuję z G220. Ultimate Compound popróbuj na Polishing Pad. Po takiej kombinacji ja nie musiałem nigdy wykańczać czymś łagodniejszym, ale ja pracuję na twardych lakierach... Jeżeli faktycznie, po kilku aplikacjach rysy nie będą schodzić popróbuj UC na Cutting Pad - ale wówczas, jak Ci radził Łukasz i julian być może wskazane będzie wykończenie czymś łagodniejszym (np. Swirlem) na finish pad... Sam ocenisz patrząc na lakier.

pamiętaj, żeby nie pracować na zbyt dużej powierzchni - takie 60x60 wydaje się być dla G220 optymalne. Na detailingworld.co.uk masz instrukcję pracy z tą maszynką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe technologie tzw Diminishing Abrasives wymagały odpowiedniego zpracowania środka. Zbyt wczesne zakończenie pracy mogło powodowac pozostawienie wyraźnych rys na lakierze, spowodowanych nierozbitymi cząstakmi emulsji.

 

Mógł byś dokładnie opisać tą technologię ? :)

 

PozdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś dokładnie opisać tą technologię ? :)

 

Produkty bazujące na technologii Diminishing Abrasives są to środki, w których elementy ścierne zawarte i nich rozkładają się w miarę postępu pracy czyli w początkowej fazie polerowania są mocno ścierne, a pod wpływem temperatury i tarcia zmniejszają się i tracą swoją agresywność co sprzyja wygładzaniu powierzchni.

 

Poniżej masz obrazek ilustrujący porównanie zwykłej technologii do DAT:

 

meguiars_diminishing_abrasives_technology.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cząsteczki środka ściernego wraz z praca, pod wpływem temperatury i tarcia ulegały stopniowemu rozbijaniu na coraz mniejsze cząsteczki. Cos jakby przy rozpoczęciu pracy zaczynałeś z pastą gruboziarnistą, która wraz z czasem stawała się coraz bardziej finezyjna - mniejsze cząstki scierne - dając optymalne rezultaty (łącząc dwa w jednym ;)

Niestety, jak skończyłes zbyt wcześnie, zanim się pasta rozpracowała, to tak jakbyś kończył pracę na etapie papieru gruboziarnistego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak skończyłes zbyt wcześnie, zanim się pasta rozpracowała, to tak jakbyś kończył pracę na etapie papieru gruboziarnistego...
Tak z ciekawości jak poznać tą granicę ?

Poleruje pastami 3M i Menzerna i jakoś szczególnie nie zwróciłem uwagi że coś może być nie tak . :/

 

Tylko ostatnio zobaczyłem że zimno powoduje że ciężej poleruje się lakier bo pasta zamiast wysychać wałkuje się na gąbce i utrudnia pracę ( chyba że coś robię nie tak :) )

 

PozdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.