Skocz do zawartości

Szczotka do kurzu


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

korzystał już ktoś z miotełki do kurzu nasączonej parafiną? Jak to się sprawdza na jasnych lakierach?

 

Swissvax i Meguiars mają podobne szczotki, z tym że w sklepie Swissvax jest tańsza o 50zł. Trochę paradoks, bo zawsze myślałem, że swissvax jest dużo droższy od meg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i używam "takiej" miotełki. Takiej napisałem w cudzusłowie, bo jest to szczoteczka do kurzy kupiona w ... supermarkecie za 9,99 zł ;) Musze przyznać, że mam ja juz 3 lata i sprawuje sie rewelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie bede posadzony o lobby

 

Myślę, że nikt nie ma tutaj złych intencji ;)

 

Zymol oferuje jeszcze inna miotelke

 

Rzeczywiście. Przepraszam za przeoczenie.

 

Mam i używam "takiej" miotełki. Takiej napisałem w cudzusłowie, bo jest to szczoteczka do kurzy kupiona w ... supermarkecie za 9,99 zł ;) Musze przyznać, że mam ja juz 3 lata i sprawuje sie rewelacyjnie :)

 

Też nasączasz ją parafiną, czy jest to zbędne w przypadku takich miotełek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pracuję w SV to do kurzu używam Car Duster SV, nie używałem szczotek innych producentów więc nie mogę porównać. Powiem tylko że nasączanie płynem antystatycznym jest bardzo przydatne:

 

bez płynu: kurz jest przesuwany i zazwyczaj przy krawędziach i w szczelinach zostaje jego duża warstwa (czyli dodatkowa robota)

 

z płynem: szczotka pochłania kurz maksymalnie nie rozprowadzając go powtórnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zadnych miotelek ,robie to rekawicami do mycia auta.Turtle
miotełka jest zawsze pod ręką,dużo miejsca nie zajmuje :) i z tego co widzę są bardzo dobre efekty,rękawica tego nie da :) gdyż rękawica w pewnym sensie może rozetrzeć kurz zostawiając jego część na desce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam czegoś takiego:

 

yhst-41771694353694_2066_17032289

 

Używam od 3 miesięcy i myślę, że jest to bardzo fajne rozwiązanie, ale tylko jak auto jest w miarę czyste i pokryte kurzem - jeżeli jest typowy brud to przeciąganie jakimkolwiek dusterem nie jest dobre dla lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czegoś takiego:

 

Obrazek

 

Używam od 3 miesięcy i myślę, że jest to bardzo fajne rozwiązanie, ale tylko jak auto jest w miarę czyste i pokryte kurzem - jeżeli jest typowy brud to przeciąganie jakimkolwiek dusterem nie jest dobre dla lakieru.

 

Co to za szczotka ? Są jakieś podobne w przyzwoitej cenie ?

Na allegro zbliżone wyglądem http://moto.allegro.pl/item716666871_sz ... kurzu.html

 

Potrzebuję czegoś do wytarcia 1-2 dniowego kurzu po myciu, szmatką się boje aby nie porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję czegoś do wytarcia 1-2 dniowego kurzu po myciu

 

jeżeli to jest delikatny kurz to Quick Detailer plus przyzwoita mikrofibra.

 

Ja kiedyś używałem miotełki z piór :!::mrgreen: ale faktycznie ona raczej ten kurz przesuwa niż go zbiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam

 

Zauwazyłem że Swissvax ma w swojej ofercie płyn do nasączania swojej szczotki do kurzu żeby była delikatniejsza i nie suwała kurzu po lakierze.

 

Czy ten płyn nadaje się do nasączenia takiej zwykłej szczotki typu np jak ta w linku u kolegi wyżej ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac zadne szczoteczki nie sa zalecane do usuwania kurzu z lakieru.Najlepsza metoda jest quick detailer ze microfiber towel. P.S. Przepraszem za moje bledy i brak slow ale urodzilem sie i mieszkam za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz racje! Ale jak chcesz szybko odswiezyc lakier to QD jest najlepsza metoda.

 

Żona kolegi chciała mu pomóc i wzięła QD, mikrofibrę i chciała trochę pomóc - efekt taki, że był nie tylko kurz, ale grubsze pyłki i nawiało drobinek piasku i porysowała mu część lakieru - dobrze, że udało nam się to wypolerować.

 

Wniosek taki, że jak jest tylko kurz i to warstewka mała, albo suche świeżo opłukane wodą auto to spokojnie można przetrzeć QD lub jeszcze lepiej UQD, ale jak jest coś innego to ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.