Skocz do zawartości

Porowaty kokpit / tapicerka BMW - czym najlepiej?


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwykłe przecieranie z kurzu daje połowiczny efekt i chciałbym zabrać się za konkretne wyczyszczenie mojej tapicerki.

BMW miało to do siebie, że cała deska rozdzielcza jest pokryta jakby porowatym plastikiem w który wchodzi brud.

Szukam środka, który dobrze to wyczyści w połączeniu ze szczotką z twardym włosem.

 

Szare mydło Biały Jeleń nie wchodzi w grę ;)

 

Zdjęcie może nie pokazuje najlepiej powłoki o której mowa, ale kto siedział w bmw będzie wiedział.

dsc025x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

U siebie w e46 mam 303 Aerospace Protectant. Lekko odżywił ten 'winyl', poza tym efekt jest matowy, a na tym mi zależało. Chetnie bym porównał 303 do PB Natural Look, ale niestety na razie nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stilo również jest chropowata deska, próbowałem szczotką i średnio wychodziło, następnie rękawica gruba z mikrofibry z marketu niby do mycia karoserii. I ta sprawdziła się rewelacyjnie plastik nie został porysowany a jednocześnie bardzo dobrze doczyszczony.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na desce e39 doskonale wygląda Meguiars Quick Interior Detailer - nie nabłyszcza, ale nadaje wygląd "jak z salonu" - jestem wielkim fanem.

 

Jeśli masz faktycznie bardzo brudną użyj tak jak koledzy pisali, miękkiej szczoteczki (fajnie działa taka jak do czyszczenia skóry, z naturalnego włosia) i jakiegoś APC. Z łatwiej dostępnych środków dobrze czyści te plastiki nieśmiertelny STP Tuff Stuff :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, dzięki Twojej rekomendacji użyłem Zymol Vinyl Conditioner w swoim samochodzie. Pomijając nieco upierdliwą aplikację (wg producenta należy plastiki uprzednio podgrzać, potem po kilku minutach wypolerować czystą ściereczką) jestem bardzo zadowolony.

 

Na całe e39, czyli deskę i wszystkie boczki + parę detali typu obudowy foteli (no, bez konsoli środkowej i podłokietników, bo w moim egzemplarzu są obszyte skórą) zużyłem może 5-7% opakowania, a nakładałem bez oszczędzania aplikatorem z mikrofibry - w paru miejscach dwukrotnie.

 

Efekt jest bardzo dobry - plastiki wydają się dobrze odżywione, pogłębiła się ich czerń. Na szczęście nie występuje żaden taksówkowy połysk, wszystko wygląda po prostu jak nowe. W tym samochodzie nie jest to łatwe - miękkie tworzywo imitujące skórę, które ma tendencje do utraty koloru. Na gładkich czarnych elementach (np półeczka pod cupholderem) trzeba się przyłożyć do wypolerowania preparatu po ok. 10 min od nałożenia (zresztą instrukcja to zaleca), a może i dłużej - inaczej widoczne są smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, dzięki Twojej rekomendacji użyłem Zymol Vinyl Conditioner w swoim samochodzie. Pomijając nieco upierdliwą aplikację (wg producenta należy plastiki uprzednio podgrzać, potem po kilku minutach wypolerować czystą ściereczką) jestem bardzo zadowolony.

 

Na całe e39, czyli deskę i wszystkie boczki + parę detali typu obudowy foteli (no, bez konsoli środkowej i podłokietników, bo w moim egzemplarzu są obszyte skórą) zużyłem może 5-7% opakowania, a nakładałem bez oszczędzania aplikatorem z mikrofibry - w paru miejscach dwukrotnie.

 

Efekt jest bardzo dobry - plastiki wydają się dobrze odżywione, pogłębiła się ich czerń. Na szczęście nie występuje żaden taksówkowy połysk, wszystko wygląda po prostu jak nowe. W tym samochodzie nie jest to łatwe - miękkie tworzywo imitujące skórę, które ma tendencje do utraty koloru. Na gładkich czarnych elementach (np półeczka pod cupholderem) trzeba się przyłożyć do wypolerowania preparatu po ok. 10 min od nałożenia (zresztą instrukcja to zaleca), a może i dłużej - inaczej widoczne są smugi.

 

Cieszę się że moglem pomóc. ;););)

 

Co do kosmetyków na BMW przetestowałem sporo tych produktów w wielu generacjach i rocznikach - zawsze coś mogę polecić :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako, że dziś miałem w końcu chwilę wolnego czasu postanowiłem wypróbować nowy nabytek od Poorboy's czyli Natural Look na swoim E46.

Z biegiem lat zrobiły się szare, miejscami po przebarwiane, do tego jeszcze poprzedni właściciel też czymś to "upiększał" bo po każdym deszczu wyglądało co najmniej tak:

 

img0244hr.jpg

 

Bardzo fajne zacieki się robiły. Więc zacząłem od wyczyszczenia wszytskiego APC od Meguiar's w stosunku 1:10. Po wytarciu i przeschnięciu zabrałem się za PB NL :) Tak wyglądało 50/50 chwilę po nałożeniu na fragment drzwi.

 

img0247xa.jpg

 

img0246ii.jpg

 

Jako, że element był dosyć świecący, a nie tego chciałem przeleciałem go delikatnie mikrofibrą i wyszło idealnie :)

 

img0251ph.jpg

 

img0250mu.jpg

 

A skoro aplikator i tak był nasączony to postanowiłem z ciekawości zobaczyć jaki efekt będzie na również poszarzałym, plastikowym elemencie lusterek :)

 

img0252eb.jpg

 

img0255la.jpg

 

Jak spadnie jakiś deszcz specjalnie otworzę drzwi w aucie bo jestem ciekaw czy pojawią się zacieki czy nie, na pewno dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.