Skocz do zawartości

Porowaty kokpit / tapicerka BMW - czym najlepiej?


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

Z Reala to raczej nie, kiedyś swego czasu zanim się jeszcze zainteresowałem detailingiem używałem Sonax Xtreme Matowy ale szczerze mówiąc nie pozostawiał nic po sobie - tylko czystą "jałową" powierzchnię. Do BMW najlepiej przypadł mi do gustu ( i nie tylko mnie jak możesz przeczytać) Zymol Vinyl, kosztuje trochę $ ale jest niesamowicie wydajny. Na pewno będziesz zadowolony z efektu jeśli go wybierzesz :)

Nie za bardzo spodobał mi się CG Natural Shine- zbyt mocno się świecił nawet po przetarciu fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, w BMW a dokładniej w E90. Przez kilka pierwszych dni się trochę świecił i deska się odbijała w przedniej szybie... Totalnie mi się nie spodobał.

Wracając do tematu - wedle testu dzinkins'a SV Protecton Matt daje jeszcze bardziej matowy efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes.gd, dziwne z tym CG. Ale to w dużej mierze zależy od materiału z którego jest wykonana tapicerka.

Anyway tak jak napisałeś SV Protecton Matt jest najlepszy jeśli chodzi o mat w aucie. Kupiłem i innego środka nie chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deska w moim Toledo też jest porowata. Za namową koleżanki użyłem Cockpit oceanic442-large.jpg

brud był, przebarwienia również, a kurz przylegał niemiłosiernie. Ale stwierdziłem że mogę zobaczyć jak ten środek za parę złotych się sprawuje. Nałożyłem gąbką,potem przetarłem MF i oniemiałem... Deska jak z fabryki, głęboka satynowa czerń. Jak na razie 3 dni po aplikacji i kurzu nie widzę. Nie przygotowywałem deski, po prostu nałożyłem i przetarłem. Tłuste też to jakoś szczególnie nie jest. Szczerze mogę polecić bo zapach jest w miarę przyjemny, aplikacja banalna,a efekt bajeczny. 14 zł dałem za litr. 3 auta Toledo 99 r, Avensis 07r i Corsę 96 r tym robiłem i efekt jest mega w każdym. Wiem że zaraz mnie zjecie bo poleciłem coś z lipnej półki, ale chyba nie chodzi o cenę i markę, ale efekt po zastosowaniu. Za tydz, dwa się zobaczy jak z trwałością, ale PB kosztuje 5 razy tyle, a efekt ten sam. Wiem bo wcześniej miałem Natural looka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wiem że zaraz mnie zjecie bo poleciłem coś z lipnej półki, ale chyba nie chodzi o cenę i markę, ale efekt po zastosowaniu. Za tydz, dwa się zobaczy jak z trwałością, ale PB kosztuje 5 razy tyle, a efekt ten sam. Wiem bo wcześniej miałem Natural looka.

 

Wyluzuj. Nikt nikogo nie bedzie zjadal, skoro efekt Ci odpowiada, cena jest wiecej niz dobra, to czemu mialbys go nie uzywac? (patrz. Sonax :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deska w moim Toledo też jest porowata. Za namową koleżanki użyłem Cockpit oceanicObrazek

 

bardzo fajnie i miło, że się dzielisz, ale ten wątek dotyczy jak najmniej błyszczącego środka do wnętrz, a wg opisu producenta ściągniętego z pierwszej lepszej strony:

 

COCKPIT OCEANIC

 

Preparat do nabłyszczania kokpitów i elementów winylowych

 

Cockpit Oceanic doskonale nadaje się do pielęgnacji, nabłyszczania i przywracania oryginalnego wygladu elementom plastikowym, gumowym i winylowym, wewnątrz pojazdu takim jak: deska rozdzielcza, tapicerka, drzwi.

 

chyba nie do końca o to chodziło :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe, tak pisze. Ale wyraźnie napisałem że jest minimalny satynowy połysk. akurat w moim przypadku u Toledo. Natomiast w Corsie deska jest matowa. Zależy to napewno od użytych materiałów. Zostaje tylko sprawdzić u siebie. W razie niezadowolenia można zawsze zmyć APC i po sprawie. Cenowo do testów ten środek nie odstrasza więc myślę że nie ma nic do stracenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

U mnie w Pontiacu wszystkie plastiki oprócz tego, że mega porowate to jeszcze szare z hamburgerowego tworzywa.... do tego wszystkiego chyba tylko plakowane przez wszystkich poprzednich właścicieli, dzięki czemu przyklejał się do tego cały syf jaki tylko był w pobliżu. :o

 

Pędzelkowanie APC, do tego szczotka z średnio twardym włosiem i na koniec wycierane na mokro. Powtarzane 2-3 razy.

 

A9KhDgO.jpg

 

pK5awOJ.jpg

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czym mogę wyczyścić i potem zabezpieczyć kokpit w E39? Obecnie stosowałem Meguiars Ultimate Protectant, ale na porowatą deskę źle się go rozprowadza. Do czyszczenia natomiast używałem APC od Valet Pro. Zależy mi żeby deska wyglądała możliwie jak najbardziej naturalnie, bez zbędnego połysku, ale też żeby nie była strasznie matowa. Efekt Meguiars był zadowalający jednak jego konsystencja nie pasuje do porowatej deski bmw. Co polecacie APC+ przyrząd jakim czyścić kokpit + środek do konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mogę wyczyścić i potem zabezpieczyć kokpit w E39? Obecnie stosowałem Meguiars Ultimate Protectant, ale na porowatą deskę źle się go rozprowadza. Do czyszczenia natomiast używałem APC od Valet Pro. Zależy mi żeby deska wyglądała możliwie jak najbardziej naturalnie, bez zbędnego połysku, ale też żeby nie była strasznie matowa. Efekt Meguiars był zadowalający jednak jego konsystencja nie pasuje do porowatej deski bmw. Co polecacie APC+ przyrząd jakim czyścić kokpit + środek do konserwacji.

 

Megs Natural Shine +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki środek APC możecie mi polecić? I jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś środek co da efekt taki jak ultimate protectant a będzie się łatwo o równomiernie nanosił? Bo nie chce całkowitego matu tylko efekt lekkiej satyny a właśnie taki efekt daje w/w środek Megsa jednak na tej powierzchni źle się rozprowadza. Natural shine jest zbyt matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.