Skocz do zawartości

Zabezpieczenie uszczelek na mróz


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

Zleciłem zakup silikonu w spray. Nie było i wcisneli ten nieszczęsny sztyft sonaxa do uszczelek to sie nie nadaje zostaje biała maż na uszczelce. Wziąłem dziś tym sanki wysmarowałem do tego jest ok. A uszczelki przeleciałem Nielsenem do opon.

 

4tajxw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

JA zakupiłem glicerol w stężeniu 85% w aptece chyba za 2,5 pln i powiem, że bardzo fajnie się wchłania jak i zabezpiecza uszczelkę. Po trasie zostawiłem na noc auto i rano nie było najmniejszego przymarznięcia, także mogę polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak przesmarować je dressingiem/balsamem do plastików/gum... ?? :idea:

Ja regularnie stosuje Megsa Natural Shine i PB Bold'n'Bright - co mi zostanie na aplikatorze to wcieram w uszczelki. IMO efekt jest b. dobry, bo ostatnie dwa dni nie zrobily na uszczelkach zadnego wrazenie pomimo nie stosowania zadnego dodatkowego zabezpieczenia i parkowania 24h pod golym niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na domowe sposoby na uszczelki, bo niektóre tłuszcze rozpuszczają gorsze gatunkowo gumy :) Polecam czernidło do opon, bo to na pewno ma każdy, a jedna aplikacja przed zimą wystarcza na cały sezon ;)

a czernidła nie mające w swoim składzie silikonu też nie będą powodować przymarzania, czy wręcz odwrotnie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie udało mi się w Auchan i Tesco dostać tego Sonaxa w sztyfcie, na którego się uparłem bo z tego co widzę pewnie bym żałował. Z braku czego innego kupiłem "Uszczelkę" Autolandu, jak nałożę to coś napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zima wysmarowalem uszczelki PB Bold'nBright i ... drzwi poprzymarzaly :/ IMO zdecydowanie najlepsza jest wazelina kosmetyczna potem silicon w sprayu. Wazelina o wiele lepiej odrzywia uszczelki tylko, zeby tak sie stalo powinna byc aplikowana w cieplych warunkach. Teraz popsikalem siliconem i jak na razie nic nie przymarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale daje sobie radę SAS Nielsena

 

a czernidła nie mające w swoim składzie silikonu też nie będą powodować przymarzania, czy wręcz odwrotnie?

 

SAS Nielsena nie zawiera sylikonów więc sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu nałożyłem na wszystkie uszczelki w aucie glicerynę kosmetyczną. Do kupienia w każdej aptece za 2 zł. Nie ruszałem auta przez ostatni tydzień, a więc od kiedy zaczęły się mrozy. Dzisiaj nie było żadnego problemu z otworzeniem drzwi.

obraz015yr.jpg

Z tym, że teraz jest już po ptakach;-) Bo za zimo na stosowanie. Optymalny czas to wrzesień, najpóźniej październik.

Skład: 86% gliceryna, 14% woda. Preparat to gęsta, bezbarwna ciecz. Psikałem na mikrofibrę, a następnie wcierałem w uszczelki. Prepat jest gęsty, kleisty, trzeba go rozprowadzać i wcierać. Tak więc aplikacja wymaga trochę pracy;-) Na całe auto zeszła mi akuratnie buteleczka 30 g. Myślę, że za cenę 2 złociszy warto kupić i wypróbować!

Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio uzylem SmartWax Dressing do uszczelek. W sumie uzylem go z powodu, ze nie mialem nic innego pod reka... :mrgreen: Ale test zdal spiewajaco- zadnych problemow z przymarzaniem, a zdarzylo mi sie nawet ostatnio umyc auto i nie wycierac go po myciu... a rano mimo stania pod chmurka przy ponad -10 nic sie nie stalo, wiec jak ktos ma Dressing od SmartWax to polecam, bo nie trzeba wydawac kasy na inny preparat do uszczelek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.