Skocz do zawartości

Czy woskować szyby


JacekKu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

W przeszłości kładłem sealant na szyby (w tym przednią) i było ok (bez cleanera, tylko po umyciu szyby płynem) - nic się nie mazało, nie było problemów w nocy. Za to po wosku DJ BV robiły mi się krótkie mazy w czasie pracy wycieraczek, a w nocy szyba załamywała nieprzyjemnie światłą jadących z naprzeciwka aut - dlatego przerzuciłem się na typowe hydrofoby do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ja ostatnio kupiłem Mainz Reign. Jest napisane żeby aplikować w temp. powyżej 12 stopni, także niedługo sprawdzę jak się spisuje. :)

Pablo dzisiaj mieliśmy już 10 stopni więc nie jest źle. Grunt to dobrze przygotowane szyby, odtłuszczone i wymyte :) Polecam nałożyć dwie warstwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 7 miesięcy temu...

cześć,

jakieś 2 miesiące temu położyłem wosk na przednią szybę, obecnie jest już na wykończeniu, wczoraj kupiłem RainX, w związku z planowaną przyzwoitą pogodą jutro pytanie: czym zdjąć resztkę wosku?

wystarczy dobry płyn do szyb czy mogę użyć cleanera + IPA po wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dobry płyn do szyb czy mogę użyć cleanera + IPA po wszystkim?

Ja robiłem tak jak powyżej, bo sam płyn niewiele zdziała. Wykonaj "zabieg" i sprawdź czy na szybie robi się tafla wody, wtedy jest pewność że szyba jest odpowiednio przygotowana pod NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam. Może mi ktoś powiedzieć czy można nawoskować szyby oprócz przedniej Woskiem Formula 1 "taki żółty" ? zostało mi trochę tego wosku. :mrgreen:

Czytałeś temat od początku? Gwarantuje Ci że znajdziesz w nim odpowiedź ;) i marka wosku nie ma tu żadnego znaczenia. Do zabezpieczenia szyb są specjalne środki poczytaj viewtopic.php?p=655837#p655837

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.