Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

tak, ale z tego co wyczytałem na forum to różnią się jedynie zapachem - a wygląd po NL według mnie jest też lepszy...

 

a tak btw. możesz porównać zapachy Zymoli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagmar, nie wiem, czy dobrze rozumiem pytanie. Jeśli chodzi o różnice w zapachu, to biały ma zupełnie inny, dla mnie trudny do opisania, nie-chemiczny zapach, nie jest drażniący, bliżej mu do naturalnych wosków, niż owoców. Przy tym w butelce pachnie inaczej, niż po nałożeniu,kiedy na pierwszy plan wybija się bardziej owocowa nuta. Acidmk też wąchał oba, może znajdzie lepsze słowa do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, nie próbuję nawet opisać zapachów...z góry jestem skazany na porażkę gdyż nie jestem pisarzem tekstów reklamowych ;)

 

Powiem jedno. Biała butelka pachnie zdecydowanie lepiej jak przeźroczysta :D Właściwości mają może te same ale ja mam przeźroczystą a funkoval białą...biała lepsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, miałem PB NL, więc mam porównanie, wg mnie na plus dla Zymöla.

 

mam wręcz odwrotne zdanie... 3 razy użyłem Zymola i powróciłem do NL... ale to chyba kwestia użytych materiałów w samochodzie... na jednych lepiej się sprawdzi NL a na drugich Zymol...

 

takie szybkie porównanie:

 

PB NL:

+ zapach (migdały)

+ bardziej przyczernia/mniej satynowy

- powstają białe plamki gdy deszcz skapnie na tapicerke

 

Zymol:

- zapach kompletnie mi nie odpowiada

+/- bardziej satynowy/mniej świecący (kwestia gustu)

 

no i pozostaje jeszcze kwestia ceny... wiadomo który tańszy ;)

Jagmar mam identyczne odczucia. i przez to ,ze jest drozszy to niestety nie bedzie u mnie zbyt czesto sie pojawiał.

 

Testowałem na dwoch autach w Mazdzie bardzo ladnie sie prezentuje znacznie lepiej od PB NL natomiast w Kii wole PB NL.

 

Szukam produktu idealnego ale jest ciezko albo za duze wymagania mam.

 

Nastepny na celowniku Gtechniq Matte Dash zobaczymy czy przypadnie do gustu.

 

Gdzie mozna dostac Zymola tego białego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Planuję w wolnym czasie zająć się trochę praniem tapicerek. Co byście polecili do tego typu akcji Oczywiście bez efektu plaka. Myślałem o Nielsen finesse...

 

Finesse do prania tapicerek? Przecież to do tworzyw wewnątrz auta , czyli dokładnie do tego co ten Mainz co kupiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas prania tapicerek chcesz zabezpieczyć plastiki tym Nielsenem czy jak?

 

 

A dobra załapałem. Chcesz prać innym tapicerki, ależ ciężko ułożyć poprawne zdanie. Jak tanio to może być i Finesse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, czy środkiem Nielsen cyclone tak jak kolega wyżej polecił, wyczyszczę progi plastikowe dość mocno brudne? Oczywiście też bym chciał resztę plastików umyć :).

Już do pielęgnacji tak samo wybrałem Gtechniq C6.

 

Teraz chciałem zapytać nieco z innej beczki o przeczyszczenie nieco foteli (choć to już stare auto), jakim środkiem mógłbym je odświeżyć. Fotele z materiału z dodatkiem weluru.

 

P.s zewnętrzne czarne listwy plastikowe, można nieco je jakimś środkiem nadać nieco dawnego "blasku"?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.