Skocz do zawartości

Zabezpieczenie uszczelek na mróz


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Silikon do uszczelek .... nie tylko zabezpieczy przed mrozem i przymarzaniem,ale też sprawi,że uszczelka będzie bardziej sprężysta, utrzyma Ci ją w lepszym stanie :)

tak się powinno wszystkie uszczelki zabezpieczać przynajmniej 3-4 razy w roku :) żeby utrzymać ciągłość ich ochrony :) poza tym posmarowane silikonem nie sprawią,że będą Cię brudziły ,gdyż nie jest to jakieś tłuste,ale guma wchłania :)

nadaje kolor,elastyczność, woda spływa jak po nawoskowanej karoserii i dzięki temu nie przywiera ,a zimą są bardziej elastyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie są podobne ...

ja używałem tego --> aufbereitung-gummifit-anw.jpg

z Wurth'a ;)

teraz mam z Nigrina ....1202_1.jpg i nie widzę różnicy :) no może taką ,że szybciej wysycha po aplikacji,a raczej wchłania się :) ...

kup w sztyfcie, bardzo dobra sprawa,typowy do uszczelek :) i łatwo się go nakłada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś przykłady sprawdzonych środków ?
Do tej pory uzywalem Wurtha, tego co jest zdjecie powyzej. Ale ostatnio robie inaczej: po nalozeniu Megs Natural Shine na kokpit zawsze troche zostaje go na aplikatorze. I tym co zostaje jade po uszczelkach dookola samochodu. Raz, ze sie ladnie czyszcza, dwa - ze sie zabezpieczaja. Zima pokaze, czy sie zabezpieczja rowniez przed przymarzaniem, ale wydaje mi sie, ze Natural Shine ma w sobie silikon, takze powinno byc OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja jesienią zaaplikowałem do 6 aut Autoland - Uszczelka

http://www.autoland.pl/produkty/kosmety ... /uszczelka

 

Sposób aplikowania średni, gąbka się z czasem brudzi :? Jednak efekt finalny ok. Nadaje ładny, czarny kolor i dobrze chroni przed zamarzaniem. Nic nikomu nie zamarzło i tyle. Środkiem potraktowałem wszystkie uszczelki drzwiowe + od bagażnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory używałem tanich silikonów w spray. I pytanie do tego sztyftu Wurtha czy długo działa. Bo u mnie zamarzać rzeczywiście nie zamarają: http://porady.zdrowo.info.pl/zima.html . Ale na dużych mrozach słyszę jednak dzwięk uszczelek na wybojach. Czego na początku po aplikacji nie słyszę. Więc myślę aby może kupić coś w sztyfcie dłużej wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jesienią zaaplikowałem do 6 aut Autoland - Uszczelka

http://www.autoland.pl/produkty/kosmety ... /uszczelka

 

Sposób aplikowania średni, gąbka się z czasem brudzi :? Jednak efekt finalny ok. Nadaje ładny, czarny kolor i dobrze chroni przed zamarzaniem. Nic nikomu nie zamarzło i tyle. Środkiem potraktowałem wszystkie uszczelki drzwiowe + od bagażnika :)

 

Ja wziąłem zwykłą gąbkę do mycia naczyń i pociąłem ją na kawałki o szerokości mniej więcej odpowiadającej szerokości uszczelek. Całkiem fajnie się tym Autoland'ową Uszczelkę nakłada, a zabrudzony kawałek gąbki można spokojnie wyrzucić i wziąć następny. :) Co do działania samego produktu to potwierdzam, że sprawdza się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.